Avukat Ali Polat'ın Ruh halinin tespiti istendi.

İstanbul Barosuna kayıtlı Ali, Polat 'ın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıklarına sevk edilerek psikolojik ve ruh haline dair heyet raporu alınmasını isteyen gazeteci. Dursun BORAN. Psikolojim bozuk diyen avukatın dava ehliyeti olmaz dedi. Polat B.Çekmece 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde 2018 / 175 E. tazminat davası açıp, yaptığım kanunsuzluklar haber yapılıyor, tazminat istiyorum dedi. Boran 4 sayfalık müthiş savunma yazdı. İşte o dilekçe.

Avukat Ali Polat'ın Ruh halinin tespiti istendi.
  • 02 Mayıs 2018, Çarşamba 0:12

Büyükçekmece 3. Asliye Hukuk Mahkemesine

Dosya : 2018 / 175 E.

 

Cevap Veren Davalı : Gazeteci. Dursun BORAN. Alkent 2000 Mh. ... Sk .. B.Çekmece- İstanbul. TC: 1

Davacı :  Av. Ali Polat

Açıklamalar :

Tüm hayali, iddiaları reddediyorum. 10 bin TL manevi tazminat davasının reddini talep ediyorum. Şahıs Basın Kanunu, Anayasanın 25,26, 28, maddelerini okusun. Yazdıklarımda ne hakaret, nede iftira var. Aynı konu ve iddialar ile B.Çekmece 4. Asliye Hukuk Mahkemesinde 2017/ 76 E. Bir Tazminat davası daha açtı. DAVASI REDDEDİLDİ.

Mahkeme, Basın ve İfade Hürriyeti dahilinde yapılan haber ve paylaşımlardır dedi. Karar EKTE !

 

Davacının tek derdi, Alkent 2000 Mahallesini site gibi gösterip yönetmeye çalışan, başını CHP li B.Çekmece Belediye başkanı Hasan Akgün’ün çektiği, çete vari bir sözde site yönetimine şirin görünmek. Onlar adına beni yolsuzluk, ahlaksızlık ile savaşmaktan vaz geçirmek !

Şahıs görevini kötüye kullanıyor. Bu davacı olduğu haber ve yayınlar okunduğunda belgeler ile görülüyor. Suç hakaret yok ! Dilekçesinin 1. Sayfasında ki iddiaları B.Çekmece 4. Asliye Hukuk Mahkemesinde 2017/ 76 E. Davada da iddia etmişti.  Aynı iddiaları bu davada da anlatmış, bu hakimi kandırabilirmiyim acaba? Demiş adeta !

 

ANAYASA Düşünce ve kanaat hürriyeti MADDE 25- Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir. Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

 

ANAYASA MADDE 26- Düşünceyi açıklama ve yayma hürriyeti

Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir.

Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

 

ANAYASA MADDE 28- Basın hürriyeti Basın hürdür, sansür edilemez. Devlet, basın ve haber alma hürriyetlerini sağlayacak tedbirleri alır.

 

ANAYASA MADDE 32- Düzeltme ve cevap hakkı, ancak kişilerin haysiyet ve şereflerine dokunulması veya kendileriyle ilgili gerçeğe aykırı yayınlar yapılması hallerinde tanınır. Düzeltme ve cevap yayımlanmazsa, yayımlanmasının gerekip gerekmediğine hâkim tarafından ilgilinin müracaat tarihinden itibaren en geç yedi gün içerisinde karar verilir.

İşte bu Anayasa ve Kanunların verdiği hak ile gerçek olaylar haber yapılmıştır. Kamu oyunun bilgi alma hakkı var. Ortada iftira yok. Haberlerin benimle ilgisi yok. Davanın Reddi Gerekir .

Yaşadığım olaylar, karşılaştığım ahlaksız işlemleri basın haber yapmışsa, bunun benle ne ilgisi var. Yalan olan bir haber varsa, cevap ve düzeltme hakkını kullansaydı. Bunu yapmadan tehdit etmek için tazminat davası açmak, görevi kötüye kullanmak. Basın Kanununu bilmemektir !

Hakimler öğretecektir.

 

PSİKOLOJİM BOZUK DİYOR DAVACI !

 

Dilekçesinin son sayfasında,  davacı psikolojim bozuk diyor. Bu hastalığı olanın davacı ehliyeti olmaz ! Davacının ruh ve psikolojik sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için, derhal mahkemenin Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk edilerek, heyet raporu alınmasını talep ediyorum.

EŞEK RESMİ KOYMAKTAN UTANMIYORSA. NEDEN RAHATSIZ OLUYOR ?

Şahıs Watsap resmine eşek resmi koymuş. Bunun nasıl bir ruh hali olduğunu kendisi bilir. İnsanların eleştiri hakkı var. Anayasa ve Basın Kanunu Md. 3 buna imkan veriyor. Bu çirkin, görüntü kirliliği yaratan resmi neden koyduğunu eleştirmek, insanların  Anayasal hakkı. 30 senelik gazeteci olarak eleştiri ne, hakaret ne bilirim.

Basın Kanunu Md 3.  Bu tür eleştirileri suç saymaz. Eşek resmi kullanılmamışsa, şantaj yapılmışsa savcılığa suç duyurusu yapsın! Kimsenin böyle bir montaj ile uğraşacak zamanı yok !

Şahıs 2. Sayfada diyor ki, kaldı ki kullanmış olsam dahi, bu resimle beni eleştiremez diyor ! Basın Kanunu Md 3. Öğle demiyor ! Şahıs bu beyanıyla eşek resmi kullandığını itiraf ediyor. Kesin kullanmadım demiyor !

 

5187 sayılı Basın Kanunu’nun 3. Maddesini okusun,

 

Basın özgürlüğü. MADDE 3. – “ Basın özgürdür. Bu özgürlük; bilgi edinme, yayma, eleştirme, yorumlama ve eser yaratma haklarını içerir.

Basın Kanunu.Düzeltme ve cevap MADDE 14. Ali bunu da kullanmamış.

Görevini kötüye kullanan, mesleki bilgisi yetersiz, yargılama hatası yapmış, hak gaspına neden olmuş. Hakimleri eleştirmem, savcıları Adalet Bakanlığına şikayet etmem. Kamu düzeninin korunması, adaletin darbe almaması için elzemdir ! Anayasal haktır. Anayasa Md 36.

Görevi ihmal suçu işlemiş hakimlerin savcıların avukatı mı şahıs? Ona ne benim ne yazdığımdan ? Suç bulan mahkemeye verir ?

Şahsın iftiracı olduğu belgelendi ! Aidat adı altında haraç alamayınca, Ahlaksızca, beni ve ailemi Fetö Terör Üyesi diye iftira atıp suç duyurusu yaptı. İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosuna 2016 / 116048 soruşturma numarasıyla hakkımda, TAKİPSİZLİK KARAI VERDİ. Böylece şahsın, İftira attığı belgelendi. En güzel belge, EKTE. T.Kararı.

 

İSTİHBARAT FETÖ İLE HİÇ BİR İLGİSİ YOK.

 

Sözde çamlıca sitesi başkanı Burak Dalgıç, şirketinin avukatı Ali Polat’a yaklaşık bir sene evvel İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosuna 2016 / 116048 soruşturma numarasıyla hakkımda, Fetö terör örgütü üyesi diye ispiyon yaptı. İftira attı.

Savcı Arif Naci Sucuoğlu, Terör, Emniyet İstihbarat, Mali Şubeden  hakkımda ki asılsız iddiaların soruşturulmasını istedi. Polis, bir sene boyunca yaptığı tahkikatta, hakkımda hiçbir suç unsuru bulamadı TAKİPSİZLİK KARARI VERDİ. Dosyayı kapattı.

Savcı, takipsizlik kararında şöyle dedi : “ İhbarı yapan, çamlıca sitesi, başkanı Burak Dalgıç ile Dursun Boran arasında uzun zamandır husumet olduğu, şüpheli Boran’ın. Her hangi bir terör örgütü ile iltisakının olduğunu gösteren delile rastlanmadığı anlaşılmakla, soruşturmaya son verildi. Kovuşturma Yapılmasına Yer Olmadığına, karar verildi. 12.03.2017 “

Şahıs neden üstüne alıyor; ONUN BUNUN ÇOCUĞU ELEŞTİRİSİNİ ? Yarası olan gocunur ! Bir şerefsiz savcılığa, benim ve ailem hakkında Terörist bunlar, tutuklayın diye suç duyurusu yapıyor.

Dilekçeye adını yazamayacak kadar kahpe ! Bilinçli vatandaş (!) diyor. Bizde aklanmış aile olarak diyoruz ki; KİM BU ONUN BUNUN ÇOCUĞU ? Hangi alçak, namussuz, iftiracı ? Diyor imzasız iftira atan şahsa tepki veriyoruz. Ve o şerefsizlerden er geç hesap soracağım !

Bir hakim kendine ve ailesine ,16 yaşında ki çocuğuna FETÖ Terör Örgütü Üyesi denirse, ne hissederse, nasıl isyan etmesi gerekirse, empati yapsın! Bunlarda suç olmadığını, az bile olduğunu görür !

Başkası olsa, bu iftira sonrası infaz yapardı ! Allah belalarını verecek. En güzel infazı Cn. Allah yapacak. Bir hakim kendine ve ailesine iftira atanlara, ahlaksız tetikci der ve bu suç olmaz ! TCK 129 Haksız Fiile Tepki. Bunun suç olmadığını yazıyor !

Mahkemede perişan oldu. B.Çekmece 3. Sulh Hukuk Mahkemesinde ki haberde esası yazan davada, konuşamadı. Dikkatim  dağıldı. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Yazılı cevap vereceğim dedi. Yalan söylemeyi alışkanlık edindiği için, bunu da inkar ediyor. Bundan sonra, tüm duruşmalarda hakimden izinli videoya çekmek lazım bu şahsı ki, sonradan inkar etmesin..

Beni neden şikayet etti diyor, Anayasanın 36. Md. Deki şikayet hakkımı kullandım. Bunun suç olmadığını her hakim bilir. Sahte adresle icra takibi yapmak TCK da suçtur. Görevi kötüye kullanmaktır. Şahıs bu davada bile adresimi sahte yazmış.

Alkent 2000 Mh. Çamlıca Sitesi No 9 . B.Çekmece demiş.

Mernis adresimi mahkeme biliyor: Alkent 2000 Mh. Dilfeza Sk 9 . B.Çekmece- İstanbul. Mernis adresi bu .

Neden ahlaksızca, hayali icra takiplerine sahte adres yazıp, hakimleri, savcıları kandırıyor ?  Saygınlığını düşünen, ahlaksız, kanunsuz işler yapmaz. Şahıs Avukatlık Kanununun 2, 34. Vd. pek çok madesini ihlal etti/ ediyor.

Avukatlık andına ters işler yaptı/ yapmaya devam ediyor. Bunu hukuk korumaz ! Anarşi çıkar .

NETİCE TALEP :  Kanuna, usule, Basın Kanunu, Anayasaya  aykırı açılan davanın reddine, tüm mahkeme masraflarının karşı tarafa yükletilmesini, kötü niyet tazminatına mahkum edilmesini, kamu huzuru adına talep ediyorum.

EK :  

  1. B.Çekmece 4. Asliye Hukuk Mahkemesinde konusu/ tarafı aynı olan kazandığım 2017/ 76 E. Gerekçeli kararı. 2 sayfa.
  2. Davacının, ahlaka, kanuna ters şekilde hakkımda yaptığı, İfiracılığına belge FETÖ suç duyurusu ve takipsizlik kararı .

Resimde Av. Ali Polat görülüyor. 

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 1

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 13 9 3 1 14 30
2 Kasımpaşa 13 8 1 4 10 25
3 Galatasaray 13 7 3 3 8 24
4 Beşiktaş 13 6 3 4 7 21
5 Yeni Malatyaspor 13 6 3 4 6 21
6 Atiker Konyaspor 14 5 6 3 5 21
7 MKE Ankaragücü 14 6 2 6 -1 20
8 Antalyaspor 13 6 2 5 -3 20
9 Trabzonspor 13 5 4 4 2 19
10 Göztepe 13 6 0 7 -1 18
11 Bursaspor 13 3 7 3 1 16
12 Demir Grup Sivasspor 13 3 6 4 -4 15
13 Aytemiz Alanyaspor 14 5 0 9 -9 15
14 Erzurum BB 13 3 5 5 -3 14
15 Fenerbahçe 13 3 4 6 -5 13
16 Akhisarspor 13 3 3 7 -9 12
17 Kayserispor 13 3 3 7 -12 12
18 Çaykur Rizespor 14 1 7 6 -6 10
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 12.12.2018 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 12.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 12.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 12.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 12.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 12.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 12.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 12.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 12.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 12.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 12.12.2018 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 12.12.2018 Günlük Yorumu

turkhaber alt
yukarı çık