Reklamı Geç
8 saniye kaldı
Turkhaber Gazetesi 1200x300

Adalet yürüyüşünde 17. gün

Yürüyüş öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Bugün aynı zamanda çevre günü, doğa günü. Allah'ın yarattığı kainatın kendi içinde bir dengesi ve bir adaleti vardır." diye konuştu.

Adalet yürüyüşünde 17. gün
  • 01 Temmuz 2017, Cumartesi 11:32

09:10 - İlk mola yerine varıldı. Yürüyüşün ikinci etabı molanın ardından saat 09:30'da başladı.. 

09:00 - 1011 metre uzunluğunda Türk Bayrağı açıldı. 

08:45 - Şehir dışından gelen gruplar, yol kenarların bekleyerek Kılıçdaroğlu'nu selamlamalarının ardından korteje katılıyor.

08:37 - 17'nci gününde yürüyüşe Antikapitalist Müslümanlar da katıldı. Adalet arayışına destek verdiklerini belirten grup üyeleri, "Allah demek adalet demek, adalet demek Allah demek" ifadelerini kullandı.

08:31 - İstanbul'a son 140 kilometre kaldı. 

08:15 - Yürüyüşün on yedinci etabı başladı. 

Kortej, geceyi Sakarya şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan Akyazı Ormanköy mevkinde kurulan kamp alanında geçirdi. 

Yürüyüş öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Bugün aynı zamanda çevre günü, doğa günü. Allah'ın yarattığı kainatın kendi içinde bir dengesi ve bir adaleti vardır." diye konuştu.

Bu adaletin insanoğlu tarafından bozulduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, adalet duygusunun 7'den 70'e herkes tarafından kabul edilmesini istediklerini vurguladı. Kılıçdaroğlu, "Adalet duygusunu yüceltelim. Adaletli davranalım. Hiçbir ayrım yapmaksızın, kimlik ayrımı yapmaksızın, inanç ayrımı yapmaksızın, yaşam tarzı ayrımı yapmaksızın, hep birlikte kardeşçe huzur içinde yaşayalım. Bunun en temel yolu, adalettir, adalettir, adalettir" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, Alanya'da orman yangını meydana geldiğini anımsatarak, yangının kısa süre içerisinde kontrol altına alınması temennisinde bulundu. Herkesin ormana saygı duyması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, ormanların olmadığı bir ülkede rahat nefes alınamayacağını kaydetti.

"KORTEJİN İSTANBUL'A GİRİŞİNE İZİN VERİLMEZSE..."

Kılıçdaroğlu, 'Adalet Yürüyüşü' kortejinin İstanbul'a girişine izin verilmemesi durumunda tavrınız ne olur?" sorusuna ise "İstanbul'a girişimizin engellenmesi gibi bir çılgınlığın yapılacağını düşünmüyorum. Çünkü biz kimseye zarar vermek istemiyoruz. Biz sadece ve sadece adalet istiyoruz" yanıtını verdi.

Adalet için yürüdüklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, kendisini yalnız bırakmayan herkese yürekten teşekkür ettiğini belirtti.  Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarının ardından beraberindekilerle yürüyüşüne başladı.

ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE 16. GÜN NOTLARI

20170630_2_24494477_23635569_web.jpg

Kılıçdaroğlu ve bareberindeki kalabalık bugün 20 kilometre yürüdü. 34 derece hava sıcaklığı altında yapılan yürüyüşte 20 kilometre katedildi. 

Kılıçdaroğlu geceyi Sakarya şehir merkezine 8 kilometre uzaklıktas olan Akyazı Ormanköy mevkiinde kurulan kamp alanında geçirecek.

18:30 Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından "Adalet Yürüyüşü CHP'nin yürüyüşü değil Türkiye'nin yürüyüşüdür" mesajı paylaştı. Kılıçdaroğlu'nun Twitter'den yaptığı paylaşımlar şöyle:

"Adalet Yürüyüşü CHP'nin yürüyüşü değil, günden güne Türkiye'yi esir alan bu adaletsiz düzene dur demek isteyen herkesin yürüyüşüdür!

Adaletsizlikler bitene kadar mücadelemiz sürecek. Tarih, bizi yolumuzdan döndürmek isteyenleri değil, bizimle birlikte yürüyenleri yazacak."

17:20 Ahmet Ümit ve Selda Bağcan da yürüyüşe katıldı

ahmet-umit.jpg

17:10 Sakarya Barosu Başkanı'nın ev sahipliğinde çok sayıda baro başkanı da yürüyüşe katıldı.

17:00 - Verilen uzun molanın ardından yürüyüş yeniden başladı

Kılıçdaroğlu’nun ayağındaki değişikliklere değinen doktoru, “Kılıçdaroğlu’nun ayakları iyi durumda. İlk günlerde küçük bir su toplama oldu, onu çözdük. Tırnak düşmesi söz konusu değil. Tırnağı uzun tutarsanız uzun yürüyüşte düşme olur ama ona da dikkat ediyoruz. Elbette tırnakta morarmalar var. Bu çok normal, ağrılar da oluyor ama ağrı kesici ile engelliyoruz” dedi.

Oda TV’den Makbule Cengiz’eaçıklamalar yapan İslam, Kılıçdaroğlu’nun sıcak havada asfaltta yürümesinin sadece bir ‘inanç ve mücadele temeli ile mümkün olabileceğini’ söyledi. İslam, “Kılıçdaroğlu erken yaşta keşfedilse ciddi bir maraton koşucusu olabilirmiş. Dokuları çok dirençli” dedi.

‘TIRNAĞINDA MORARMA VAR’

İslam, “Ayak normalde böyle bir yürüyüşe dayanmaz. Ancak dokuları kendini kolay tamir ediyor. Zararlı bir alışkanlığının olmaması ve kendine iyi bakması bunda etken. Fizik yapısının fazla kemikli olmaması da önemli. Ciddi bir maraton yarışçısı çıkabilirmiş” açıklamasında bulundu.

15:08 - Ankara'dan bu yana Adalet Yürüyüşü'nde bulunan CHP milletvekilleri Özgür Özel ve İlhan Cihaner'e bugün eşleri eşlik etti

12:22 - CHP Parti Meclisi'nin (PM) pazartesi günü toplanacağı bildirildi.  Toplantının yürüyüş güzergâhı üzerinde yapılacağını ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Bu toplantıda genel politikalar ve yürüyüşü konuşuruz" dedi. Toplantıya ilişkin olarak çağrı yazısı vekillere gönderildi.

12:00 - Sıcaklığın artmasıyla birlikte sağlık durumu iyi olmayanların otobüslere binmeleri ya da evlerine dönmeleri yönünde yapılan çağrıların sıklığı da arttı.Tüm uyarılara rağmen mola alanında da fenalaşanlar oldu. Sıcaktan etkilenenlerin yardımına 112 çalışanları koştu

11:20 - İkinci etabın mola yerine ulaşıldı. Kortej yürüyüşüne saat 17:00'de yeniden başlayacak. 

10:45 - CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız hastaneye kaldırıldı. Yıldız'ın kalp krizi geçirdiği ifade edildi. Sakarya Devlet Hastanesi'nde anjiyo olan Yıldız, Ankara'ya sevk edildi. 

10:30 - Yürüyüş yeniden başladı. Bu etapta 3 kilometre yol alınacak.

Kılıçdaroğlu, yürüyüş öncesi Diyarbakır'da Emniyet Müdürü iken, 24 Ocak 2001 tarihinde uğradığı silahlı saldırıda şehit olan Gaffar Okkan'ın mezarını ziyaret etti. Okkan'ın mezarına çiçek bırakan ve dua eden Kılıçdaroğlu, daha sonra yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

20170630_2_24483089_23615753_web.jpg

"Gaffar Okkan, Diyarbakır'da terörün en yoğun olduğu dönemde görev yapan bir emniyet müdürüydü. Onun kararlılığı ve tutumu sadece Diyarbakır'da değil, Türkiye'nin her köşesinde takdir toplamıştır. Terörle mücadelede halkın desteğine rağmen halkla terörü ayırma noktasında Gaffar Okkan'ın kararlılığı gerçekten dikkat çekicidir. Öldürüldüğünde bütün Diyarbakır yas tuttu. Çocuklarının adlarını Gaffar koydular. Kendisini rahmetle anıyoruz. Şükranla anıyoruz. Gaffar Okkan'ın unutmayacağız. Terörden çok çektik, acı çektik. Analar ağlamasın diye söylemlerde bulunduk. Şiirler okuduk, ağıtlar yaktık. Terör hala can yakıyor. Özellikle terörle mücadele konusunda emin olun son derece samimiyiz ve her ortamda dile getirdim. Biz size her türlü desteği vermeye hazırız bu konuda dedik. Kendi topraklarımızda adalet ve huzur istiyoruz dedik."

20170630_2_24483089_23615755_web.jpg

09:58 - Akova Büyükdere Mahallesi'nde günün ilk molası verildi. İlk etapta 7 kilometre yüründü.

20170629_2_24477825_23606799_web.jpg

09:45 - Yürüyüşe torunuyla birlikte katılan bir Hendekli, "Yataktan çıktığım gibi geldim. Çok istiyordum katılmayı, kalbim yürüyenlerle birlikte" dedi.

20170629_2_24477825_23606790_web-(1).jpg

09:30 - Hendek merkezden geçerken Rabia işareti yapanlarla yürüyüşe destek verenler bir arada kortejin geçişini izledi.

09:15 - MHP'li vatandaşlar da Adalet Yürüyüşü'ne yer yer kenardan yer yer de korteje katılarak destek vermeye devam ediyor.

20170629_2_24477825_23606789_web.jpg

09:00 - Yol üzerinde bir fabrikanın çalışanları, yürüyüşçülere ince belli bardaklarda çay ikram etti.

08:45 - Yürüyüş başladı.  Korteje bugün, KESK Başkanı Lami Özgen ile sanatçılar Selda Bağcan ve Haydar Ergülen'in de katılması bekleniyorKorteje yarın (1 Temmuz 2017) Beşiktaşlılar, 3 Temmuz'da Fenerbahçeliler, 4 Temmuz'da da Galatasaraylılar katılacak.

ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE 15. GÜN 

17:40 Kemal Kılıçdaroğlu resmi Twitter hesabından şu ifadeleri paylaştı: 

"Adımlarım tek bir mağdurun bile sesi olabilmişse, gözü yaşlı bir ananın ya da gencin içindeki umudu büyütebilmişse, ne mutlu bana!"

16:20 - Yürüyüş destekçileri yol kenarına çiçeklerle 'adalet' yazdı.

16:10 - Yürüyüş, gazeteciler Orhan Bursalı ve Deniz Zeyrek'in de katılımıyla yeniden başladı. 

14:50 - Havanın sıcak olması nedeniyle yürüyüşün başlama saati 16.00'ya ertelendi.

14:25 - Jandarmanın 'drone'una yansıyan görüntülere göre, yürüyüşe dün yaklaşık 16 bin kişi katıldı. 

1-868.jpg

12:25 - Kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edilen ve yürüyüşün başından bu yana kortejde yer alan ortopedi uzmanı Prof. Dr. Cihangir İslam, kendisine yöneltilen eleştirilerle ilgili olarak "AK Parti veya Recep Tayyip Erdoğan'ı bir kez dahi eleştirmemişlerin 'adalet yürüyüşü' veya şahsıma getirdiği eleştirileri dikkate almıyorum" dedi. 

12:00 - Adalet Yürüyüşü'nün öğle molası için durulan alana 'adalet çeşmesi' kuruldu.

2-723.jpg

11:30 - Yürüyüşe kendi yaptığı şapkasıyla katılan bir vatandaş, "AKP adaletin terazisini bozdu, düzeltmek için yürüyoruz" dedi.

11:00 - Aydın'ın Kuşadası ilçesinden gelen efeler, mola esnasında yürüyüşçülere kısa bir gösteri yaptı.

10:34 - Mola yerine varıldı. Kortej, yürüyüşüne 15:00'de yeniden başlayacak. 

10:15 - Aydın'ın Kuşadası ilçesinden gelen efeler, korteje katıldı.

10:00 - Kortej, yürüyüşüne yeniden başladı.
Bu etapta yaklaşık 5.5 kilometre yürünmesi bekleniyor. 

09:15 - İlk mola yerine varıldı. Yürüyüşün bu etabında kortej, yaklaşık 3.5 kilometre yol katetti. 

Yürüyüş öncesi açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, kortejin bugün (29 Haziran 2017) Düzce'den ayrılacağını belirterek "Bize sempatiyle bakan, bize el sallayan hatta arada bir rabia işareti yapıp bizi protesto eden ya da rabia işareti yaparak bizi protesto ettiğini düşünen bütün Düzceli kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum" dedi.  "Onlar bizi protesto ederken veya kötü sözler söylerken biz sadece ellerimizi yukarıya kaldırdık ve onları alkışladık" diyen Kılıçdaroğlu, sözlerinin devamında şunları kaydetti

"Alkışladığımız için de çok memnunuz, Düzceli kardeşlerime teşekkür ediyoruz. Olumsuz bir olay oldu o nedenle çok sayıda Düzceli geldiler özür dilediler. Biz o olayla Düzcelileri asla bir tutmadık.

20170629_2_24464264_23584788_web.jpg

"Bugün çok sıcak olacağı söyleniyor o nedenle biraz daha dikkatli olacağız. Şundan herkes emin olsun ister çok sıcak ister çok soğuk biz kararlıyız ve İstanbul'a adalet için yürüyeceğiz. Adalet hepimiz için geçerli herkes için geçerli. Sadece Türkiye'de geçerli değil tüm dünya için geçerli kavramdır. Biz bu kavram için, adalet için, toplumun vicdanı için yürüyoruz. Bu yürüyüşümüze gerçekten toplumun çok değişik kesimlerinden sempatiyle bakanlar var. Özellikle Anayasa referandumu sırasında evet oyu kullanan pek çok vatandaşımızda gerek şifahi olarak gerek mesaj olarak gerek telefonlarla bize sempatiyle baktıklarını bu yürüyüşe destek verdiklerini ifade ediyorlar. Onlara yürekten teşekkür ediyoruz."


Kılıçdaroğlu'na yürüyüşte bugün, sanatçı Bedri Baykam, oyuncu Orhan Alkaya, Bando Sol ve İzmir Barosu'na bağlı avukatlar eşlik ediyor.

08:20 - Şehir dışından gelen çok sayıda vatandaş, yürüyüş kortejine yol kenarından katıldı.

20170629_2_24464264_23584791_web.jpg

08:18 - Edirne'den gelen vatandaşlar süpürgeleriyle yürüyüşe katıldı.

20170629_2_24464264_23584785_web.jpg

08:12 - 
Yürüyüş başladı.

20170629_2_24464264_23584790_web.jpg

ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE 14. GÜN 

17:10 - Kendini kötü hisseden katılımcıların, 112 araçlarına giderek tansiyonlarını ölçtürmeleri gerektiği anons edildi. 

17:05 - Kortej, Hacıkadirler mevkiinde mola verdi. Söz konusu mola, 45 dakika sürecek. 

17:21 - CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Adalet için gerçekleştirdiğim yürüyüş, hak ve hukuku tanımayanların karalamasıyla kirlenemeyecek kadar soylu ve haklı bir eylemdir!" ifadelerini kullandı.

16:30 - Düzce-Çilimli Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin yanından geçerken el sallayan yolcular için "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hepinize hayırlı yolculuklar diler" anonsunda bulunuldu.

15:50 - Yürüyüş, yeniden başladı. Hava sıcaklığının 31 derece olması nedeniyle hasta ve yaşlı katılımcıların otobüse binmeleri ya da eve dönmeleri çağrısında bulunuldu. 

"9 TEMMUZ PAZAR MALTEPE MİTİNG MEYDANINDA"

12:30'da başlanan MYK  toplantısının ardından CHP Sözcüsü Bülent Tezcan açıklama yaptı.Tezcan,  9 Temmuz Pazar günü saat 16:00'da Maltepe miting meydanında buluşulacağını duyurdu. "Tabii ki bu yürüyüş, 9 Temmuz günü İstanbul'daki mitingde bitmeyecek. Bir yeni yürüyüşten bahsetmiyorum ama bu mücadele adaleti kazanıncaya kadar devam edecek" diye konuştu. 

Bülent tezcan şunları söyledi: 

Bu yürüyüş, bir siyasi parti yürüyüşü değildir. Bu yürüyüş, sağcıların, solcuların, muhafazakarların, devrimcilerin herhangi bir şekilde ambargo koyarak kendi tekellerine alabilecekleri bir yürüyüş değildir. Onun için milyonların buluştuğu bir yürüyüştür. Adalet sözcüsü Kılıçdaroğlu, temiz adımlarla yürümektedir. Toplumun korkuya teslim olduğu bir dönemde adalet sözcüsü Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü, cesareti tetiklemiştir. Artık korkuya teslim olan bir toplum yok. Dün korkanlar, bugün Kılıçdaroğlu'nun arkasında yürüyor. Bastonlarıyla gelen teyzeler, nineler, amcalar, engelli vatandaşlarımız... Kim varsa herkes cesaretin verdiği o büyük güçle yürüyor. Umut yürüyüşüdür bu yürüyüş."

"KARTVİZİTLERİNİ BIRAKMIŞLAR ORAYA" 

Provokasyonlara karşı önlemler aldıklarını ifade eden Tezcan, milletvekillerinin kortej  güvenliğinde görev alacağını ifade etti. Yola gübre dökülmesine ilişkin de "Onlar kartvizitlerini bırakmışlar oraya, gördüğümüz o" dedi. 

Yola mermi atılması olayı da soruldu. Tezcan "Mermi değil, otomatik tüfek de atsalar bizi korkutmaya güçleri yetmeyecek." diyerek tepkisini gösterdi. 

adalet-13.jpg

Yürüyüş verilen molanın ardından yeniden başladı. 

11:05 - Mola yerine varıldı. 

11: 00 Yürüyüşte 2. etap da tamamlandı. 

10:25 - Yol üzerinde yer yer Rabia işaretiyle protestoda bulunanlar olsa da, yürüyüşün ikinci etabı da sakin geçiyor.

Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu kortej, "Hak, hukuk, adalet" sloganları atarak Sakarya istikametinde ilerlerken Düzce şehir merkezinde bozkurt işareti yapan bir genç Kılıçdaroğlu'nun yanında bir süre yürüdü. Yürüyüşe katılan vatandaşlar bozkurt işareti yapan gence alkışlayarak destek verdi.

10:28 - Kortej, Düzce merkezi geride bıraktı. Adalet Yürüyüşüne DP Genel Başkanı Gültekin Uysal da katıldı. 

 

YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHINDA MERMİ BULUNDU 

10:15 - Yürüyüş güzergâhında mermi bulundu. CHP'li yetkiler, merminin yoldan geçen bir arabadan atıldığını ifade etti. 

10:00 İlk molanın ardından yürüyüş yeniden başladı.  4 etaplık bri yürüyüş planlandı. İstanbul'a 90 km'den az bri mesafe kaldı. 243 km'lik yol kat edildi. 

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı, bugün ikinci kez güzergâh üzerinde gerçekleştirilecek.

Dün yürüyüşün en uzun etaplarından birini tamamlayan kortejin, bugün de 20 kilometreden fazla yol alması bekleniyor.

08:55 - Anons otobüsünden olası provokasyonlara karşı sakin kalınması yönünde yapılan çağrılar yol boyunca tekrarlandı. 

08:10 - CHP'li yetkililer tarafından, gübreli 'protesto'ya ilişkin olarak yapılan açıklamada, "Dün yaşanan çirkinliğe en çok Düzceliler üzüldü. 3-5 kişi, provokasyon için sürekli önümüze çıkartılıyor" dendi. 

08:00 - Kortej, yürüyüşüne başladı. Kortejin güvenliği için milletvekilleri bugün de kitlenin içinde görev yapacak. Yürüyüş kolunun en önünde Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, en arkasında ise İzmir Milletvekili Musa Çam yer alacak. Diğer görevli vekiller ise aralıklı olarak kitlenin içinde yer alacak.

Yürüyüş öncesi açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, korteje yönelik olarak zaman zaman protetoların yaşandığını hatırlatarak, "Bizim ellerimiz asla şiddete kalkmadı, kalkmayacak. Her provokasyondan sonra alkışlıyoruz. Bu bizim adalete olan tutkumuz, güzel bir örnek olma açısından çok çok önemli" dedi. Kılıçdaroğlu,şunları kaydetti:

"Adalet adalet dedik. Bu bağlamda yürüyüşe devam ediyoruz. İstanbul'a kadar güerek, eğlenerek yolumuza devam edeceğiz. Biz her türlü provokasyona karşılıklı hazırlıyız. Bizi sevgiyle karşılayan Düzce halkına da sevgilerimi iletiyorum."

Dün gece (27 Haziran 2017) konaklama alanına gübre dökülmüş; polis, gübreyi döken aracı yol kenarında plakası gizlenmiş bir şekilde bulmuştu. Bölgeye yönlendirilen belediyelerin araçları, dökülen gübreyi temizlemişti

ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE 13. GÜN NOTLARI

20170627_2_24436031_23537068_web.jpg

Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova Şubesi üyeleri de yürüyüşe katıldı.

20170627_2_24436031_23537067_web.jpg

Düzce Barosundan bazı avukatlar Kılıçdaroğlu'na yürüyüşte eşlik ettiler.

20170627_2_24438483_23542046_web.jpg

Adalet Yürüyüşü sırasında Kılıçdaroğlu'na yolda bekleyen bazı vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu.

20170627_2_24438483_23542068_web.jpg

Bir vatandaş Kılıçdaroğlu ile fotoğraf çektirdi.

20170627_2_24438483_23542072_web.jpg

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Ali Sirmen (sağda) ve CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı da (solda) yürüyüşte Kılıçdaroğlu'na eşlik etti.

20170627_2_24438483_23542064_web.jpg

Kazada polis memuru Bilir ile motosikletteki bir kişi hafif yaralandı. Yaralılar olay yerindeki ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Motosiklet sürücüsü ise jandarma tarafından gözaltına alındı

Alınan bilgiye göre, Kılıçdaroğlu'nun mola vereceği D-100 karayolunun Kaynaşlı ilçesi Üç Köprü Kavşağı mevkisinde trafik akışını durdurmaya çalışan polis memuru İsmail Bilir'e, bu sırada İstanbul yönüne giden ve sürücüsünün ismi henüz öğrenilemeyen motosiklet çarptı.

k1-021.jpg

'Adalet Yürüyüşü'nde yol güvenliği alan bir polis, motosikletin çarpması sonucu hafif yaralandı.

k2-016.jpg

Genelge şöyle: 

genelge.jpeg

y3.jpeg

09:30 Veli Ağbaba, Kılıçdaroğlu'nun yönlendirmesiyle, megafondan anons yaparak balkonlarından Rabia işareti yapan AKP'li bir ailenin bayramını kutladı.

20170627_2_24435303_23536358_web.jpg

Konakladığı Kaynaşlı ilçesindeki Bolu Dağı Varan Tesisleri'nde gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün 13'üncü gününe geldiğini söyledi.

"Bugün Köroğlu'nun diyarını terk ediyoruz. Köroğlu'na selamlar. Köroğlu gibi olanlara selamlar." diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: 

"Onlar için yürüyoruz. Adalet için yürüyoruz. Birlikte yürüyoruz. Hiç kimse rahatsız olmasın. Provokasyonlara karşı dün akşam 12 maddelik bir genelge hazırladık, katılan herkese vereceğiz. 'Sakın şu veya bu nedenle bizi protesto edenlere bir saldırı, bir şiddet, bir ağır söz kullanmayın. Ne söylerlerse söylesinler, sadece onları alkışlayın.' dedik. Dolayısıyla bu da bizim demokratik tavrımızı gösteriyor, adalete olan inancımızı gösteriyor, adalete ne kadar değer verdiğimizi gösteriyor ve insanlara ne kadar değer verdiğimizi gösteriyor."

y2.jpeg

09:00 Yürüyüş güzergahında, korteji selamlaması için TEM üzerine asılan 'adalet' pankartı Karayolları görevlileri tarafından indirildi. 

y1.jpeg

08:08 Yürüyüşün 13'üncü günü Bolu Dağı'nda başalayacak. Yürüyüşçüler, sis altında Düzce'ye doğru yol alacak.

ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE 12. GÜN NOTLARI

19.40 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün Bolu Dağı’nda devam eden 12’nci gününde yürüyüşe katılanlar ile yoldan geçen bazı sürücüler arasında gerginlik çıkması üzerine Bolu Dağı’ndaki Köroğlu Tesisleri’nde verilen molada parti MYK üyeleriyle toplantı yaptı.

Toplantıda, yarından itibaren görevli yeleği giyecek 25 milletvekilinin kortejde aralara yerleştirilmesi ve yürüyenlerin provokasyonlara gelmemesi konusunda uyarılması kararlaştırıldı. Molanın ardından 3’üncü etap başlamadan önce CHP Grup Başkanvekili ÖzgürÖzel de parti otobüsünden provokasyon uyarısı yaptı.

16:15 Kılıçdaroğlu'na yürüyüşün 12. gününün 3. etabında AKP’yi kuran çekirdek kadrodan Abdüllatif Şener ve Prof. İbrahim Kaboğlu da eşlik etti.

kilicdaroglu.jpeg

16:00 Yürüyüş saat 16.00'da başlayacak. Yürüyüşün başlamasından önce otobüsten provokasyon uyarıları yapıldı. Otobüsten tekrarlanan anonsta, karşıt da olsa siyasi işaretlerin tamamına alkışla karşılık verilmesi istendi ve protestocularla ilgili olarak, "Onları utandırın" çağrısında bulunuldu

k3-012.jpg

12:54 Yol üzerinde yürüyüşün yan şeridinden giden bir aracın camı açarak küfretmesinin ardından gerginlik yaşandı. Yürüyüşçüler araç şoförüne tepki gösterirken, atılan şişeler sebebiyle aracın ön camı çatladı. Sürücü polis tarafından araçtan çıkarılarak uzaklaştırılırken, araba görevlilerden biri tarafından güvenli bir alana alındı.

12:27 Köroğlu tesislerindeki ana mola yerine varıldı. Kılıçdaroğlu dinlenmek için karavanına çekildi.

k1-020.jpg

12:13 Adalet yürüyüşçüleri 900 metre yüksekliğindeki Bolu Dağı'nda...

a6-001.jpeg

11:33 Yol üzerindeki üst geçitlerin birinden Türk bayrağı sarkıtan bir grup Rabia işaretleriyle yürüyüşü protesto etti. Yürüyüşe katılanlar ise "Adalet" sloganları ve alkışlarla cevap verdi. Yol kenarından Rabia işareti yaparak "AKP" diye slogan atan bir kişi korumalar ve polisler tarafından uzaklaştırıldı.

11:18 Yol üzerindeki Erdoğan posterleri, herhangi bir gerginlik yaşanmaması için otobüslerle perdelendi. Öte yandan İstanbul'a 226 kilometre kaldı.

20170626114618_65d75fd7-e9b1-489b-9b29-55af3f164459-1.jpeg

11:14 
Adalet Yürüyüşü'na katılan bir grup "Kazdağları'na da adalet" yazan pankart taşıdı.

a4.jpeg

11:00 Moladan çıkıldı. Yol üzerinde askerin güvenlik önlemi aldığı görüldü.

a6.jpeg

a3.jpeg
 

10:28 Yürüyüş, Abant sapağında mola verdi. 12. günün etabına saat 11.00'de devam edilecek.

09:30 En kalabalık günlerinden birini yaşayan yürüyüşe katılım, yoldan eklenenlerle artıyor. Yaklaşık 10 bin kişi yürüyüşe katılıyor.

09:20 Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü"nün 12. günü başladı

09:13 12. gününde yolumuza devam ediyoruz. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ‘Adalet yürüyüşü’nün 12. gününde kısa bir açıklama yaptı. "Dün bir duyum aldık, son derece üzüldüm" diyen Kılıçdaroğlu, "Düşünün bir kişi yarglanırken, henüz karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevinde özel 3 oda hazırlanıyor. Odanın ufak tefek eksiklikleri gideriliyor. Çünkü o kişinin mahkum edileceği önceden biliniyor. Ne kadar ceza verileceği önceden biliniyor ve ona göre yer hazırlanıyor" dedi.

a2.jpeg

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'la 14 Ağustos 2001'de AKP'yi çekirdek ekipteki dördüncü isim olan Abdüllatif Şener yürüyüşe katılacak.

Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı yürüyüş bugüne kadarki en kalabalık günlerinden birini yaşıyor.  

20170626_2_24424450_23512205_web.jpg

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 34 24 3 7 42 75
2 Fenerbahçe 34 21 9 4 42 72
3 İstanbul Başakşehir 34 22 6 6 28 72
4 Beşiktaş 34 21 8 5 39 71
5 Trabzonspor 34 15 10 9 12 55
6 Göztepe 34 13 10 11 -1 49
7 Demir Grup Sivasspor 34 14 7 13 -8 49
8 Kasımpaşa 34 13 7 14 -1 46
9 Kayserispor 34 12 8 14 -11 44
10 Yeni Malatyaspor 34 11 10 13 -7 43
11 Akhisarspor 34 11 9 14 -9 42
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 7 16 -4 40
13 Bursaspor 34 11 6 17 -5 39
14 Antalyaspor 34 10 8 16 -19 38
15 Atiker Konyaspor 34 9 9 16 -4 36
16 Osmanlıspor FK 34 8 9 17 -11 33
17 Gençlerbirliği 34 8 9 17 -17 33
18 Karabükspor 34 3 3 28 -66 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Kocaeli Birlik Spor 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 34 10 6 18 -16 36
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 21.05.2018 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 21.05.2018 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 21.05.2018 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 21.05.2018 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 21.05.2018 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 21.05.2018 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 21.05.2018 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 21.05.2018 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 21.05.2018 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 21.05.2018 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 21.05.2018 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 21.05.2018 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
turkmedya
yukarı çık