Reklamı Geç
8 saniye kaldı
Turkhaber Gazetesi 1200x300

Kılıçdaroğlu: Yakayı uluslararası tefecilere kaptırdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, artan döviz kurlarına değinerek, "Türkiye ekonomisi üzerinde oyun oynanıyor, ekonomimize saldırıyorlar" diyen Cumhmurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı. Kılıçdaroğlu, "Sen yönetiyorsun Türkiye'yi. Amerikalılar mı yönetiyor, Fransızlar mı yönetiyor Türkiye'yi? Kim yönetiyor? Sen yönetiyorsun. Yakayı kime kaptırdı? Uluslararası tefecilere kaptırdı. Son 15 yılda tefecilere 150 milyar dolar faiz ödediler" dedi.

Kılıçdaroğlu: Yakayı uluslararası tefecilere kaptırdı
  • 13 Nisan 2018, Cuma 18:23

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin belediye başkanlarıyla 3 ayda bir farklı illerde yaptığı "Belediye Başkanları" toplantısı için Konya'ya geldi. Toplantıda yerel ve genel seçimler için yol haritasının belirleneceği, belediye başkanlarına tavsiyelerde bulunup, önerilerinin alınacağı belirtildi. Toplantıda belediye başkanlarına seslenen Kılıçdaroğlu, Türkiye'de en çok huzura ihtiyaç olduğunu belirterek şunları söyledi:

"En çok huzura ihtiyaç duyuyoruz. Birlikte yaşamaya ihtiyaz duyuyoruz. Farklı görüşlere, farklı düşüncelere tahammül edilsin istiyoruz. Birlikte yaşamanın özünde yatan zaten budur. Bu millet kavgadan zaten bıktı. Biz kavga istemiyoruz. Kendi ülkemizde huzur istiyoruz. Kendi ülkemizde huzur isterken, benim gibi düşünmeyen insanın düşüncesini açıkça ifade etmesini istiyoruz. Herkes benim gibi düşünsün, herkes benim gibi karar versin, en doğruyu ben bilir, ben yaparım, benim dışımda yapılanların tamamı yanlış diye düşünce bu topraklada olmamalı. Bu ülkede birlikte yaşamak, huzur içinde yaşamak varken neden kavga, neden gerilim? Sabah, akşam toplumu germenin, toplumu kavga noktasına taşımasının hiçbir mantığı yok."

'Vatandaşa niye çay ikram ediyorsunuz' diyorlar'

Partisinin belediye başkanları üzerinde baskı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Belediye başkanlarımızın üzerinde baskı olduğunu biliyorum. Bu baskı yeni bir baskı değil. Gelip denetim yapıyorlar. İstediğiniz kadar yapın. Gelip denetim yapıyorlar ama hiçbir şey bulamıyorlar. Vatandaşa ikram edilen çayı eleştiriyorlar. Vatandaşa niye çay ikram ediyorsunuz diyorlar. Çünkü başka bir şey bulamıyorlar. Vatandaşa çay da kahve de ikram ederiz. Eleştirecek misiniz, eleştirmezseniz namertsiniz. Halka hizmet, hakka hizmettir. Bizim temel felsefemiz budur. Herkes bunu bilsin" diye konuştu.

 Türkiye'de beka sorunu

Kılıçdaroğlu, bugün devletin en yetkili makamlarında oturanların Türkiye'de beka ve gelecek sorunu olduğunu söylediğini kaydederek, "Türkiye'nin gelecek sorunu varmış. 15 yıl önce Türkiye'nin beka sorunu yoktu. Ne oldu da Türkiye'nın beka sorunu ve gelecek sorunu çıktı? Yönetilmeyen bir Türkiye gerçeği çıktı ortaya. Sokaktakı vatandaşın gelecek endişesi var.  Konuşamıyor sokaktaki vatandaş" dedi.

'Sorun yaratan kişiler sorun çözemez'

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın, başbakanlık döneminde kendisini eleştiren karikatürleri çerçevletip başbakanlık konutuna astığını anlatan Kılıçdaroğlu, "Geldik 2018'e; buyrun bir karikatür çizin bakalım. Karikatürcülere yasak geldi. Gazeteciler yazı yazamıyor, kendilerine otosansür uyguladı. Efendim bütün gazeteler her sabah beni manşet etsin. Bütün gazeteler seni manşete çıkardı diye sen Türkiye'nin sorununu mu çözeceksin? Sorun yaratan kişiler, sorun çözemez" ifadelerini kullandı.

'CHP mi bu ülkeyi yönetiyor?'

İktidarın sabah akşam CHP'yi eleştirdiğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti: "16 yıldır bu memleketi kimler yönetiyor? Sabah kalkıyorlar CHP, öğle zamanı CHP, akşam CHP, saat başı CHP;  CHP ne yaptı size? Ülkeyi CHP yönetiyorsa eleştirin. Dolar almış başını gidiyor, sorumlusu biz isek eleştirin. Ortadoğu bataklığına Türkiye'yi CHP soktuysa eleştirin. Yahu kendi kabahatiniz var, kabahatinizi örtmek için sabah akşam CHP. CHP bir şey yaptı: Onların yaptıkları yanlışları CHP dışında dile getiren başka parti yok. 'Benim yanlışlarımı niye söylüyorsun, beni niye millete şikâyet ediyorsun?' diyor. Kime şikâyet edelim peki? Millete şikâyet edeceğiz. Milletin burnundan getirdin. Esnaf alışveriş yapamaz hale geldi. Hollanda'dan büyük Konya'dayız, tahıl ambarı olan Konya'dayız değil mi? Mercimek nereden geliyor? Saman, buğday, arpa, pamuk nerden geliyor? Dışarıdan. Patlıcan dışarıdan, et, canlı hayvan o da dışarıdan geliyor. Sebebi kim, sorumlusu kim? CHP mi? Bütün vatandaşlarıma söylüyorum: Artık düşünmemizin zamanı, şapkayı alıp, önümüze koyup düşünmemiz lazım. Bu memleketi bu hale getirdiler. Bu memleketi bu hale getirenler Ankara'da oturan beylerdir, cebini düşünen beylerdir. Bunu herkesin bilmesi lazım."

Fezleke çıkışı

Kendisi hakkında dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle fezleke hazırlanmasını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Dönüp bana diyorlar ki, devlet memuruyken maaş dışında para kazanmadın. Evet maaş dışında para kazanmadım, haram yemedim, cebimi düşünmedim, yolsuzluk yapmadım. Haram yemeyi, kul hakkı yemeği marifet sayıyorlar. Sen haram yediysen boğazında kurusun kardeşim. Ben haram yemem, yedirmem de. Onun için, CHP iktidar olursa biz malı nasıl götüreceğiz telaşındalar. CHP iktidar olursa, sen ve yandaşların malı götüremeyecek, haram yedirmeyeceğim size. Her kuruşun hesabını vereceksiniz. Biz böyle bir gelenekten, ahlaktan geliyoruz. Oturacaksın, her türlü dümeni çevireceksin, savcılara talimat vereceksin, Kılıçdaroğlu için fezleke hazırlayın. Hazırlatmazsanız şerefsizsiniz. Sanıyorlar fezleke hazırlanacak, biz geri adım atacağız. Bir milim geri atmayacağız. Biz Kuvayı Milliyeciyiz. Biz onlar gibi değiliz. Biz, bize oy versin vermesin, her vatandaşa saygı duyarız. Onlar gibi değiliz, nankör değiliz. Bizim kitabımızda nankörlük yok. Vatandaşa hizmet, halka hizmet, hakka hizmettir. Elli sefer söyledik, kışlaya, camiye, adliyeye siyaset sokmayın diye. Şimdi her tarafta siyaset var. Adalet yok memlekette. Adalet olsa 450 kilometre niye yürüyeyim? Onlar da biliyor bu memlekette adalet yok."

Erdoğan'a Roman sorusu: 'Sulukule'yi niye varoşlara sürdün'

Kemal Kılıçdaroğlu, Roman vatandaşların sorunlarına değinerek şunları söyledi: "Roman kardeşlerimizle toplantıyı yaptık. Onlarla ilk kez buluşan, onları ilk kez parlamentoya taşıyan, belediye meclis üyeliği veren ve onları siyasette önemli bir aktör olarak sağlayan biziz. Biz kimseyi ötekileştirmiyoruz. Diyorlar ki, biz sizin aranızda doğduk diyorlar Roman kardeşlerimize. Peki sen onların arasında doğduysan, neden Sulukule'yi aldın başka bir yere, oradaki Romanları 30-40 kilometre ileriye. İstanbul'un varoşlarına sürdün? Oraları lüks konutlar yaptın, yandaşlarını yerleştirdin. Bu mudur adalet?"

'Siz gayri millisiniz'

Dövizdeki yükselişe de dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Dolar aldı başını gidiyor. 15 yılda Türk Lirası'nı bu kadar itibarsız hale getiren dünyada başka bir devlet olmamıştır. Bir de diyorlar ki 'biz yerliyiz, milliyiz'. Ne yerlisiniz, ne milli, Mevlana'nın önünde söylüyorum: Siz gayri millisiniz. Niye gayri milliler? Devletin kozmik odalarını açan kim, CHP'mi? Eğer siz devletin harem odasını, kozmik odasını terör örgütüne açıyorsanız, açık ve net siz vatan hainisinizdir. Amerika'da, İngiltere'de, Japonya’da devletin bütün sırlarını terör örgütüne teslim eden var mı?" dedi.

'O zaman Türk Lirası'nı kaldır'

Kılıçdaroğlu, şehir hastanelerinin arsasının, yapan müteahhittin ve kullanılan malzemenin yerli olduğunu; ancak ihalesinin dolar üzerinden yapıldığını belirtti. Kılıçdaroğlu, aynı şekilde köprülerin de yerli malıyla yapıldığını, ihalesi ile vatandaşların geçiş ücretinin ise dolar üzerinden yapıldığını belirterek tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Türk Lirası'yla niye yapmıyorsun? O zaman Merkez Bankası'nı kapat, Türk Lirası'nı da kaldır, 'bu memlekette dolar geçerlidir' de. Zaten fiilen o hale getirdin" diye konuştu. Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Dolar aldı başını gidiyor. Sterlin aldı başını gidiyor. Kim kazanıyor? Bankada doları olanlar kazanıyor. Düne kadar 1 liraydı, bugün 2 lira, yarın 4 lira, öbür gün 5 lira eline geçecek. Kolunu, elini bile sallamadan doları ha bire kâr elde ediyor. Bu beyler hangi beyler biliyor musunuz? Din iman edebiyatı yapıp, akşam elinde viski kadehiyle sohbet edenlerdir. Bunların din ile millilikle yakından uzaktan ilgisi yok. Bunların tamamı gayri milli. Bankalarda döviz hesabı olanlar, kimin döviz hesabı var. Gidelim Konya'ya soralım, kaç liralık döviz hesabı var diye. Yok arkadaşlar. Bu Ankara'daki beylerin döviz hesabı var. Türkiye'deki döviz hesabı ortaya çıkmasın diye yurt dışında döviz hesabı açtırıyorlar. Biz bunları gayet iyi biliyoruz. Katar ile samimiyet nereden geliyor? Katarlı kalktı dedi ki, 'Doğu Akdeniz'de petrolü Amerikalılarla yapacağız' dedi. Bizim enerjiden sorumlu olan beyfendi dedi ki, 'Ben bu Katarlı yöneticinin yaptığı açıklamaya çok üzüldüm', dedi. Niye üzüldün? Hani sen esip gürlüyordun. Paraları orada olduğu için mi esip gürlemiyorsun?"

'Yakayı tefecilere kaptırdılar'

Ekonomiyle ilgili eleştirilerine devam eden Kılıçdaroğlu, "Dolara o kadar mahkum oldular ki, tefecilere teslim oldular. Yurt dışından para gelmezse, dolar gelmezse, memleketi idare edemezler. Tefeciler de diyor ki, 'Faizi yükseltmezsen parayı getirmeyiz' diyor. Sarayı işgal eden zat da diyor ki, Faiz çok yüksek' diyor. Sebebi CHP mi kardeşim? Sebebi sensin. Sen yönetiyorsun Türkiye'yi. Amerikalılar mı yönetiyor, Fransızlar mı yönetiyor Türkiye'yi? Kim yönetiyor? Sen yönetiyorsun. Yakayı kime kaptırdı? Uluslararası tefecilere kaptırdı. Son 15 yılda tefecilere 150 milyar dolar faiz ödediler" dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 30 19 5 6 22 62
2 Galatasaray 29 19 3 7 35 60
3 Beşiktaş 29 17 8 4 32 59
4 Fenerbahçe 29 16 9 4 27 57
5 Trabzonspor 29 12 10 7 11 46
6 Kayserispor 30 12 8 10 -6 44
7 Göztepe 29 12 7 10 -5 43
8 Demir Grup Sivasspor 29 12 5 12 -7 41
9 Kasımpaşa 29 11 7 11 0 40
10 Yeni Malatyaspor 29 10 8 11 -4 38
11 Antalyaspor 29 9 8 12 -13 35
12 Akhisarspor 29 9 7 13 -10 34
13 Bursaspor 29 9 6 14 -5 33
14 Aytemiz Alanyaspor 29 9 5 15 -5 32
15 Gençlerbirliği 29 7 9 13 -11 30
16 Atiker Konyaspor 29 7 8 14 -5 29
17 Osmanlıspor FK 29 7 8 14 -9 29
18 Karabükspor 29 3 3 23 -47 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 31 17 9 5 26 60
2 Ümraniyespor 31 17 6 8 15 57
3 Boluspor 32 17 5 10 22 56
4 MKE Ankaragücü 31 16 8 7 14 56
5 Gazisehir Gaziantep FK 31 15 8 8 26 53
6 Altınordu 32 15 7 10 11 52
7 Vartaş Elazığspor 32 13 8 11 12 47
8 Erzurum BB 31 12 10 9 8 46
9 İstanbulspor 32 13 7 12 2 46
10 Balıkesirspor 31 14 6 11 6 45
11 Adanaspor 32 12 7 13 -8 43
12 Giresunspor 31 11 8 12 5 41
13 Adana Demirspor 31 10 7 14 -3 37
14 Eskişehirspor 32 11 7 14 4 37
15 Denizlispor 31 9 7 15 -8 34
16 Samsunspor 31 7 13 11 -13 34
17 Manisaspor 32 7 3 22 -43 15
18 Gaziantepspor 32 2 4 26 -76 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 31 22 5 4 46 71
2 Menemen Belediyespor 31 21 6 4 40 69
3 Afjet Afyonspor 31 19 7 5 27 64
4 Keçiörengücü 31 18 6 7 37 60
5 Sivas Belediyespor 31 17 9 5 25 60
6 Sancaktepe Belediyespor 31 15 10 6 21 55
7 İnegölspor 31 15 7 9 6 52
8 Sarıyer 31 12 5 14 0 41
9 Etimesgut Belediyespor 31 11 8 12 0 41
10 Kastamonuspor 31 12 3 16 2 39
11 Tokatspor 31 10 9 12 -9 39
12 Eyüpspor 31 11 4 16 -8 37
13 Amed Sportif 31 10 7 14 -4 34
14 Bucaspor 31 9 7 15 -11 31
15 Tuzlaspor 31 8 7 16 -12 31
16 Bodrumspor 31 8 7 16 -16 31
17 Kocaeli Birlik Spor 31 4 4 23 -43 13
18 Mersin İdmanyurdu 31 1 1 29 -101 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 31 18 6 7 26 60
2 Sanliurfaspor 31 18 4 9 19 58
3 Altay 31 16 9 6 23 57
4 Sakaryaspor 31 16 9 6 17 57
5 Bandırmaspor 31 16 7 8 16 55
6 Bugsaşspor 31 15 8 8 20 53
7 Hacettepe Spor 31 14 11 6 18 53
8 Konya Anadolu Selçukspor 31 13 9 9 2 48
9 Niğde Belediyespor 31 13 6 12 0 45
10 Kırklarelispor 31 10 8 13 -9 38
11 Pendikspor 31 9 9 13 -10 36
12 Zonguldak Kömürspor 31 9 9 13 -11 36
13 Kahramanmaraşspor 31 8 11 12 -14 35
14 Fatih Karagümrük 31 10 4 17 -14 34
15 Fethiyespor 31 7 11 13 -12 32
16 Nazilli Belediyespor 31 5 8 18 -26 23
17 Karşıyaka 31 6 9 16 -14 21
18 Silivrispor 31 2 10 19 -31 16

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 22.04.2018 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 22.04.2018 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 22.04.2018 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 22.04.2018 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 22.04.2018 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 22.04.2018 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 22.04.2018 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 22.04.2018 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 22.04.2018 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 22.04.2018 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 22.04.2018 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 22.04.2018 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
turkmedya
yukarı çık