Reklamı Geç
1 saniye kaldı
turkhaber üst

Avukat Ali Polat’ın yalan söylediği belgelendi

Gazeteci Dursun Boran, duruşmada yalan söyleyen avukatı, pişman etti.

Avukat Ali Polat’ın yalan söylediği belgelendi
  • 15 Aralık 2016, Perşembe 22:24

İstanbul B.Çekmece 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde dün görülen ( 14.12.2016 ) 2016/ 213 E. itirazın iptali davasında. Diğer pek çok duruşmada olduğu gibi yalan söyleyen, sözde çamlıca sitesi avukatının. Yalanı anında gazeteci Dursun Boran tarafından belgelendi.

Mahkeme hakimi Özge Kayakuzgun, katip Mehmet Atlı. Ön incele duruşmasında, işlemi tamamlayıp tahkikat safhasına geçti.

Sözde aidat alacak davası için icra takibi yaptıran , sözde çamlıca sitesi yine hile yapıp, yanlış adresle dava açtı. İcra takibi Dursun Boran’ın itirazı ile durdu. İtirazın iptali davasında, hakim Özge Kayakuzgun dosyanın üniversite bilirkişisine gitmesine, sözde sitenin evrakları, karar defterlerine mahallinde incelenmesine karar verdi.

Dursun Boran, buna itiraz etti. “ Evraklar mahkeme kalemine getirilsin, bende tetkik etmek istiyorum. Çünkü, daha önce 1. Sulh Hukuk Mahkemesi hakimi Aykut Öztunç, 2014/220 E. Davada bana inceleme yetkisi verdi. Ancak, sözde site engel olup, olay çıkardı. Evrakları inceleyemedim”  Dedi.

Sözde davacı çamlıca sitesinin 1 senedir Avukatı Ali Polat. Hakime , hayır efendim. Hiçbir mahkeme, Dursun Boran’a inceme yetkisi vermedi. “ dedi. Yalan söyledi.

Hemen cep telefonundan google giren, Boran. Avukat  A. Polat’ın yalan söylediğini belgeledi. 1. Sulh Hukuk Eski hakiminin 2014/220 E. Boran’ın davacı olduğu davada. Hakim Öztunç’un. Dava dönemine ait tüm hesaplar, evraklar, defterler üzerinde incele yapıp, fotokopi çekmesi için Dursun Boran’a yetki verdiği, belgeyi hakime sundu. Durumu zapta geçirdi.

Ardından, mahkeme kaleminden kararın örneğini alıp, hakime verdi. Dosyaya koydurdu. Böylece, gazeteci avukatın bir yalanını daha, belgelerle ortaya çıkardı.

Boran, avukat A. Polat hakkında, iftira atmak, yalan beyanda bulunmak vs suçlarından suç duyurusu yapacak. Baroya şikayet edecek.

https://www.youtube.com/watch?v=fgDzYud5J1k   ( Av. Poyraz Uçkay Yağan’ın daha önce nasıl mahkeme kararına saygısızlık ettiği videosu )

NEDEN AİDAT OLMAZ ? NEYE AİDAT ÖDEYECEĞİM ? 

Gazeteci Dursun Boran şöyle dedi : 

Bağımsız parsel üzerine kurulu 2 katlı villaların elektrik, su, doğalgaz saatleri bağımsız, bahcıvanları ayrı. Çöpleri Belediyenin topluyor. Asayişi Polisin sağlamasına, kamuya terk sokakları Bedaş ın ücretsiz aydınlatmasına ( aydınlatmak zorunda olmasına rağmen )  295 kişiden sözde site yönetimi her ay villa başı. 2000 TL senede 24 bin TL Yılda toplam 6 milyon TL sözde aidat adı altında zorla para topluyorlar.

 Alkent 2000 sitesi 1987 de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan oluşan bir yerleşim yeri iken B.Çekmece Belediye Meclisinin 24.10.2000 gün ve 9 sayılı kararıyla MA H A L L E yapıldı.  

3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle bu işlem tamamlandı. Mahalle muhtarı seçildi. Böylece site yönetimi, yönetim planı, işletme projesi tüm yönleriyle hükümsüz kaldı. Yeni yönetime, yönetim planına ihtiyaç yoktur.

Sözde Çamlıca ve 7 Tepe siteleride, MAHALLE olmadan önce var olan oluşumlardı. MAHALLE olduktan sonra, kurulan siteler değiller. 

Kimse aidat ödemesin. Zararına çalışan 20-25 kişinin faydalandığı, yüzlerce insanın masrafına ortak olmaya zorlandığı sosyal tesisler satıldın.

DAHA ÖNCE 4 İCRA DAVASINI KAYBETTİLER.

ALKENT YÖNETİMİ BÜTÜN DAVALARI KAYBETTİ..
 
Alkent' e 2003 senesinde taşınan gazeteci Dursun Boran, hukuksuz şekilde oluşturulan ve mahalle olduktan sonra kendini fes etmeyen Alkent 2000 Çamlıca Bulvarı sözde site yönetimine " MAHALLEDE ORTAK GİDER VE AİDAT OLMAZ " diyerek kendinden istenen önce asgari ücretin 2 katı, aidat talepleriniREDDETTİ. 
 
Aidat ödemeyen Boran'a 4 ayrı icra takibi yapan site avukatlarının talepleri ve iddialarını belgelerle çürüten Dursun Boran 2006/ 1134 ve 2007/ 224 Esas nolu senelerdir devam eden iki ayrı davayı kazandı.
Bu kararlar emsal olduğu için diğer iki konusu aynı olan davada Boran'ın lehine sonuçlandı.
 
Şimdi elinde 4 ayrı gerekçeli karar olan Gazeteci Dursun Boran'dan mahalle sakinleri ve avukatları hukuki yardım ve gerekçeli kararlardan talep ediyorlar ki, onlarda aidat ödemesinler. 
 
Alkent Yeditepe ve Çamlıca Site yönetimlerinin yaptığı ve yapacağı aidat icra takiplerini iptal ettirsinler, aidat vurgunundan kurtulsunlar. Çöpünü belediyenin topladığı, asayişini polisin sağladığı mahallede bütün evlerin elektrik, su, doğalgaz sayaçları, bahçıvanları müstakil. 

Karar duruşmasına Çamlıca Sitesi'nin avukatı Poyraz Yağan Uçkay girdi. Dursun Boran her zaman ki gibi Avukatsız savunma yaptı. 
ALKENT DE GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ..

Dava konusu icra takibine yapılan itirazının kaldırılmasını isteyen Alkent avukatı P.U. itirazın yerinde olmadığını davalı Boran ın yüzde 40 tazminata mahkum edilmesini talep etmişti. Mahkeme Boran'ı haklı bulup, açılan İtirazın Kaldırılması Davasını REDDETTİ. 

İŞTE GEREKÇELİ KARAR !

Takip konusu alacağın ait olduğu dönem ve takibe konu davacı site yönetiminin işletme projelerinin, tarihleri dikkate alındığında 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanununun 5711 sayılı kanun ile yapılan değişiklikten sonraki 
hükümlerinin uygulanma yeri yoktur..

Bu durumda 634 sayılı kanunda öngörülen Kat Mülkiyeti hükümlerinin birden fazla parsel üzerinde davacı site yönetiminin kurulmuş olması nedeniyle, somut olayda uygulanma yeri yoktur.

Davacı site yönetimi birden fazla parsel üzerinde kurulduğundan ( TEK PARSEL ÜZERİNE KURULMADIĞINDAN ) kat mülkiyeti kanunu hükümleri uygulanamayacağından uyuşmazlığın genel hükümlere göre -
çözülmesi gerekir.

Davacı site yönetimi hakkında takip konusu alacak nedeniyle Kat Mülkiyeti Hükümleri uygulanamayacağından dolayısıyla davacının işletme giderleri ile ilgili kararları ve kesinleşmiş işletme projeleri İİK' nun-
68/1 Maddesi anlamında itirazın kaldırılmasına ELVERİŞLİ BELGELERDEN DEĞİLDİR.
 
Bu nedenle davacı tarafın dayandığı işletme projesi ve site yönetiminin ortak gider alacakları ile ilgili almış olduğu kararlar itirazın kaldırılmasına elverişli belgelerden olmadığından DAVANIN REDDİ GEREKMİŞ aşağıdaki hüküm kurulmuştur.
 

Davanın REDDİNE.

Yapılan yargılama giderlerinin davacı üzerine bırakılmasına ( Alkent yönetimi üzerine ) karar verildi.
 
4 ayrı gerekçeli kararda böyle.. Bütün Alkent 2000 aidat zedelere geçmiş olsun...

   

http://www.malatyadan.com/haber-alkent-2000-de-aidat-olmaz-karari-18177.html

 

 

 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Belediye başkanınız kim olsun ?

SON DAKİKA HABERLER

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
turkhaber alt
yukarı çık