Reklamı Geç
1 saniye kaldı
turkhaber üst

TAİDER 6. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi gerçekleşti

TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Öğücü önceki nesillerin temel ihtiyaçlarına ulaşamamaktan korktuğunu, oysa genç nesil üyelerinin sevgisiz bir toplumda yaşamaktan, ihtiyaçlara uygun eğitim alamamaktan ve çevre sorunlarından endişe duyduğunu söyledi.

TAİDER 6. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi gerçekleşti
  • 09 Kasım 2018, Cuma 15:39

Aydın Öğücü “Geleceği birlikte inşa etmek için bizleregençlerin yüksek enerjisinden, güncel teknik bilgisinden faydalanmak, onlaragüvenmek, fırsat tanımak ve onları sabırla dinlemek düşüyor. Gençlerin ise uzunyıllar yaşayarak elde edilmiş iş deneyimlerine saygı duyması ve budeneyimlerden faydalanarak aileye ait kültürel ve entelektüel değerlere sahipçıkması gerektiğine inanıyorum” dedi.

İşin, yatırımcılar için sürdürülebilir şekildedeğer yaratması önemli

“Nesilden Nesile Girişimcilik”başlıklı konuşmasındaailesinden,aile içi dinamiklerinden ve ailesinin yeni nesil girişimcilik anlayışına bakışınıkatılımcılarla paylaşan Sabancı Ailesi 3.nesil üyesi Ali Sabancı “Hissi bir yaklaşım ileyönetilen aile işletmelerinde, ehil olup olduğuna bakılmadan tüm aileüyelerinden şirkette çalışması bekleniyor. Burada temel amaç aileyi bir arada tutmak. Oysa pragmatik bir yaklaşımla yönetilen şirketlerde işin, yatırımcılarıiçin sürdürülebilir şekilde değer yaratması önemli. Ben aile bireylerinin şirkette çalışma zorunluluğu olmadığını düşünüyorum. Müstakil bireyleryetiştirelim. Kendi ayakları üzerinde durabilen, ne istediğini bilen, bir yerlerde iş yapabilen insan, müstakil bireydir" dedi. Aileşirketlerinde bir aile anayasası kurulması gerektiğinin de altını çizen Sabancı, "Aile anayasası kuracaksanız, istisnasız kurallarını uygulayın. Kurallar herkese eşit uygulamak lazım" dedi.

Bankacılık sektöründe 222 yıllık bir aile hikayesi: Lombard Odier

Açılışın ardından, PetaşYönetim Kurulu Üyesi Dr. Begüm Akış yönetiminde düzenlenen“Geçmişten Bugüne 222 Yıl” başlıklı paralel oturumda, Lombard Odier Yönetici Ortağı ve OdierAilesi’nin 6.nesil üyesi Patrick Odier geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan aile şirketinin hikayesini katılımcılarla paylaştı.

Aile içindeki sinerji işletmelerinkrizlerde dayanıklı olmasını sağlıyor

Moral&Partners Yönetici Ortağı Reşat Moral’ın yöneticiliğinde düzenlenen “Fırtına Günlerine Dayanıklılık” başlıklı paralel oturumun konuk konuşmacısı Yenigün İnşaat YönetimKurulu Başkanı Mithat Yenigün oldu.Yenigün katılımcılara Türkiye gündeminikucaklayıcı, finansal ve kurumsal sağlamlığın nasıl sağlanacağı aktardı.

Nesilden nesile aktarılan değerler ve aile kültürü, işletmeleringeleceğini güven altına alıyor

“Güvenle Büyüyen Güvenli Gelecek” başlığında Servo Capital kurucu ortağı Kaan Kiziroğlu yönetiminde düzenlenen panelde Portakal Sanat ve Kültür EviYürütmeKurulu Başkanı Raffi Portakal,Turcas Petrol Yönetim Kurulu Başkan Vekili Banu Aksoy Tarakçıoğlu, Doğtaş Kelebek Mobilya İcra Kurulu Üyesi Ozan Doğan konuşmacı olarak yer aldı.

Başarılı bir devir için kurucu ve geleceknesilin birlikte uyum içinde çalışması gerekiyor

“Gelecek Nesillere Yönetim Devri” başlıklı paraleloturumun yönetimini ise Şok Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu gerçekleştirdi. Buoturumda Pelsan Aydınlatma Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Göğüş, Evyap Grubu İcra Kurulu Başkanı Mehmed Evyap ve Kosifler Grup Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Kosif konuşmacı olarak katıldığıoturumda, kurucu neslin gelecek nesile yönetimi devretme süreci ve bu süreçte yaşanan olumlu ve olumsuz deneyimler paylaşıldı.

Aile şirketlerindesürdürülebilirlik çalışmaları giderek daha fazla önem kazanıyor

“Kuzey Yıldızı ile Değer Yaratma”başlıklı paralel oturumda Mazars Denge CEO’su Dr. İzel Levi Coşkun yöneticiliğindeSun Grup 2. Nesil Üyesi Ayşe Ünlütürk ve Özbuğday Tohumculuk Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Ece Kuseyri konuşmacı oldu.TAİDER tarafından yürütülen Kuzey Yıldızı Projesi’nin, aile şirketlerinin sürdürülebilirlik yolculuğundakietkilerinin aktarıldığı oturumda, süreklilik ve sürdürülebilirlik kavramlarıarasındaki fark üzerine de tartışıldı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen vakaanalizlerinde “başarısızlık hikayeleri” masaya yatırıldı

Zirvedeaile şirketlerinin başarı örneklerine ve en iyi uygulamalarına yer verilirken,bu yıl ilk kez düzenlenen vaka analizleri oturumlarında ise 3 ayrı ölçekteişletmenin başarısızlık hikayeleri katılımcıların interaktif paylaşımları yeraldı. “Nesiller Arası StratejikYapılanma” konulu vaka analizi oturumunda MD Yönetim ve Strateji Danışmanlık Mustafa Doğrusoy “Mükemmel Felaket” başlığıyla gerçekleştirilen bir diğer vakaanalizini ise Deloitte Türkiye Direktörü Ali Kamil Uzun ve DeloitteTürkiye Ortağı, CFO Hizmetleri Lideri Cem Sezgin yönetti. “Kriz Yönetimive Geriye Dönüş” başlıklı vaka analizi oturumunda ise Deloitte Türkiye Ortağı,Deloitte Private Türkiye Programı Lideri Ali Çiçekli ve DL Avukatlık Bürosu Ortağı Av. Lerzan Nalbantoğlu yönetici olarak yer aldı.

İlk günün kapanış konuşmasınıise Bilgi Bulaştırıcısı ve Trend Avcısı M. Serdar Kuzuloğlu yaptı.

Zirve’nin ikinci günü iseağırlıklı olarak Gelecek Nesil üyelerine yönelik oturumlarla devam etti.Uluslararası FBN Lombard Odier 2018 Gelecek Nesil Girişimcilik Büyük Ödülü’nü kazanan TAİDER üyesi Yaşar Grubu 4.nesil üyesi Selin Yiğitbaşı “Goodsted Projesi” yolcuğunu aktardı.

Aile şirketi gelecek nesilleri olarak kendimizi güncellemeli, dünyadakiörnekleri takip etmeli ve kendimizi dinamik tutmalıyız.

Portakal Sanat ve Kültür EviYönetim Kurulu Üyesi Maya Portakal, Gülman Grup Yönetim Kurulu Üyesi Polat Gülman’ın konuşmacı olduğu ve tüm nesillere açık olan ikinci günün ilkoturumunda yöneticiliği Eğitim Danışmanı Ece Karaboncuk yaptı. Yöneticiliğini Tem Yönetim Geliştirme Hizmetleri YöneticiOrtağı Dr.Tayfun Çalkavur’un gerçekleştirdiğidevam eden oturumlarda ise aile şirketlerinin 18-40 yaş arası gelecek nesil üyeleri bir araya geldi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 21.05.2019 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 21.05.2019 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 21.05.2019 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 21.05.2019 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 21.05.2019 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 21.05.2019 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 21.05.2019 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 21.05.2019 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 21.05.2019 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 21.05.2019 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 21.05.2019 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 21.05.2019 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
turkhaber alt
yukarı çık