Reklamı Geç
1 saniye kaldı
turkhaber üst

Belediye başkanı Anayasal suç işliyor

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün 7 senedir Anayasal suç işliyor. Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca Bulvarında 20 kamu/ imar yolunun kaçak bariyerler ile gaspına seyirci kalıyor. Mahalleye site havası verilmesine göz yuman başkanın ne menfaati var? Masak ve Mali Polis araştırsın? Menfaat yoksa ihmal var. Menfaat olmaması mümkün değil diyen hukukçular, 7 sene devlet yollarının tecavüzüne göz yummak karşılıksız olmaz diyorlar.

Belediye başkanı Anayasal suç işliyor
  • 08 Şubat 2019, Cuma 20:40

CHP li başkan Anayasal suç işliyor.

İstanbul Büyükçekmece İlçesinin CHP li belediye başkanı Hasan Akgün’ün Alkent 2000 mahallesinde 20 kamuya terk, imar yolu sokak girişine 7 sene önce konan kaçak bariyerleri yıkmayıp göz yumduğu, Anayasanın 23. Maddesi olan Seyahat Hürriyetini ihlal edip, suç işlediği açıklandı.

Yargıtay 20. Hukuk Daireside 13 Mart 2018 de verdiği kararda Alkent 2000 site değil. Mahalle dedi. Bariyerlerin derhal sökülmesi kamu yollarının tecavüzden kurtarılması istendi.

MAHALLEYE SİTE HAVASI VERME HEVESİ: Daha önce site olarak kurulan Alkent 2000, 24.10.2000 de 9 sayılı Belediye Meclisi Kararıyla  aynı adla MAHALLE OLDU. Buna  rağmen 2008 e kadar mahallenin 5 ayrı girişinde kamu yolları girişinde ki bariyerleri sökmedi.

Mahalle sakini gazeteci Dursun Boran’ın 2008 de İçişleri Bakanlığına şikayeti ile mahalle girişlerinde bariyerler polis tarafından söküldü. Kamu yolları halka açıldı. Mahalle site havasından kurtuldu.

BU DEFA ARA SOKAKLARI GASP ETTİLER ! CHP li başkanın telkin ve göz yummasıyla bu defa 2011 de ara sokaklara kaçak bariyer ve bekçi kulübeleri kondu. Boran, bu defa valilik, savcılık, kaymakamlığa yeni şikayet yaptı. 20 ara sokağa konan kanunsuz ve Anayasa ve TCK ya göre suç olan bariyerleri sökün dedi. Aradan 7 sene geçti, chp li belediye hala kaçak bariyerleri kırıp atmadı.

 

MAHALLEYE SİTE HAVASI VERİP SENEDE 9 MİLYON TL HARAÇ TOPLANIYOR : İsim verilen tüm cadde ve sokaklar kamuya terk sayılır diyen mahalle sakini Boran, yetkisiz kişiler mahalle olmuş yeri , site gibi gösterip yönetmeye çalışıyorlar. Ayda villa başı bin dolar, senede 12 bin dolar civarında aidat diye haraç topluyorlar. Çamlıca Bulvarı’nda senede toplanan para 9 milyon TL civarında. Bu paradan chp li başkanın payına düşen ne? Mali Polis ve Masak araştırma yapsın.

Menfaati olamayan kişi, 20 imar yoluna 7 senedir göz yummaz. Suça seyiri kalmaz. Mahallede çöpler hergün belediyece toplanıyor, asayiş polisçe 24 saat sağlanıyor, sokaklar bedaşca parasız aydınlatılıyor.

İNSANLAR SİTEDEN VİLLA ALDIK SANIYOR. KANDIRILIYOR !

2008’e kadar mahalle girişlerinde kanunsuzca duran bariyere kananlar

“ milyonlarca dolar verip siteden ev aldık sandılar “ bariyerler chp li başkana rağmen, valilikçe sökülünce yüzlerce aile mağdur oldu. Sitede değil, mahallede oturduklarını anladı. Milyonlarca dolar zarar ettiler.

Şimdi de bu bariyerleri görüp kimse sitede oturduğunu sanmasın. Alkent 2000 site değil, mahalledir. Bu B.Çekmece 3. Asliye Hukuk Mahkekemesi 2010/ 1749 E. 2011/711 K. Dosyasında Alkent 2000 site değil, mahalledir kararı verdi. Villa alanlar sitede değil, mahalle ev aldıklarını bilsinler.

İÇİŞLERİ KONTROLÖRÜ AHMET KAPLAN, BAŞKAN SUÇ İŞLİYOR.

İçişleri Bakanlığı kontrolörü Ahmet Kaplan’da “ Alkent de tüm cadde ve sokaklar kamuya terktir. Böyle olmak zorundadır. Yolları kamuya terk etmeden imar izni alınamaz.

Belediye neye göre, yolları kamu terk etmedim diyor? Etmediyse neye göre etmemiş, hangi mevzuata göre, izah etsin. Başkan suç işliyor, 2008 dede mahalle girişlerinde ki bariyerleri söktürmemek için suç işledi. Benzer mazeretler gösterdi. Bilgi kirliliği yaptı. 1 hafta sonra mahalle girişlerinde ki bariyerler kırılıp çöpe atıldı. Yine öğle olacak. “

BARİYERLER ANAYASANIN 23. MADDESİ SEYAHAT HÜRRİYETİNE TERS.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı Gökhan Yılmaz 09.11.2015 de gönderdiği yazıda, Alkent de tüm yollar kamuya terk diyor. Bariyerler Anayasanın seyahat hürriyetine ters. İnsanların özgürce seyahat etmesini engelliyor. Anarşi yaratıyor.

Bariyerler yüzünden vergi veren esnaflar, el ilanı dağıtamıyorlar, partiler bariyerlere takılıyor broşür dağıtıp afiş asamıyorlar. Propaganda çalışması yapamıyorlar. Bariyerler yüzünden güvenlikle tartışanlar, hakaretten sanık oluyor Anarşi doğuyor. El ilanı dağıtmak isteyen esnaftdan bin dolar hukuksuz para  isteniyor !

Anayasa’nın 10. Kanun önünde eşitlik. “ Herkes kanun önünde eşittir. Hiçbir kişiye, zümreye, sınıfa İMTİYAZ TANINAMAZ “
 

Anayasa’nın 23. Seyahat hürriyeti. Herkes seyahat hürriyetine sahiptir.
Anayasa’nın 35. Mülkiyet hakkı. Mülkiyet hakkı toplum yararına aykırı olamaz! diyor.

 Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi

TCK MADDE 279. - (1) Kamu adına soruşturma ve kovuşturmayı gerektiren bir suçun işlendiğini göreviyle bağlantılı olarak öğrenip de yetkili makamlara bildirimde bulunmayı ihmal eden veya bu hususta gecikme gösteren kamu görevlisi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Suçun, adlî kolluk görevini yapan kişi tarafından işlenmesi hâlinde, yukarıdaki fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.

Kaymakam ve emniyet müdürünün bildikleri suç sebebiyle TCK 279 'a göre başkan hakkında savcılığa suç duyurusu yapması gerekiyor. Yoksa TCK 257 ye göre görevlerini ihmal etmiş, kötüye kullanmış olurlar.

Olayı ve dilekçesinin sonucunu takip eden Dursun Boran, konuyu TBMM gündemine taşıyıp, soru önergesi yaptıracak.

 
KEMAL KILIÇDAROĞLU’DA SUÇA ORTAK..

CHP li başkanın bariyer yolsuzluğunu mail ile 2 sene önce genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ihbar ettiğini anlatan Boran. Buna rağmen bu kadar suça bulaşmış kişi tekrar B.Çekmece de başkan adayı yapıldı diyor.

YARGITAY 20. HUKUK DAİRESİ SİTE YOK !

Yargıtay’ın 2 daireside Alkent 2000 site değil, mahalle kararı verdi.

Yargıtay 3. Hukuk Dairesi 17 Haziran 2010 tarihli oybirliğiyle şu kararı verdi:

"Birden çok parselde kurulu sitede, toplu yapı uygulamasına da geçilmemiş olduğundan Kat Mülkiyeti Kanunu uygulanamaz. İhtilafın çözümü genel hükümlere tabidir. "

Bu itibarla yukarıda açıklanan esaslar gözönünde tutulmaksızın yazılı şekilde hüküm tesisi isabetsiz, temyiz itirazları bu nedenlerle yerinde olduğundan kabulü ile hükmün HUMK nun 428. maddesi gereğince BOZULMASINA ve peşin alınan temyiz harcının istek halinde temyiz edene ( Dursun Boran 'a ) iadesine 17.06.2010 tarihinde OY BİRLİĞİYLE karar verildi.

Başkan: Dr. Alatay ÖZDEMİR. Üyeler: Ayşe Özçelik, Nurten Abacı Utku, Hüdaverdi Coşkun, Filiz Pınarcı.

 

YARGITAY 20. HUKUK SİTE YOK. AİDAT OLMAZ DİYOR.

 

Ankara’da ki Yargıtay 20 . Hukuk Dairesi 1 ay önce kesin karar verdi. Alkent 2000 sözde çamlıca sitesinde Toplu Yapıya Geçilmedi dedi.

Bu demektir ki, bir yönetim, yönetici, işletme projesi, yönetim planı olmaz.

Dolayısıyla kimse villa başı ayda bin dolar, senede 12 bin dolar Toplamda 6 milyon dolar civarında para toplayamaz. Toplarsa dolandırıcılık suçu işler, Tutuklanır.

 

Geriye dönük aidat alacaklarının alınması için davalar gelmeye başladı. Alkent 2000 de oturan vatandaşlar, madem dolandırılmışız, mahalleye site diyip zorla soyulmuşuz, son 18 senede 216 bin dolar ( 2 trilyon TL. iki ev 2 jeep parası ) hileyle alınmış bunu geri istiyoruz.

 

Başkan Rıza Sarıtaş başkanlığında toplanan üyeler Murtaza Dolu, Ulvi Yüksel, Mehmet Boran, Ümran.Görmez 17. 04. 2017 de 2017/3285 E. 2017/3253 K. ile karar verdi. Yetkili mahkeme Asliye Hukuk. Mahkemenin davayı reddetmesi yanlış. Davalı ( çamlıca sitesi ) Toplu Yapıya Geçmemiş.

Avukat Karar Düzeltme yaptı. Yanlış karar verdiniz. Toplu yapıya geçtik dedi (!) Bir dizide Yargıtay üyelerine “ ağır ithamlarda bulundu”

 

YARGITAY 20. HD 2. DEFA REDDETTİ.

 

Karar Düzeltme talebinide reddeden 20. Hukuk Dairesi (HD) 2017/8355 E. 2018/1775 K. ile 13 Mart 2018 de başkan Rıza Sarıtaş , üyeler Murtaza Dolu , Mehmet Erdoğan, Yakup Ata, Mehmet Boran dan oluşan heyet şu hükmü verdi :

“ Mahkemece manevi tazminat davasında verilen görevsizlik kararının temyiz incelenmesi üzerine bozulmasına karar verilmiştir.

 

HUMK 440/III fıkrasının 3 numaralı bendine göre;Yargıtayın görevsizlik, yetkisizlik, hakimin reddi, dava veya karşılık davanın açılmamış sayılması birleştirilmesi ve merci belirtilmesi kararları hakkında karar düzeltmesi YOLUNA GİDİLEMEZ !

Yukarda açıklanan nedenlerle karar düzeltme dilekçesinin REDDİNE, karar düzeltme harcının istek halinde 13.03.2018 de oy birliğiyle karar verildi. “

 

SÖZDE SİTE YÖNETİMİNİN POLİSDE DOLANDIRICILIK, GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA SUÇLARINDAN KAYDI VAR.

Gazeteci Boran,  mahalleyi site gibi gösterip yönetmeye çalışanların önünde ki tek engel. 120 suç duyurusu yapmış. 2003 den beri hukuk savaşı veriyor. Kendini site yöneticisi gibi gösterenlerin savcılık ve polisde dolandırıcılıktan suç kayıtları var diyor. 

Resim’de:

Alkent 2000 in mahalle olduğunu gösteren belediye meclisi kararı.

Kamu yolu sokakların eski yeni hali.

İBB nin tüm yollar kamu malı yazısı, Kadastro Müdürlüpünün yollar kamuya terk yazısı görülüyor.

 

 

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 18.07.2019 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 18.07.2019 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 18.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 18.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 18.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 18.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 18.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 18.07.2019 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 18.07.2019 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 18.07.2019 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 18.07.2019 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 18.07.2019 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
turkhaber alt
yukarı çık