Reklamı Geç
1 saniye kaldı
turkhaber üst

Dursun Boran ‘ın şikayet ettiği hakim tayin oldu

İstanbul Büyükçekmece seçim kurulu başkanı Hakim Aykut Güzeltunç’u gazeteci Dursun Boran, aidat davalarında taraflı davrandığı için Adalet Bakanlığına şikayet etmişti. O hakimin adı, B.Çekmece de seçim hilesine karıştı. Ve Gaziosmanpaşa Adliyesine tayin edildi.

Dursun Boran ‘ın şikayet ettiği hakim tayin oldu
  • 13 Nisan 2019, Cumartesi 15:18

 

Hakim Güzeltunç, yaklaşık 9 senedir B.Çekmece Adliyesinde 1. Sulh Hukuk Mahkemesi hakimiydi. 8 ay kadar önce aynı adliyenin 3. Asliye Hukuk Mahkemesi hakimliğine tayin oldu. Ayrıca ilçe seçim kurulu başkanlığı yapıyordu.

Seçmen usulsüzlüğünde ihmali olduğu iddiasıyla hakim 3 ay önce Gaziosmanpaşa Adliyesine tayin oldu.

GAZETECİ DURSUN BORAN, HSYK VE BAKANLIĞA ŞİKAYET ETMİŞTİ.

Hakim Aykut Güzeltunç’u gazeteci Dursun Boran’ın 3 defa Adalet Bakanlığı ve Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu ( HSYK) ya şikayet ettiği ortaya çıktı.

Alkent 2000 Mahallesi sözde çamlıca sitesi ile Boran arasında ki aidat, itirazın iptali davasında hakimin taraflı davranıp, yanlış karar verdiği ve bu kararın Boran tarafından temyiz edilmesiyle, Yargıtay ın bozduğu anlaşıldı.

DEVLET YOLUNA BARİYER İLE TECAVÜZ KANUNİ DEMİŞ (!)

Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca bulvarında 16 senedir aynı villada oturan Star TV E. Haber Müdürü Dursun Boran, Mahallenin girişlerinde ki bariyerler 2008 de kaymakamlığa şikayet etti kaldırttı. Yol halka açıldı. Yaklaşık bir sene evvel mahalleye site havası vermek isteyen bir gurup, bu defa iç kısımda ki bazı sokakların girişlerine bariyer koydu.

İsim verilen cadde ve sokaklar kamuya terk sayılırlar.

Bu defa aynı kaymakam İsmail Gündüz ( 15 Temmuz 2016 Fetö darbesi sonrası görevden ihraç oldu, hakkında tutuklama ve yakalama kararı çıktı. Yurt dışına kaçtı ) ilgisiz kaldı. Belediyeye yaz dedi.

Belediye zaten bu kanunsuzluğun akıl hocası olduğu için, bariyerleri sökmedi. Seyirci kaldı. Avanta aldı..

(İddia böyle, aksi olsa suça seyirci kalmaz. Kaçak İmar yollarında ki bariyere seyirci kalan Hasan Akgün, Ulaştırma Bakanlığından izinli Dilfeza Sokakta ki Vodafone baz istasyonunu söktürdü ! Çünkü baz istasyonundan avanta alamadı )

Gazeteci BORAN, bu defa bariyerler için suç duyurusu yaptı. Sonradan Fetöcu çıkan savcılar takipsizlik kararı verdi. Hukuki mesele dedi (!)

Boran sonunda, 6 bin TL ( bin dolar ) harcadı. 2012 / 876 E. Sulh Hukuk Mahkemesinde dava açtı. Hakim Aykut Güzeltunç, davayı reddetti. İmar yoluna yetkisiz kişilerin bariyer ile tecavüz etmesi normal dedi !!

Boran davayı temyiz etti. Yargıtay 18. Hukuk dairesi Boran’ı haklı buldu davayı bozdu. Tekrar görülen davada, hakim Güzeltunç kanuna, ahlaka, vicdanlara ters kararında direndi!! Dosya bu defa Yargıtay Hukuk Genel Kuruluna gitti. 4 senedir dava Yargıtayda bekliyor.

Ortak alana müdahalenin önlenmesi, yollara konulan bariyerlerin, bekci kulübelerinin kaldırılması. Eski haline getirilmesi ve KAL-İ . 10 bin TL manevi tazminat talepli. 301 TL harç yatırlarak, Çamlıca Sitesi yönetimine açılan dava dilekçesi şöyle:

Alkent 2000 Mahallesi 227 ada 3 parsel de. Yönetim Planı ve onaylı projede olmadığı halde evimin olduğu Dilfeza Sokak girişine bariyer konulup, serbest giriş gelişim. Misafirlerimin, mahalle sakinlerinin özgürce giriş çıkışı ENGELLENMİŞTİR. Kaymakamlık, Savcılık ve davalı yönetime müracaatlarıma rağmen, söz konusu bariyer 2 senedir kaldırılmamıştır.

Hukuka Anayasa’nın 35. Maddesi Mülkiyet hakkı ( Mülkiyet hakkının kullanılması toplum yararına aykırı olamaz), Anayasanın 10. Kanun önünde eşitlik ilkesine, ( Herkes kanun önünde eşittir. Hiçbir kişiye, aileye, zümreye, veya sınıfa imtiyaz tanınamaz) Anayasa’nın 23. Yerleşme ve Seyahat Hürriyetine aykırı şekilde konulan bariyerlerin ve güvenlik kulübesinin kaldırılarak müdahalenin önlenmesi ve bariyerin KAL’i için dava açmak zorunlu olmuştur.


İmar Kanununa göre isim verilen cadde ve sokaklar KAMUYA TERK EDİLMİŞ sayılırlar. Ekte sunduğum 12.01.2011 tarihli Büyükçekmece Kadastro Birimine ait 117 sayılı yazıda “ 227, 226, 228, 229, 230,231 nolu adalar ve adalar arasında ki imar yolları oluşturulup KAMUYA TERK EDİLMİŞLERDİR “ diyor. Bir ada cadde, sokak, kaldırım, yeşil alanları vs. ile bütündür. Adalar kamuya terk edilmişse. Hiçbir kişi ve kurum sokaklar kamuya terk değildir diyemez.

Bariyerler ve özel güvenlik MOB ( Kulübeleri ) yapı sınıfındadır. Ortak alana kaçak olarak konmuştur. Buna malik olarak iznim yoktur. Davalıların Valilikten aldığını iddia ettiği özel güvenlik izni. Sokağı bariyerle kapatma hakkı vermez. Sokağa gelenler güvenlik elemanınca “ Kime geldiniz? Nereye gidiyorsunuz ? diye sorgulanmakta. Özel hayata müdahale edilmektedir. “ Mahaleye Polis Mobese kameraları ve Karakol kurulması talebime, 15 Aralık 2009 da B.Çekmece Kaymakamlığı ve Jandarma Bölük komutanlığının cevabı var. ( Belge ekte )

Davalı Valilikten karakol, Mobese kameraları kurulmasını talep etmeden, durumdan vazife çıkarıp, sokak girişlerine bariyerler, kameralar koymuşlar. Bunun için harcanan gereksiz milyarlarca liraya insanları CEBREN, icraya veririz BASKISI ile ortak etmeye çalışmaktalar.

2003 den beri oturduğum sokak girişine, 2010 da konan bariyer ve güvenlik kulübesi sebebiyle sokağı özel mülk gibi gören Trafik, Asayiş polisleri sokağa girip rink yapmaktan imtina etmekteler. Trafik ekipleri devriye görevi yapamayınca, park yasağından ceza yazamayınca, pek çok kişi arabalarını, garajları yerine yollara park etmekte. Öğrenci servisleri, çöp kamyonları, ambulans, itfaiye arabalarının gelip geçmesi engellenmekte. Trafik ve sosyal hayatta zaman kaybı ve stres yaşanmakta. İnsanlar suç işlemeye tahrik edilmekteler. Devlet kurumlarına güvenlerini kaybetmekteler.

500 bin ile bir milyon dolar civarında evde oturanlar, can güvenliğinden endişe ediyorsa. Evinde hizmetci, bahcıvan çalıştırdığı gibi, cebinden parasını ödeyip bekci çalıştırabilir. Buna dair bahçesine bir kulübe, kameralar koyar. Ancak; herkesin gelip geçmesine açık olması gereken sokaklar bariyerle kapatılıp. Mahalleye site görüntüsü verilemez.

Ayrıca 15.04.2011 saat 19.15 de bu bariyerleri zamanında açmayan güvenlik elemanı yüzünden arabam bariyerlere çarptı. ( Tutanak ekte ) maddi/ manevi zarar gördüm. Suç işlemeye tahrik edildim. Kendine site başkanı diyen Mustafa Koldamca’ya olay sırasında hakaret ettiğim gerekçesiyle B.Çemece 3. Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakkımda 2011/ 2385 E. hakaret davası açıldı. Bu kanunsuz bariyerler Kaymakamlığa yaptığım şikayetle Polisce kaldırılsaydı. Hakkımda ceza ve bu dava açılmayacaktı.

Yine 6 Kasım günü evime giderken, bariyerler zamanında açılmayınca arabamla çarpmak zorunda kaldım. Hakkımda karakola şikayet dilekçesi verildi. İfade vermeye çağrıldım. Buna dair bir internet sitesinde hakkımda aşağılayıcı, haber yaptırıldı. Görüntüler dağıtıldı.
Alkent 2000; 1987 de site olarak Çamlıca ve 7 Tepe diye 2 kısımdan kuruldu. 24.10.2000 tarih 9 sayılı B.Çekmece Belediye Meclisi kararıyla MAHALLE OLDU.

 

03 Haziran 2001 de seçimle mahalle olmuştur. Yolları kamuya terk edilmiştir. Bütün evler bağımsız parsel üzerine kurulu, elektrik, su, doğalgaz saatleri bağımsızdır. Sokak aydınlatmaları Bedaş ca ücretsiz yapılmaktadır. Buna rağmen mahalle, bariyerler, özel güvenlik ve kameralar ile site gibi gösterilip, yönetilmeye çalışılmakta.

Bu nedenlerle, öncelikli olarak evimin olduğu Dilfeza Sokak girişinde ki bariyer ve bekci kulübesinin kaldırılmasını. Sonra da tüm adalar ve sokaklara Anayasa ya aykırı konan bariyer, özel güvenlik kulübeleri ile kameraların kaldırılmasına, bunun için Polise derhal talimat yazılmasını, kamu otoritesinin bozulmasının önlenmesini, yaklaşık 3 senedir bu işlere harcadığım mesai, yaşadığım stresler, muhatap olduğum davalar, ödediğim avukat paraları, ben ve ailemin yaşadığım elem ve keder için de 10 bin lira manevi tazminat talep ediyorum."

 

Bu dava sebebiyle Boran’ın bakanlığa şikayet ettiği hakim, adı 31 Mart 2019 da yapılan mahalli idareler seçiminde usulsüz seçmen nakli vd işlemlere göz yumduğu iddiasıyla GOP Adliyesine tayin edildi.  

 

Resimde. Hakim Aykut Güzeltunç görülüyor…

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 20.06.2019 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 20.06.2019 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 20.06.2019 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 20.06.2019 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 20.06.2019 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 20.06.2019 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 20.06.2019 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 20.06.2019 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 20.06.2019 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 20.06.2019 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 20.06.2019 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 20.06.2019 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
turkhaber alt
yukarı çık