Hakim Ahmet Ateş’in kasis duyarsızlığı

Star TV E. Haber ve Protokol Müdürü Gazeteci Dursun BORAN, 80 milyonu ilgilendiren, emsal olacak bir KASİS DAVAS AÇTI. İstanbul Büyükçekmece 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi 3 sene sonra, uyduruk gerekçeyle davayı reddetti. Adeta, kafası esen kamu yollarını bozabilir, kasis yapar dedi. Milyonları ilgilendiren davayı temyiz eden Gazeteci. Dursun Boran, davayı Anayasa Mahkemesine götürecek !

Hakim Ahmet Ateş’in kasis duyarsızlığı
  • 17 Aralık 2017, Pazar 22:42

Boran hakimi HSK na şikayet etti. Hukuki bilgisi yetersiz , kamu düzenini koruyamıyor, görevden alın dedi.

Gazeteci, Dursun Boran villasının olduğu İstanbul Büyükçekmece, Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca Bulvarında “ KAMU YOLLARINA “ sözde çamlıca sitesi yönetimince (!)  50 bin dolar civarında paraya yapılan, gereksiz  kasislerin sökülmesini istedi.

Kamu yoluna kasis yapamazsınız bu TCK TCK 154’e göre suç , kasis yapılacaksa belediye, emniyet yapar dedi.

Kaymakamlığa şikayet etti kaymakam Mustafa Hulusi Arat, ilgisiz kaldı. Topu belediye ye attı. CHP li Belediye başkanı Hasan Akgün, zaten uyduruk sözde site yönetiminin akıl hocası olduğu için, kasisleri sökmedi.

Boran, kamu kurumlarının duyarlılığını TEST İÇİN,

Savcılığa suç duyurusu yaptı. Savcı takipsizlik kararı verdi. Hukuki iftilaf dedi (!)

Son olarak 4 bin TL ( bin 500 dolar ) masraf etti, 2015 de Asliye Hukuk’a dava açtı. Asliye Hukuk benim yetkim yok. Sulh Hukuk yetkili dedi. Sulh Hukuka gönderdi dosyayı.

2. Sulh Hukuk hakimi Ahmet Ateş, bende yetkili değilim dedi.

Yetki mercii tayini için dosyayı Yargıtay 20 Hukuk Dairesine gönderdi. Yargıtay 13.10.2016 tarih 2016/6428 E. 2016/8991 Karar sayılı İlamı ile 2. Sulh Hukuk yetkili dedi.

3 sene sonra davaya bakan 2. Sulh Hukuk Mahkemesi hakimi Ahmet Ateş’ in  davaya bakmamakla yanlış yaptığı anlaşıldı.

HAKİM KEŞİF İSTEDİ. GAZETECİ HAYIR DEDİ.

Hakim keşif yapalım dedi. Davacı Dursun Boran. Dosyada 13X18 büyük renkli kasislerin ve yolun halini gösteren fotoğraflarım var. Her şey açık. Duyarlı olun dedi.

Ayrıca davalı sözde sitede (!) kamu yoluna tecavüz ettiklerini, kasisleri yaptıklarını kabul ettiklerini kabul ediyor. Keşif için boş yere bin TL yatırmam. Dava ekonomisi bakımından keşif gereksiz masraf dedi.

HAKİM HMK 190. GEREKÇE GÖSTERİP DAVAYI REDDETTİ.

Uyduruk bir gerekçeyle hakim, milyonlarca otoya zarar veren kasisleri masum gördü. Davayı reddetti. Boran temyiz etti. Gerekirse, Anayasa Mahkemesine götürecem dedi.

HMK 190 . İspat yükü

  1. İspat yükü, kanunda özel bir düzenleme bulunmadıkça, iddia edilen vakıaya bağlanan hukuki sonuçtan kendi lehine hak çıkaran tarafa aittir.

    (2) Kanuni bir karineye dayanan taraf, sadece karinenin temelini oluşturan vakıaya ilişkin ispat yükü altındadır. Kanunda öngörülen istisnalar dışında, karşı taraf, kanuni karinenin aksini ispat edebilir.

Dosya da onlarca fotoğraf, davalının evet kasis yaptık beyanı var. Hala ıspat yükünden bahsediyor hakim A. Ateş !

İŞTE O DAVA DİLEKÇESİ :

SULH HUKUK MAHKEMESİ'NE
BÜYÜKÇEKMECE- İSTANBUL

DAVACI : Dursun Boran, Alkent 2000 Mah. Çamlıca Bul. Dilfeza Sk. No: . Büyükçekmece- İstanbul. TC. 8... TEL: 1744. www.dursunboran.com


DAVALI : Alkent 2000 Çamlıca Sitesi Yönetimi. Alkent 2000 Mahallesi. Çamlıca Bul. Büyükçekmece- İstanbul

KONU: 5.000,00 TL Manevi tazminat talebi

AÇIKLAMA :

1- Davalı, hiçbir yetki ve görevi yokken, İkamet ettiğim, Alkent 2000 Mahallesi’nin kamuya terk Çamlıca Bulvarı yolu ile diğer yollara çok sayıda beton ve plastik kasisler yaptı. Arabalarda sürüş konforunu bozdu, ön düzenlerinin, rot balans ayarlarının, bozulmasına. Teker cant kapaklarının savrulup düşmesine, arabaların yıpranmasına neden oldu. İnsanlardan zorla alınan aidatlar israf edildi. Yurt dışından döviz ile ithal edilen, lüx, elektrik, mekanik aksamları hassas yüzlerce otomobil bu kasislerden zarar görüyor. Milli servet heder oluyor.

 

Yaklaşık 8 ay evvel yapılan gereksiz ve TCK 154’e göre suç olan kasislerin sökülmesi için müteakip defalar sözlü, yazılı talepde bulundum. Cevap alamadım. Bu davayı açmak zorunda kaldım. Medeni insanların, şöförlerin olduğu yerde kasisler değil. Trafik tabelaları olur. Yapılan kasislerin olduğu kamu yolunda pek çok yerde “ 30 KM “ ile gidilmesi gerektiğini, hız limitini gösteren Trafik tabelaları var. Kamu yolunda böyle kasislere ihtiyaç olsaydı, Büyükşehir yada ilçe Belediyesi bunu yapardı.

 

2- Ekte sunduğum “ Yollara Kasis Konulmalı mı ? “ başlıklı, 09.04.2002 tarihli Milliyet Gazetesihaberinde Bursa Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Serdar, kasislerin, özellikle hamileler, yaşlılar, çocukların sağlığı için zararlı olduğunu. Arabalardaki hamilelerin sarsıntı etkisiyle, kanama geçirebileceğini, düşük yapabileceğini. Kemik gelişimi yeni oluşan çocuklarda iskelet bozuklukları olduğunu açıklıyor. Arabalarda taşınan cam, porselen VB. eşyalar kasisler yüzünden kırılıp zarar görüyor. Uyuyan bebekler, insanlar korkuyla uyanmak zorunda, huzursuz ediliyor.

BİR ROT BALANS 150 TL.

Davalının sorumsuzca, gereksiz yere yaptığı kasisler yüzünden benim ve yüzlerce arabanın ön düzenleri bozuldu. 150 TL verilip yapılan rot

balans ayarları boşa gitti/ gidiyor. Nerdeyse her ay rot balans için oto servislere gitmek gerekiyor. Kasisler 112 ve özel Ambulanslarda kalp krizi geçirmiş, ameliyattan çıkmış dikişli, hastaları taşırken serum, kan şişesi takma, tansiyon, ateş ölçme gibi tıbbi müdahalelerde büyük riskler yaşadığı gerçek. Ambulansların olay mahalline, hastaneye intikalinede bu kasisler engel olmakta. Birkaç şöför hızlı, kontrolsüz araba kullanmasın diye tüm Trafik kurallarına riayet eden kadın ve erkek şöförleri bu kasisler ile cezalandırmak İnsan Haklarına aykırı. Tehlikeli araba kullananların plakası alınıp 155’e bildirilir ceza yazılır. Böylece Devlette vergi kazanmış olur.

 

İnsan hakları evrense beyannamesinin 5. maddesi şöyle der:

“ Hiç kimseye işkence ya da zalimce, insanlık dışı ya da aşağılayıcı muamele ya da ceza uygulanamaz. “ 3. maddesi: “ Herkesin yaşama hakkı ile kişi özgürlüğü ve güvenliği hakkı vardır ”

3- Evimin olduğu Dilfeza Sokak girişine ekte ki resimde görüldüğü gibi konan peş peşe 2 kasisden hergün, ben, ailem, misafirlerim 8-10 defa hoplaya, zıplaya geçmek zorunda kalıyoruz. Tekerlerimiz, arabalarımız yıpranıyor. Zaten sokağa giriş ve çıkışta her medeni şöför, can ve mal güvenliği için yavaşlar. Durup etrafı konrtrol ederek, devam eder. Gece yada dalgınlık anında kasisler fark edilmediği için, pek çok araba sert şekilde bu kasislerden geçmek zorunda kalıyor. Mama emen, su, süt vs. içen bebekler, çocuklar, yaşlılar boğulma tehlikesi geçiriyor.

 

Davalının ve diğer Mahalle sakinlerinin talebi olsaydı, Trafik Polisleri sıkca bu caddelerde hız kontrolü yapar, sürat ihlali yapanlara ceza yazardı. Maksat hasıl olurdu. Hazinede cezalardan gelir sağlardı. Mahallede yaşayan yabancı uyruklu ailelere karşıda Türkiye’nin itibarı zarar görüyor. Türkler trafik kuralları ile değil, beton, plastik kasislerle kontrol ediliyor imajı yaratılıyor.

MAHALLE HAKKINDA BİLGİ.

1987 de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan kurulan Alkent 2000 sitesi, 24.10.2000 tarih 9 sayılı B.Çekmece Belediye Meclisi kararıyla aynı adla MAHALLE OLDU. 3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle muhtar seçildi. Bende buraya Mayıs 2003 de taşındım. Yani mahalle olduktan sonra. Kendime ait bağımsız parseldeki, 2 katlı müstakil evde oturuyorum. Mahalenin çöpünü B.Çekmece Belediyesi topluyor. Asayişini Polis sağlıyor. Doğalgaz, Elekrik, Su sayaçlarım, bahçıvanım müstakil. 112 Ambulans 24 saat hizmet veriyor.

Mahalleye site havası verenlerin, ev başı ayda 3.200 TL ( bin dolar )  senede 40 bin TL ( 12 bin dolar )  usulsüz aidat toplanmasına tepki gösterip haberler yaparak kamuoyunu bilgilendirdim. Mahalle girişlerinde kamuya terk yollardaki bariyerleri Anayasanın 10. 23. Maddelerine aykırı olduğu için Valiliğe söktürdüm. İnsanların boş yere milyonlarca TL aidat ödemesini engelledim. Mahallede aidat olmayacağının haberlerini yaptım.

Borçlar Kanunu MADDE 49 : Sorumluluk - Kusurlu ve hukuka aykırı bir fiille başkasına zarar veren, bu zararı gidermekle yükümlüdür.

Zarar verici fiili yasaklayan bir hukuk kuralı bulunmasa bile, ahlaka aykırı bir fiille başkasına kasten zarar veren de, bu zararı gidermekle yükümlüdür. der

 

Borçlar Kanunu MADDE 58- Kişilik hakkının zedelenmesinden zarar gören, uğradığı manevi zarara karşılık manevi tazminat adı altında bir miktar para ödenmesini isteyebilir. “ der.

Kamu düzeninin korunması, her önüne gelenin, aklı esenin kamu yollarını bozmaması için, bu davayı açmak zorunda kaldım. Bunun için tazminata hükmedilmesi gerekir. Verilecek karar basında, TV lerde haber yapılarak, kamu düzeninin korunması, halkın eğitilmesi sağlanacak.


HUKUKİ SEBEPLER : TMK, BK, HUMK ve ilgili mevzuat.

ISBAT VE DELİLLER :

1- Kamu yolu Çamlıca Bulvarı’na yapılan kasislerin resmi.

2- Evimin bulunduğu Dilfeza Sokak’ın tabela, girişindeki 2 kasis resmi

3- Milliyet Gazetesi “ Yollara Kasis Konulmalı mı ? “ başlıklı, 09.04.2002 tarihli haberi.

4- Evimin sokağı Dilfeza Sokak’ın kasissiz hali resmi.

5- Tüm cadde ve sokakların kamuya terkini gösteren Kadastro Müdürlüğü 12.01.2011 tarihli yazısı.

6- Haber 3.com da çıkan Yola kasis yapmanın cezası 5 sene hapis haberi

 

NETİCE VE TALEP :

1- Yukarda açıkladığım nedenler ve mahkemenin Res’en gerekçeleriyle kamu yollarında ki tüm kasislerin Polisce sökülmesine, yaşadığım stres, bozulan sürüş konforum, bu davayı açmak için yaptığım mesai nedeniyle manevi zararlarımın karşılığı olarak, fazlaya dair haklarım saklı kalmak kaydıyla 5 bin lira manevi tazminatın olay tarihinden itibaren, işleyecek yasal faiziyle birlikte davalıdan tahsiline,

2- Mahkeme masraflarının davalıya yükletilmesine, karar verilmesini arz ederim. 26.11.2015


Davacı
Gazeteci.Dursun Boran

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 16.01.2019 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 16.01.2019 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 16.01.2019 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 16.01.2019 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 16.01.2019 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 16.01.2019 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 16.01.2019 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 16.01.2019 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 16.01.2019 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 16.01.2019 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 16.01.2019 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 16.01.2019 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
turkmedya
yukarı çık