Reklamı Geç
1 saniye kaldı
turkhaber üst

Hakim Eda Onarak bakanlığa şikayet edildi

Büyükçekmece 3. Asliye Hukuk Mahkemesi hakimi Eda Onarak, 2018-175 E. 2019-70 K. tazminat davasında, TCK 128 İddia ve savunma dokunulmazlığı. TCK 129 Haksız fiile tepki. Anayasa 25 ve 26. maddelerine aykırı karar verip. 4 bin TL tazminata hükmetmiş, Davacısı Av. Ali Polat. Davalısı Dursun Boran olan, dava temyiz edildi.

Hakim Eda Onarak bakanlığa şikayet edildi
  • 13 Temmuz 2019, Cumartesi 19:22

B.Çekmece 1. Sulh Ceza Mahkemesi hakimiyken, 2 ay önce 3. Asliye Hukuk Mahkemesine tayin olan, hakim Eda Onarak, burada ilk duruşmasında, dosyaya hakim olmadan karar verdi. Haksız fiil nedeniyle reddetmesi gereken davayı kısmen kabul etti.

İşte o şikayet dilekçesi.

 

Adalet Bakanlığına                 İstanbul, 24.03.2019

Ankara

 

Konu: B.Çekmece 3. Asliye Huk Hakimi Eda Onarak ( 125452) hk da soruşturma açılıp, cezalandırılması.

 

SUÇSUZ OLDUĞUMU, bile bile, İstanbul Savcılığına 2016/ 116048 soruşturma nolu hakkımda FETÖ ÜYESİ DİYE , birileri suç duyurusu yaptı. Bir yıllık soruşturma sonunda savcı Arif Naci Sucuoğlu. 12.07.2017 de İfademi alma lüzumu görmeden,

hakkımda 2017/500096 Karar ile  TAKİPSİZLİK KARARI VERDİ.

 

Yani bu ahlaksız, yalancı kişilerin İftiracı olduğu Belgelendi. Bana ve aileme Hakaret ettiği ortada. Suç duyurusunu yapanlar şikâyetçi olarak, duyarlı vatandaş diye yazmışlar. 

 

Savcı, ihbarı yapan kişinin ( yukardaki şüphelinin  şüpheli arasında uzun zamandır husumet olduğu, şüphelinin her hangi bir terör örgütü ile, iltisakının ( ilgisinin ) olduğunu gösteren delile rastlanmadığı anlaşılmıştır. Soruşturmaya son verilmiştir. Anılan eylemler hakkında KAVUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIĞINA  karar verilmiştir. Dedi.

 

Asılsız ihbarı yapanların, Alkent 2000 Mahallesi’nde kendilerini sözde, çamlıca sitesi yönetim, denetim kurulu üyeleri diye tanıtan kişiler olduğu ortaya çıktı. Kamuya terk Çamlıca Bulvarı ve sokaklarına bariyerler koyup, MAHALLEYE  Site, özel mülk havası verip. Ev başı ayda 3-4 bin TL. Senede 24- 40 bin TL arası haksız para toplayanlar.

Sitede oturduğumuz iddiası ve gerçeğe aykırı beyan ile CEBREN, İCRA TEHDİDİ ile para topluyorlar icra takibi yapıyorlar. Kamu yollarına bariyer, özel güvenlik koyup kamu yollarını Gasp ediyorlar ! Mahalleye site havası veriyorlar.

 

Takibe itiraz edince. İtirazın iptali davası açıp. Baskı altına almaya, sindirmeye, cebir uygulamaya çalışıyorlar. Cebir, Şiddet kullanıyorlar. Haraç gibi aidatları ödemeyince, içme, bahçe suyumu kesiyorlar, Genel Kurullarda konuşma yaptırmıyorlar, hakaretler ediyorlar, Genel Kurul sonrası Toplantı Tunanağını istediğim halde göndermiyorlar. TCK 166 ya göre Bilgi Vermeme suçu işliyorlar.

Kamuye terk yolları temizleyip, ortak gider faturası gönderiyorlar. Belediyenin yapması gereken işi yapıp, çıkar sağlıyorlar. Usulsüz Kamu Görevini üstleniyorlar. Bedaş ın değiştirme, bakım yapması gereken sokak lambalarını değiştirip ortak gider diye para istiyorlar. Vermeyince İcra Takibi yapıp, göz dağı veriyorlar, cebir şiddet, kullanıyorlar. 

Kamuya ait cadde ve sokaklara, bariyerler , özel güvenlikler koyularlar. Hayali , gereksiz trilyonluk şahsi masraf çıkarıyorlar. Bunlara karşı çıkıp, aidat ödemediğim, hukuk mücadelesi yaptığım için. Beni ve ailemi İftira atıp Fetö terör örgütü üyesi olmakla suçladılar.

 

Facebook sayfamda, takipsizlik kararı sonrası Kim bu O… Çocuğu duyarlı vatandaş diye paylaşım yaptım.

 

Takipsizlik kararı ile isimsiz suç duyurusunu paylaştım.  Av. Ali Polat B.Çekmece 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde 10 bin TL manevi tazminat davası açtı. Bana hakaret edildi dedi ! 2018/ 175 E. Davanın 1. Celsesinde hakim Eda Onarok ( 125452) davayı kısmen kabul etti. 4 bin TL manevi tazminata hükmetti.

 

Oysa, hakimin ilk duruşmasıydı. 20 gün önce 1. Sulh Ceza Hakimliğinden gelmişti. Dosyaya yabancıydı. Ben hakim değişikliği nedeniyle yeni duruşma günü talep ettim. Dosyayı okudum dedi ! Mahkemenin asıl hakimi Gaziosmanpaşa Adliyesine tayin oldu. Eğer onun dosyaya eklediği notlar ile karar verdiyse daha vahim! Zira, o hakim  Aykut Güzeltunç , yanlış karar verdiği için basında haber olmuştu. Tarafımca HSK’a şikayet edilmişti.

HAKARET SUÇUNDA MUHATAP OLMASI LAZIM !

 

Haksız fiile tepki için yaptığım paylaşımda isim vermedim. Zaten şikayet dilekçesinde isim yok. Duyarlı vatandaş diyor ! Davacı Av. Ali Polat nasıl kendine hakaret edildiğini söylüyor. Oysa kendisi bana ve aileme Fetöcü iftirası attı. Hakkında savcılığa suç duyurusu yaptım.

 

Hakim bunlara dikkat etmeden hukuka aykırı şekilde reddetmesi gereken davayı kısmen kabul etti. Bu karar ile baskı altına alınmış, hak aramadan korkan bir toplum yaratılır..

ANAYASA Düşünce ve kanaat hürriyeti MADDE 25- Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir. Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

 

ANAYASA  MADDE 26- Düşünceyi açıklama ve yayma hürriyeti

 Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir.

Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

ANAYASA  MADDE 28- Basın hürriyeti  Basın hürdür, sansür edilemez. Devlet, basın ve haber alma hürriyetlerini sağlayacak tedbirleri alır.

ANAYASA MADDE 32- Düzeltme ve cevap hakkı, ancak kişilerin haysiyet ve şereflerine dokunulması veya kendileriyle ilgili gerçeğe aykırı yayınlar yapılması hallerinde tanınır. Düzeltme ve cevap yayımlanmazsa, yayımlanmasının gerekip gerekmediğine hâkim tarafından ilgilinin müracaat tarihinden itibaren en geç yedi gün içerisinde karar verilir.

İşte bu Anayasa ve Kanunların verdiği hak ile gerçek olaylar. Kamu oyunun bilgi alma hakkı var. Hakaret yok. Muhatap yok. Davanın Reddi Gerekirdi .

 

https://www.turkhabergazetesi.com/guncel/avukat-ali-polatin-tutuklanmasi-istendi/7712

 

Netice Talep : Anayasa ve hukuka aykırı karar veren, beni mağdur eden hakim hakkında adli idari işlem yapılmasını talep ediyorum. Bu dikkatsiz, taraflı, duyarsızca verilen kararlar Adalete güveni sarsar.

 

Gazeteci. Dursun Boran

Star TV E. Haber Md.    TC ...

 

Adr. Alkent 2000 Mh. Di.... B.Çekmece- İstanbul. Tel: 0532.2- 0212.84

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 22.07.2019 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 22.07.2019 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 22.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 22.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 22.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 22.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 22.07.2019 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 22.07.2019 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 22.07.2019 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 22.07.2019 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 22.07.2019 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 22.07.2019 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
turkhaber alt
yukarı çık