Reklamı Geç
1 saniye kaldı
turkhaber üst

'Hırsızlığı önleyemeyiz dedi, güvenlik parası istedi'

Av Poyraz Uçkay Yağan, skandal bir açıklama yaptı. Yargıtay 20. Hukuk Dairesinin 17. 04. 2017 de 2017/3285 E. 2017/3253 K. kararında. Yok hükmünde olan sözde çamlıca sitesinde, kat mülkiyeti kanunu uygulanamaz. Kararı var. Sözde site avukatı hırsızlığı önleyemeyiz diyor, ama 295 kişiden 4 milyon TL güvenlik parası istiyor. Hırsızlıkları, yasak parkları önleyemeyen sözde siteye aidat verilmez.

'Hırsızlığı önleyemeyiz dedi, güvenlik parası istedi'
  • 30 Nisan 2019, Salı 12:51

Senede 4 milyon TL ( 3 milyon $ ) civarında güvenliğinizi sağlayacağız diye insanlardan güvenlik için para toplayan sözde çamlıca sitesi avukatı, bir tazminat davasına verdiği cevap dilekçesinde SKANDALA sebep oldu..

Hırsızlıkları önleyemeyiz !

Senede 2 milyon TL ( 1 milyon $ ) civarında güvenliğinizi sağlayacağız diye insanlardan güvenlik için para toplayan sözde çamlıca sitesi avukatı, bir tazminat davasına verdiği cevap dilekçesinde SKANDALA sebep oldu..

İstanbul Büyükçekmece İlçesi Alkent 2000 Mahallesi’nde, kendine çamlıca sitesi diyen 9-10 kişilik yönetim hakkında, Dilfeza Sokak da evi 2014 yılı içinde 3 defa soyulan işadamı Kadir Uludüz. Bakırköy 1.Tüketici Mahkemesinde 2014/ 1314 E. 9 bin maddi, 100 bin TL manevi toplam 109 bin TL tazminat davası açtı.

Av. Yusuf Murat Söylemez’in dava dilekçesine cevap yazan, sözde çamlıca sitesi avukatı, Poyraz Yağan 7 sayfalık skandala neden olan, pek çok yerinde mahalle sakini Dursun Boran’a iftira atarak dlekçenin 5. Sayfasında şöyle yazdı :

“ Kişilerin özgürce girip çıktıkları büyük bir alanın ve kişilerin saklanabileceği ormanın olduğu, bir sitenin güvenliğinden bütün hırsızlık olaylarını engellemesini beklemek hakkaniyete aykırı.
Bu kadar büyük bir alanın girişleri hukuken kontrol altına alınamazken, sitede yaşanan tüm hırsızlıkların istisnasız engellenmesini beklemek , müvekil siteden imkansızı beklemek demektir”

NEDEN SENEDE 4 MİLYON TL ÇETİN GÜVENLİĞE PARA ÖDÜYORSUNUZ?

Bu cevapla, sözde site ev başı ayda 2 bin TL ( bin dolar civarı) senede 24 bin TL 11 bin $ toplamda 6 milyon TL aidatı neden topluyor? Ben hırsızlıkları önleyemem diyen bir sözde oluşum. Neden insanları güvenlikli yerde oturuyorlarmış gibi gösteriyor?

Madem hırsızlıkları önlemeyi beklemek siteden imkansızı istemek ! Derhal yönetim kendini fes etsin. İnsanlarda artık soygun gibi, asgari ücretin 2 katı aidat ödemesinler. İnsanlara aidat makbuzu göndermeyin. Ödemeyenleri icra takipleri ve alacak davaları ile TEHDİT ETMEYİN..
Av. Yağan, dilekçenin 6. Sayfası 7. Satırında ise “ site güvenliğinin, siteye her gireni takip etmesinin mümkün değil “ Davacı Kadir Uludüz’ün. Çalınan tabancası kolay bir eşya. Güvenliğin dikkatini çekmesi mümkün değil. Böyle bir tabancası olduğuna dair belgede dosyaya sunulmamış. Hırsızlıkların önüne geçilmesi imkansızdır. Davacının talepleri haksızdır !

DURSUN BORAN KAMUYA TERK YOLLARIN GİRİŞİNDE BARİYERLERİ KALDIRDI.

 

Av. Yağan, dilekçenin 5. Sayfasında mahalle sakini Gazeteci Dursun Boran’ı suçlarken. Boran’ın kanunsuzlukla mücadele ettiğini itiraf etti.

“ Dursun Boran kat maliki, kötü niyetli ihbarlarıyla KAMUYA TERK EDİLMİŞ yollarda güvenlik bariyerlerini kaldırtarak. Güvenlik zafiyeti yaratarak ve diğer kişilere zarar vermiştir “

Bu suçlamaya cevap veren Boran şöyle dedi :

“ Bir kişi nasıl ki hem avukat, hem hakim olamaz. Bir yerde hem site hem mahalle olmaz. Avukat hakkında çok sayıda suç duyurusu yapıp, tazminat davaları açtığım biri. Bana karşı husumet içinde. Aklı sıra beni, mahallede güvenlik zafiyetinin sorumlusu gibi göstermiş. Bunun dava ile ne ilgisi var?
Ne diyor “KAMUYA TERK EDİLMİŞ yollarda güvenlik bariyerlerini kaldırttı. “ Demek ben kanunsuzluğu, suçu ihbar etmişim. Kamu düzenini sağlamışım. O avukat dahi ben, mahalle giriş çıkışlarında devlet yolundaki bariyerleri kaldırmasaydım. O mahalleye giremezdi. Kamu yolunu kullanamazdı. Şimdi ayda 7-8 bin TL maaş ( vekalet ücreti ) aldığı sözde siteye avukatlık yaptığı için, o yollardan elini kolunu sallayarak girip çıkıyor.

‘ Anayasa Kanun önünde eşitlik Madde 10 – Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür. Bu maksatla alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz. Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde, kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.’ diyor.

Dava konusu yer Alket 2000 Mahallesi. Alkent 2000 sitesi ismiyle 1987 de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan oluşan bir yerleşim yeri iken B.Çekmece Belediye Meclisinin 24.10.2000 gün ve 9 sayılı kararıyla MAHALLE yapıldı. 3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle bu işlem tamamlandı. Mahalle muhtarı seçildi.

Böylece site yönetimi, yönetim planı, işletme projesi tüm yönleriyle hükümsüz kaldı. İnsanlar devlet hizmetinin daha iyi alınması, gereksiz harcamalardan kurtulmak, kaliteli ve ekonomik hayat için Mahalle olmaya karar vermişler. Ben ve ailem Mahalleye Mart 2003 de taşındık. Mahalle olduktan 3 sene sonra.

Bağımsız parsel üzerine kurulu 2 katlı vilların elektrik, su, doğalgaz saatleri, bahcıvanları bağımsız . Çöpleri Belediyenin toplamasına, asayişi Polisin sağlamasına, kamuya terk sokakları Bedaş ın ücretsiz aydınlatmasına ( aydınlatmak zorunda olmasına rağmen ) ben ve diğer yüzlerce kişiden site yönetimi olarak her ay aidat diye 2 bin TL senede 24 bin TL aidat adı altında zorla para topluyorlar.

Senede toplanan para 5 milyon TL civarında. Bir yer hem site , hem mahalle olur mu? Bir yol ya özel mülktür, ya kamu malıdır. Demek Dursun Boran , doğru iş yapmış. Devlet yolnu tecavüzden kurtarmış. Avukatta bunu yazılı ikrar etmiş.

Anayasa’nın Kişinin dokunulmazlığı, maddi ve manevi varlığı Madde 17 – Herkes, yaşama, maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahiptir. Kimseye işkence ve eziyet yapılamaz; kimse insan haysiyetiyle bağdaşmayan bir cezaya veya muameleye tabi tutulamaz.

Anayasanın Yerleşme ve seyahat hürriyeti Madde 23 – Herkes, yerleşme ve seyahat hürriyetine sahiptir. Yerleşme hürriyeti, suç işlenmesini önlemek, sosyal ve ekonomik gelişmeyi sağlamak, sağlıklı ve düzenli kentleşmeyi gerçekleştirmek ve kamu mallarını korumakla görevlidir. Benim kanunlara uyuyorum. Herkesinde uymasını bekliyorum.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 27.06.2019 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 27.06.2019 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 27.06.2019 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 27.06.2019 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 27.06.2019 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 27.06.2019 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 27.06.2019 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 27.06.2019 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 27.06.2019 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 27.06.2019 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 27.06.2019 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 27.06.2019 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
turkhaber alt
yukarı çık