Reklamı Geç
1 saniye kaldı
turkhaber üst

Alkent 2000 Muhtarı görevden alınacak

Olağanüstü Hal var. Referandum seçimi yapılan yerde, Muhtar Banu Erasalan, kamu yollarının gasp edilip, Kapatılması için sözde imza kampanyası başlattı. Yüzlerce mahalle sakinine gönderdiği mailde, Pazar günü oy kullanılıan yerde, imza atın dedi. Suç işledi.

Alkent 2000 Muhtarı görevden alınacak
  • 16 Nisan 2017, Pazar 18:49

Gazeteci Dursun Boran, bu hukuksuzluğu İstanbul Valisi, Büyükçekmece Kaymakamına şikayet etti. İşte o şikayet maili : 

Büyükçekmece Kaymakamlığına       16 Nisan 2017

 

Konu : Alkent 2000 Mh. Muhtarı Banu Eraslan’ın derhal görevden alınması.

 

İstanbul Büyükçekmece ilçesinin 23 mahallesinden biri olan Alkent 2000 Mahallesi muhtarı. Banu Eraslan, ekte görülen 14.04.2017 de gönderdiği maille alenen ANAYASAL SUÇ İŞLEDİ.

 

Mailde mahallenin değilde, sözde çamlıca sitesi muhtarı (!) gibi hareket eden. Kamuya ait yolların gasp edilerek, bariyerler ile kapatılması için, hemde Olağan Üstü Halde. Referandum seçimlerinin yapıldığı, oy kullanıldığı yerde insanları sözde imza kampanyasına, kanunlara karşı koymaya çağırıyor. Şöyle diyor :

 

“SAYIN SİTE SAKİNLERİMİZ,

KAMUYA AÇIK YOLLARIN YENİDEN KAPATILMASI VE BARİYERLERİN KONULMASI İÇİN PAZAR GÜNÜ REFERANDUM YAPILACAK SALONDA İMZA KAMPANYASI BAŞLATILACAKTIR. SİTE SAKİNLERİMİZİN İMZA VERMELERİNİ RİCA EDERİZ.

 

BANU ERASLAN

MUHTAR 

 

1-  Muhtar, Anayasanın 10. Maddesi Kanun önünde eşitlik ilkesini ihlal etti. MADDE 10- Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür.

Bu maksatla alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı olarak yorumlanamaz. Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz. Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar. Muhtar ayrımcılık yaptı.

 

Anayasanın bağlayıcılığı ve üstünlüğü MADDE 11- Anayasa hükümleri, yasama, yürütme ve yargı organlarını, idare makamlarını ve diğer kuruluş ve kişileri bağlayan temel hukuk kurallarıdır. Kanunlar Anayasaya aykırı olamaz. Yani talepler, yönetmeliklerde Anayasaya ters olamaz.

 

    Türk Medeni Kanunu Md 2 Dürüst davranma

MADDE 2.- Herkes, haklarını kullanırken ve borçlarını yerine getirirken dürüstlük kurallarına uymak zorundadır.

     Bir hakkın açıkça kötüye kullanılmasını hukuk düzeni korumaz.

 

2-  Anayasa Madde 17 : Kişinin dokunulmazlığı, maddî ve manevî varlığı - Herkes, yaşama, maddî ve manevî varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahiptir. Kimseye işkence ve eziyet yapılamaz; kimse insan haysiyetiyle bağdaşmayan bir cezaya veya muameleye

3-  Anayasa MADDE 23Herkes, yerleşme ve seyahat hürriyetine sahiptir. Yerleşme hürriyeti, suç işlenmesini önlemek, sosyal ve ekonomik gelişmeyi sağlamak, sağlıklı ve düzenli kentleşmeyi gerçekleştirmek ve kamu mallarını korumak;

4-  Anayasa MADDE 35 Mülkiyet hakkı - Herkes, mülkiyet ve miras haklarına sahiptir. Mülkiyet hakkının kullanılması toplum yararına aykırı olamaz. Maddelerini alenen ihlal suçu işledi.

5-  Türk Ceza Kanunu Madde 217 : Halkı kanunlara uymamaya alenen tahrik eden kişi, tahrikin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Maddesine görede muhtar ve bu imza kampanyasını organize eden, sözde, 7 Tepe ve Çamlıca siteleri başkan ve yöneticileri suç işlediler.

6-  Muhtar, tüm cadde ve sokakların kamu malı olduğunu, bariyer ile kapatmanın suç olduğu,bunun mümkün olmadığını bilmesi lazım. Bilmiyorsa, görevden alınması lazım ! Ya menfaati var, ya aşırı ihmal ve kastı var.

Muhtar ve sözde site yöneticileri neden, kamu yolları girişlerine bariyer konması için imza topluyorda. Mahalleye Mobese, Karakol kurulması, motorlu yunus ekiplerinin 24 saat tüm cadde ve sokaklarda rink yapması için imza toplamıyor. Vali, Kaymakamdan talepde bulunmuyorlar.

Çünkü bir gurup, tilyonluk vurgun yapıyor. CHP li Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün ile ortak hareket ediyor. Akgün’ün yönlendirmesi ile, kanunsuz, ahlaksız işler, harcamalar yapıyorlar. Mahalleyi site gibi gösterip, yönetmeye çalışarak. 6 milyon TL 7 Tepe Bulvarı, 6 milyon TL de Çamlıca Bulvarından olmak üzere toplam senede 12 milyon TL aidat diye, adeta haraç topluyorlar.

2008 de Bariyerler kalkınca, yüzlerce insan, sitede değil. Mahallede oturduğunu anladı. Aidat ödememeye başladı. Ayda 1500-3300 TL arası aidat dayatması, yüzünden yüzlerce villa boşaldı.

 

Satışa çıkarıldı. Kiralık ilanı asıldı. Bu fahiş, aidatları ödeyemeyen, buna dair gereksiz icra, hukuk davalarıyla zaman heba etmek isteyenler, evlerine kiralık/ saltık afişi astılar. Aidat toplamakta zorlanan sözde site yöneticileri, şimdi kamu yollarını bariyer ile kapatacakmış, havası vererek, insanların bilgi eksikliğini sömürüyor !

İmza kampanyasında, kontrollü geçiş istenmekte (!)  Yani devletin yollarına çökmek, gasp etmek istiyoruz. Buna seyirci kalın deniyor. Bu ahlaksız, kanunsuz talebe görevi, sıfatı ne olursa olsun. İzin verilmez. Buna izin veren haindir, menfaat sağlamıştır. Ahlaksızdır.

 

 

 MAHALLE HAKKINDA BİLGİ.

Bağımsız parsel üzerine kurulu 2 katlı villaların elektrik, su, doğalgaz   saatleri bağımsız, bahcıvanları ayrı. Çöpleri Belediyenin toplamasına, asayişi Polisin sağlamasına, kamuya terk sokakları Bedaş ın ücretsiz aydınlatmasına ( aydınlatmak zorunda olmasına rağmen ) yüzlerce kişiden site yönetimi olarak her ay 1900-3300 TL senede 24 bin TL civarında aidat adı altında zorla para topluyorlar. Senede toplanan para 12 milyon TL civarında. Bu şüphelilerin ifadesinde görülecektir.

 Alkent 2000 sitesi 1987 de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan oluşan bir yerleşim yeri iken B.Çekmece Belediye Meclisinin 24.10.2000 gün ve 9 sayılı kararıyla MA H A L L E yapıldı.  3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle bu işlem tamamlandı. Mahalle muhtarı seçildi. Böylece site yönetimi, yönetim planı, işletme projesi tüm yönleriyle hükümsüz kaldı. Yeni yönetime, yönetim planına ihtiyaç yok.  

 

TCK 279 ne diyor: Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi 

MADDE 279. - (1) Kamu adına soruşturma ve kovuşturmayı gerektiren bir suçun işlendiğini göreviyle bağlantılı olarak öğrenip de yetkili makamlara bildirimde bulunmayı ihmal eden veya bu hususta gecikme gösteren kamu görevlisi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. 

(2) Suçun, adlî kolluk görevini yapan kişi tarafından işlenmesi hâlinde, yukarıdaki fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.

Kaymakam ve emniyet müdürünün bildikleri suç sebebiyle TCK 279 'a göre muhtar ve diğer suçlular hakkında savcılığa suç duyurusu yapması gerekiyor. Yoksa TCK 257 ye göre görevlerini ihmal etmiş, kötüye kullanmış olurlar. 

 

 

Netice Talep : Yukarda izah ettiğim, ekte sunduğum belgelerde görüldüğü gibi, muhtar görevi kötüye kullanma suçu başta olmak üzere, Anayasa, TCK 217 yi ihlal vs. pek çok suç işlemiş. Derhal hakkında adli/ idari soruşturma başlatılmasını. Soruşturmanın selameti içinde, tahkikat sonuna kadar görevden alınmasını talep ediyorum.

 

Dağıtım : Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı, BİMER,

 

Gazeteci. Dursun BORAN

İstanbul 3. Bölge Milletvekili A. Adayı

Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Dilfeza Sk 9 B.Çekmece- İstanbul

0532..... 

EK: 1- Muhtar’ın mahalle sakinlerine gönderdiği Mail. 2- 7 Tepe ve Çamlıca Bul. sözde site yönetiminin gönderdiği mailler.

Şahitler : Emre Afşinoğlu. 532. 5..... Rıdvan Afşinoğlu. 532....97. Mustafa Boy 535 2.... 

HABERE AİT VIDEO

https://www.izlesene.com/video/kanalturk-alkentte-yolsuzluk-iddiasi-haber-yapti/4462781
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 1 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Belediye başkanınız kim olsun ?

SON DAKİKA HABERLER

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 26.03.2019 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
turkhaber alt
yukarı çık