Ankara
DOLAR15.9352
EURO16.8422
ALTIN941.58

15 Meclis üyesine bariyer suç duyurusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
15 Meclis üyesine bariyer suç duyurusu
Gazeteci Dursun Boran, İstanbul Büyükçekmece Alkent 2000 Mahallesi kamu yollarına bariyer konması için 9.12.2021 de 121 nolu karar ile meclis kararı alan Belediye Başkanı Hasan Akgün 14 CHP'li 1 İyi Partili belediye meclisi üyesi hakkında bakanlığa ihbar ayrıca suç duyurusu yaptı.

Belediye Başkanı Hasan Akgün, , Ahmet Şahin, Coşkun Tanış, Şavaş Bilik, Abdulkerim Menteşoğlu, Hakan Çebi, Özkalp Beyaz, Gülcan Tekdemir Demirkan, Eren Savaş, Kerem Ereke, Nevzat Sezen, Murat Erçağ, Gülderen Başkan, Rıza Can Özdemir, Fatih Çınar yargılanacaklar.

İçişleri Bakanlığına yapılan şikayette, Organize Suçlar Daire Başkanlığı, Masak, Gelir İdaresi Başkanlığı, Mali Polisin ortak operasyon yapması isteniyor. Alkent 2000 Mahallesi sözde çamlıca sitesi başkan ve üyelerinin de mallarına el konması, tutuklanması istendi. Sözde site yöneticisi Turhan Gündüz, Yasin Tükek, Fikret KAYA, Dursun KARAGÖZ, İnan ALTINBAŞ hiç bir sıfatı yokken, 295 kişi adına, devletin yollarına bariyer koyup, kurtarılmış mahalle yaratmak istiyoruz diye dilekçe verdiler belediyeye. 

Olayı TBMM de soru önergeside yaptıran Dursun Boran, devletin yoluna kimse çökemez, dedi. 2008 de yıktık. Yine yıkarız diyen BORAN. Aidat Çetesinin başı ortaya çıktı artık dedi. 

İŞTE O SUÇ DUYURUSU.

BÜYÜKÇEKMECE SAVCILIĞINA

GÖNDERİLMEK ÜZERE (Şüpheliler hakkında soruşturma izni verilerek)

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA     ANKARA

Davacı:   Gazeteci. Dursun Boran, Alkent 2000 Mah. Büyükçekmece- Istanbul. TC. 8... TEL: 532.

 Şüpheliler:  1-Hasan Akgün, Belediye Başkanı 2-Ahmet Şahin 3- Coşkun Tanış 4-Şavaş Bilik 5-Abdulkerim Menteşoğlu 6- Hakan Çebi 7-Özkalp Beyaz 8- Gülcan Tekdemir Demirkan 9- Eren Savaş 10-Kerem Ereke 11- Nevzat Sezen 12- Murat Erçağ 13- Gülderen Başkan 14-Rıza Can Özdemir 15- Fatih Çınar

Açıklama:  Şüpheliler hiçbir kamu yararı, yetkileri yokken, İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 Mahallesini kamuya terk. Çamlıca Bulvarı 5 ayrı girişlerine bariyerler konması için, karar aldılar.

Yargıtayca yok hükmünde ki sözde Çamlıca sitesi 5 yöneticisine ( Bu 5 kişi hakkında ayrı suç duyurusu yapıldı. Organize daire başkanlığına yazıldı) yetki verdiler. Uyduruk protokol hazırladılar.

Şüpheliler,

Anayasanın 5. Maddesi.Devletin temel gaye ve görevleriTürk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.

Anayasanın 10. MaddesiKanun önünde eşitlik, Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

Anayasanın 12.MaddesiTemel Hak ve Hürriyetlerin niteliği,  Herkes, kişiliğine bağlı, dokunulmaz, devredilmez, vazgeçilmez temel hak ve hürriyetlere sahiptir.Temel hak ve hürriyetler, kişinin topluma, ailesine ve diğer kişilere karşı ödev ve sorumluluklarını da ihtiva eder.

 

Anayasanın 17. Maddesi Kişinin dokunulmazlığı maddi ve manevi varlığı, Herkes, yaşama, maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahiptir. Kimseye işkence ve eziyet yapılamaz; kimse insan haysiyetiyle bağdaşmayan bir cezaya veya muameleye tabi tutulamaz.

Anayasanın 23. Maddesi Yerleşme ve Seyahat Hürriyeti,  Herkes, yerleşme ve seyahat hürriyetine sahiptir.

Anayasanın 35 Maddesi Mülkiyet Hakkı,  Mülkiyet hakkının kullanılması toplum yararına aykırı olamaz.

Anayasanın 40. Maddesi Temel hak ve Hürriyetlerin korunması, Anayasa ile tanınmış hak ve hürriyetleri ihlal edilen herkes, yetkili makama geciktirilmeden başvurma imkanının sağlanmasını isteme hakkına sahiptir.

Devlet, işlemlerinde, ilgili kişilerin hangi kanun yolları ve mercilere başvuracağını ve sürelerini belirtmek zorundadır.

Kişinin, Resmî görevliler tarafından vaki haksız işlemler sonucu uğradığı zarar da, kanuna göre, Devletçe tazmin edilir. Devletin sorumlu olan ilgili görevliye rücu hakkı saklıdır.

TCK 113 Kamu Hizmetinin EngellenmesiTCK 279 Kamu görevlisinin suçu BildirmemesiTCK 251 Kontrol görevini ihmalTCK 217 Kanunlara uyumamaya tahrik, Maddelerine göre suç işlediler.

HANGİ MENFAAT VE RÜŞVET KARŞILIĞI BU KARARI ALDILAR, KİME NE MENFAAT SAĞLADILAR.  ORGANİZE SUÇLAR İLE MÜCADELE DAİRE BAŞKANLIĞI YAPACAĞI TEKNİK TAKİPLER, HTS KAYITLARI KONTROLÜ, İFADELER İLE ORTAYA ÇIKARACAK.

1997 de sözde site olarak kurulan yer 24.10.2000 de B.Çekmece Belediye Meclisi Kararı ile Alkent 2000 Mahallei oldu. Bu karar Resmi Gazetede yayınlandı. Mahalleyi yapan Alarko tüm cadde ve sokakları kamuya terk ettik diyor.

Alarko Alkent 2000 de yollar kamuya terk! (turkhabergazetesi.com)

2008 yılına kadar kamu yollarında kaçak bariyerler vardı. Devletin ve Halkın yollarına çökülmüştü. Mahaleye site havası verilmiş. Senede 10 milyon dolar civarında o zaman ki kur ile cebir, şiddet ile aidat adı altında para toplanıyordu. Şikayetim ile 2008 de Kaymakamlık 5 ayrı girişte ki bariyerleri kırdı attı.

1 nolu şüpheli Hasan’ın akıl vermesi, göz yummasıyla ana girişlerde kaldırılan bariyerler, bu defa 30 ara sokağa kondu. 13 senedir bu suç devam ediyor.

Şüpheliler 09.12.2021 de 121 karar nolu aldıları 3 sayfalık, B.Çekmece “Alkent 2000 Mahallesi kamuya terkli alanların kullanım hakkı” Konulu meclis kararı aldılar. yeniden hiç ihtiyaç, kamu yararı yokken kamu yollarının bariyerler ile, sıfatı, yetkisi olmayan sözde çamlıca sitesi 5 yöneticisinin kapatmasına yetki verdiler.

Bu kadar rant sağlamayan karar bedava alınmaz. Kamuoyunun kanaati böyle.

Bariyerler ile devlet yolları kesilirse, trafik kitlenir, polisin suçları takibi zorlaşır. İnsanlar namaz ve Cuma ibadeti için camiye gidemezler. 1 km lik yol için 10 km yol yapmak, benzin israf etmek zorunda kalacaklar. Zaman kaybı olacak. Hava kirlenecek. Esnaflar, marketler paket servisi yaparken zaman kaybedip stres olacaklar.

SEYAHAT HÜRRİYETİ GASP EDİLECEK.

Anayasanın 23. Yerleşme ve Seyahat Hürriyeti  bu karar ile gasp edilecek. Yüzlerce insan İçişleri Bakanlığı hakkında tazminat davaları açacak. Devlet milyonlarca dolar tazminat ödemek zorunda kalacak. Bütün bunlar çok az bir azınlık için olacak.

Şüpheliler ilçenin 24 mahallesinde benzer kararlar almazken, Alkent 2000 Mahallesinde  bu kararı menfaat olmadan almazlar. Neden şüpheliler Alkent 2000 Mahallesine Sağlık Ocağı, Okul, Karakol, Mobese sistemi, Cami, yaptırmıyor. Küçük azınlığa devletin yollarını gasp etme imkanı veriyor?

KAÇAK BARİYERLER ONLARCA KİŞİYİ SANIK YAPTI. SUÇ İŞLEMEYE TAHRİK ETTİ.

Halen 30 civarında ki kaçak bariyerler yüzünden, el ilanı dağıtmak isteyen esnaftan bin dolar bağış adı altında, Çamlıca Bulvarında haraç alınıyor. İnsanların posta kutusundan rant sağlanıyor. Her hafta onlarca kişi bariyerler yüzünden özel güvenlikler ile kavga ediyor. Kamu düzeni bozuluyor.

MAHALLE HAKKINDA BİLGİ.

Bağımsız parsel üzerine kurulu 2 katlı villaların elektrik, su, doğalgaz saatleri bağımsız, bahçıvanları ayrı.

Çöpleri Belediyenin toplamasına, asayişi Polisin sağlamasına, kamuya terk sokakları Bedaş’ın ücretsiz aydınlatmasına rağmen, ben ve diğer 294 kişiden site yönetimi oldukları iddiasıyla her ay aidat adı altında 3.850 TL ( bin dolar) senede 40 bin TL (12 bin dolar) aidat adı altında cebir ile para topluyorlar.  

Belediye haftada 6 gün çöp topluyoruz. (turkhabergazetesi.com)

Senede toplanan para 12 milyon TL civarında. Bu şüphelilerin ifadesinde görülecektir. 

Alkent 2000 sitesi 1987 de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan oluşan bir yerleşim yeri iken B.Çekmece Belediye Meclisinin 24.10.2000 gün ve 9 sayılı kararıyla MA H A L L E yapıldı.  3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle bu işlem tamamlandı. Mahalle muhtarı seçildi.  

Alkent 2000 mahalle belgesi (turkhabergazetesi.com)

Böylece site yönetimi, yönetim planı, işletme projesi tüm yönleriyle hükümsüz kaldı. Yeni yönetime, yönetim planına ihtiyaç yok.

Kararda sözde çamlıca sitesine RÜŞVET  karşılığı peşkeş çekilen (CHP li Belediye Başkanı Hasan Akgün ün menfaati yoksa suça göz yummaz. 6 senedir kamu yollarında kaçak bariyer kulübeler var) 

Suçtan kim fayda sağlarda, faili odur. Vodafone nun Bakanlık izinli Dilfeza Sokakta, baz istasyonunu Kaçak yalanı ile yıkan, Haberleşme hürriyetini gasp eden, H.Akgün ve karara Evet diyen tüm meclis üyeleri hakkında görevi kötüye kulanmak ve yukarda saydığım Anayasa, TCK maddelerine ters davranmaktan suç duyurusu yapılsın. Görevden alınsınlar. 

İçişleri, derhal Mülki Müfettişi görevlendirsin. Şüpheliler hakkında Soruşturma izni versin.

Mali Şube, Organize Suçlar Şubesi, Defterdarlık, Vergi Gelir İdaresi Başkanlığı, Masak derhal operasyon başlatsın. 

Polis, Başkan, evet diyen meclis üyeleri, sözde Çamlıca sitesi yönetimi hesaplarına el koysun. Savcılık Tutuklasın. Mallarına, banka hesaplarına el koysun.

Kim ne almış? Telefon HTS kayıtlarını Savcılık, Organize şube çıkarsın. 5 bin mahalle sakini adına 5 sıfatsız karar veremez. Kanunsuz Talep yapamaz. Benim adıma yapamaz. Kimseye böyle yetki vermedim. Yüzlerce insanda vermedi. 

Organize Şube sorgu yaparsa herkes itiraf eder. 295 kişinin çağrıldığı sözde site genel kuruluna 20 kişi katılıyor!

YARGITAY SİTE YOK. KAT MÜLKİYETİ OLMAZ.

Hukuk Genel Kurulun 06.11.2013 tarihli  2013-18-362 E. 2013-1528 K.  verdiği kararında, Birden çok parselde kurulu yerde Toplu Yapıya Geçilmez,  Kat Mülkiyeti Kanunu olmaz dedi.

Bu demek ki, toplu yapıya geçilmeyen yerde, yönetim planı, işletme projesi, ortak gider, aidat, yönetici, yönetim olmaz. Dava konusu yerde 8 ada 15 parselden ibaret.

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Alkent kararı : Aidat Olmaz ! (turkhabergazetesi.com)

Küçük bir gurup, 

Bu karara göre, sıfatı yokken, senelerdir kendini sözde site yönetimi gibi göstermiş. Kamu yollarına projede olmayan, kaçak bariyerler, bekçi kulubeleri koymuş, valiliği kandırıp özel güvenlik izni almış. 

Yargıtay 20. Hukuk Dairesi 17. 04. 2017 de 2017/3285 E. 2017/3253 K. ile Başkan Rıza Sarıtaş başkanlığında toplanan üyeler Murtaza Dolu, Ulvi Yüksel, Mehmet Boran, Ümran Görmez  karar verdi. Davalı ( çamlıca sitesi ) Toplu Yapıya Geçmemiş. Dedi. Toplu yapıya geçilmeyen yerde, yönetim planı, işletme projesi, ortak gider, aidat, yönetici, yönetim olmaz. Bu kararı sözde site tashihi karar yaptı.

YARGITAY 20. HD 2. DEFA REDDETTİ.

Karar Düzeltme talebini de reddeden 20. Hukuk Dairesi (HD) 2017/8355 E. 2018/1775 K. ile 13 Mart 2018 de heyet karar düzeltmeyi reddetti. Yani çamlıca sitesinde toplu yapı yok dedi. Kararının arkasında durdu.

TAPUYA YÖNETİM PLANI ŞERHİ TOPLU YAPIYA GEÇİLDİĞİ ANLAMINA GELMEZ.

 Tapuya şerh ile toplu yapıya geçilmez (turkhabergazetesi.com)

20 HD YÖNETİM PLANININ TAPUYA ŞERHİ TOPLU YAPIYA GEÇİLDİĞİNİ GÖSTERMEZ DİYOR.

20 HD 2019-4908 E  2019-5917 K 15.10.2019 trh kararı ( Yönetim Planının Tapu Müdürlüğüne şerhi, Toplu Yapıya geçildiği anlamına gelmez) Bu kararda imzası olan üyeler şimdi 5 HD de başkan ve üyeler! Kendi kararlarını yok sayamazlar.  

Deliller: 

B.Çekmece Belediyesi 09.12.2021 Trh 121 sayılı Meclis kararı.Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Kararı, Ak Partili meclis üyesi ifadeleri,

Netice ve Talep:

Suçları sabit. Yuarda ki suç maddelerinden şüpheliler hakkında soruşturma  izni verilerek, savcılığa suç duyurusu yapılmasını. Görevden  alınmalarını,başkan yerine kayyım atanmasını, meclis kararının iptalini Yaşanılır Türkiye İçin Talep Ediyorum. 26.1.2022

 

 

 

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Fenerbahçe'de koronavirüs paniğiÖnceki Haber

Fenerbahçe'de koronavirüs paniği

Enflasyon yüzde 40’lar civarında olacakSonraki Haber

Enflasyon yüzde 40’lar civarında olacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar