Ankara
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55

20 valinin görev yeri değişti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
20 valinin görev yeri değişti
Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararname ile 9 vali görevden alındı, 20 ilin valisi değişti. Görevden alınarak merkeze çekilen valiler arasında Uşak Valisi Funda Kocabıyık da yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valiller Atama Kararnamesi Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Yayımlanan kararname ile 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, yerlerine yeni vali atandı.

9 VALİ MERKEZE ALINDI

Yayımlanan kararname ile 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, yerlerine yeni vali atandı.

UŞAK VALİSİ KOCABIYIK DA LİSTEDE

Daha önce geçici görevlendirme ile merkeze çekilen Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı. Kocabıyık'ın eşi ve eski AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gezi Parkı davasında çıkan kararları sosyal medya hesabından eleştirmişti.

Yeni kararname ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güren Yiğitbaşı Afyon Karahisar’a, İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne’ye, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili Erkan Kılıç Bolu’ya, Teftiş Kurulu Başkanı Turan Ergün Uşak’a, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan Bartın’a, Çankaya Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara Kırşehir’e, Mülkiye Başmüfettişi Birol Ekici Kırklareli’ye, Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç Niğde’ye, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu Tokat’a vali oldu.

40.jpg41.jpg

GÖÇ İDARESİ BAŞKANI ATANDI

Kararname ile vekaleten görev yapan İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Volkan Barış Göçmez asaleten atandı.

Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine Kırşehir Valisi İbrahim Akın, İller İdaresi Genel Müdürlüğü görevine ise Mülkiye Müfettişi Selçuk Aslan getirildi.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
24,3 milyar dolar daha buhar olduÖnceki Haber

24,3 milyar dolar daha buhar oldu

Benzinli veya dizel otomobil satışı yasaklanıyorSonraki Haber

Benzinli veya dizel otomobil satışı yasa...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar