41 yıllık hakim hatıralarını yazıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
41 yıllık hakim hatıralarını yazıyor
Yargıtay 11. Ceza Dairesinden 3 yıl önce emekli olan hakim Kubilay Taşdemir, 41 yıllık hakimlik, cumhuriyet savcılığı yaptığı meslek hayatında kamunun dikkatini çekecek, hatıralarını kitapda yazıyor. Star Tv E. Haber Müdürü Dursun Boran'ın haberine göre, 150 sayfa olması planan kitap için halen 20 hatıra yazıldı. Yüksek yargıcın yazdığı 3 kitap var.

25 yıl Yargıtay da Yargıtay savcısı, tetkik hakimi, Yargıtay üyesi, heyet başkanı olarak adalet dağıtan, hakim Kubilay Taşdemir ’in “ Belgelerde Sahtecilik Suçları “ kitabını yazmıştı.

Ankara’da ki Yargıtay 11. Ceza dairesinde uzun seneler üyelik ve heyet başkanlığı yaparak binlerce dava dosyasında kararda imzası olan, yüksek hakim Kubilay Taşdemir, 3 sene önce emekli oldu. Kitap yazmaya devam ediyor.

Yargıtay sahtecilik dairesinde içtihad oluşturan yüzlerce kararda imzası olan Taşdemir, yeni kitap için çalışmalara başladı. Gereği Düşünüldü : " Adaletin Hatıraları " olması beklenen kitap için, yüzlerce hatıra yazılıyor. 

TETKİK HAKİMLERİ DAİRE BAŞKANI OLDU.

Adalet Akademisinde binlerce hakim, savcı adayına dersler veren hakim Kubilay Taşdemir 'in beraber çalıştığı çok sayıda tetkik hakimi, şimdi Yargıtay'ın çeşitli dairesinde başkan olarak adalet dağıtıyor.

Ankara Adalet Akademisi öğretim görevlisi de olan Kubilay Taşdemir , yazılı, sözlü imtihanları kazanmış,  staj gören hakim, savcı adaylarına  6 senedir Adalet Akademesinde haftada 3 saat  Belgelerde Sahtecilik Suçları Dersleri, veriyor.

Evli 2 çocuk babası olan, yüksek hakim, herkesin boş zamanında, Anayasa, TCK, TMK, AİHS gibi kanunları okumasını tavsiye ediyor.

Kendiside 30 sene önceYargıtay da tetkik hakimi olarak başladı, 11. Ceza Dairesi heyet başkanı olarak emekli oldu. Yenilikci, yardım sever, araştırmacı, hukuksuzluğun karşısında olan Taşdemir çeşitli TV lerde yeni kitabı ve hatıraları anlatacak. Çok sayıda TV proğramına davet edilen Taşdemir, boş zamanlarında kitap yazıyor. 

 

TETKİK HAKİMLİĞİNDEN 6. CEZA DAİRESİ BAŞKANLIĞINA 

Yüzlerce tetkik hakimi, üye ile uyum içinde çalışan Taşdemir'in beraber çalıştığı tetkik hakimlerinden Erkan Öztürk, şimdi Yargıtay 6. Ceza Dairesi Başkanı olarak, adalet dağıtıyor. Her yıl binlerce temyiz edilmiş dosyada karar veriyor.

Resim de ; Hakim Kubilay Taşdemir Star TV E. Haber Müdürü, yılların Adliye ve Yüksek Yargı muhabiri Dursun Boran'a, hatıralar kitabını anlatırken görülüyor.

https://www.turkhabergazetesi.com/haber/Yargitay-uyesi-Tasdemirden-Belgelerde-sahtecilik-suclari-kitabi-16989

 

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Seyidoğlu Cafe'nin balkonu açıldıÖnceki Haber

Seyidoğlu Cafe'nin balkonu açıldı

Otobüs bilet fiyatları düştüSonraki Haber

Otobüs bilet fiyatları düştü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!