'6 Milyon Tek Yürek' kampanyasına rekor destek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'6 Milyon Tek Yürek' kampanyasına rekor destek
Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 'iyilik bulaşıcıdır' sloganıyla başlattığı “6 Milyon Tek Yürek" kampanyası yoğun ilgi görüyor. İlk 24 saatte yapılan yardım tutarının 1 milyon TL’yi aştığını duyuran Yavaş, ''Sayenizde Cumhuriyetin Başkenti, iyiliğin de başkenti oldu'' diyerek hayırseverlere teşekkür etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “iyilik bulaşıcıdır” sloganıyla ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği  “6 Milyon Tek Yürek" Kampanyasının ikincisini düzenledi. Ramazan ayı öncesinde İkinci dalga kampanyayı duyuran Yavaş, ilk 24 saatte yapılan yardım tutarının 1 milyon TL’yi aştığını açıkladı. Yavaş, Türkiye'den ve yurt dışından kampanyaya destek veren hayırseverlere teşekkür mesajı yayımladı.

“CUMHURİYETİN BAŞKENTİ, İYİLİĞİN DE BAŞKENTİ OLDU”

“Su Ver”, “El Ver”, “Bilet Ver”, “İftar Ver” ve “Afiyet Ver” uygulamalarıyla beş farklı seçeneğin yer aldığı kampanyayı başlatan Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili ailem, 24 saatte #AnkaraTekYürek kampanyamıza 1 milyon TL’yi aşkın destekte bulundunuz. Sayenizde Cumhuriyetin Başkenti, iyiliğin de başkenti oldu. Hepinize teşekkür ediyor, Ramazan ayı öncesinde herkesi dayanışmayı çoğaltmaya davet ediyorum.” 

mano.jpg

KAMPANYAYA DESTEK YAĞDI

Öte yandan “www. ankaratekyurek.com” web adresi üzerinden anlık olarak paylaşılan, 2 Nisan 2021 tarihi itibarıyla toplam yardım tutarı 1 milyon 187 bin 842 TL’ye ulaştı. Hayırsever vatandaşlar, Su faturası, ANKARAKART yükleme, Nakit yardımı, İftar Paketi ve Yardım kolisi seçeneği ile sadece Ankara’dan değil diğer illerden ve yurt dışından da kampanyaya yoğun ilgi gösterdi.

İlk 24 saatte, “Su Ver” ile 142 bin 590 TL’lik 4 bin 908 adet su faturası ödenirken, “Bilet Ver” ile 19 bin 402 TL’lik 337 ANKARAKART’a yükleme yapıldı.

''EL VER, DESTEK VER, İFTAR VER, AFİYET VER''

“El Ver” sloganı altından 900 adet nakit yardımıyla toplam 263 bin 900 TL yardım toplanırken, “İftar Ver” ile 16 bin iftar paketi sipariş edilerek, 400 bin 250 TL’lik yardım oranına ulaşıldı. “Afiyet Ver” ile de 361 bin 700 TL’lik bin 858 adet yardım kolisi desteği sağlandı.

 

mann.jpg

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
'Bunların tamamı saray'ın milletvekili'Önceki Haber

'Bunların tamamı saray'ın milletvekili'

Akar'dan Gökçeada ziyaretiSonraki Haber

Akar'dan Gökçeada ziyareti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!