İstanbul
DOLAR8.754
EURO10.3892
ALTIN496.61

Karakol önünde TCK ihlali..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Karakol önünde TCK ihlali..
İstanbul B.Çekmece Karakolu önünde kamu yolu demir ve beton dubalar ile kullanılmaz hale getirildi. Gerekçe, güvenlik! Saldırıyı önlemek miş ! Karakol önü güvensizse millet nasıl emniyette hissetsin..

Resimde görüldüğü gibi Mimar Sinan Ay Merkez AVM karşısında ki karakolun olduğu Cem sokağın girişine ve yanına onlarca beton çiçeklik, demir duba kondu.

Bombalı araba park etmesin diye !

Karakola bombalı araba saldırısı olmasın diye konan dubalar, görüntü kirliliği yaratıyor. Kamu yolunu daraltıyor. Yolun rahat kullanılmasını önlüyor.

Vatandaşlar, sokak sakinleri gereksiz konan dubaların sökülmesini, yola tecavüzün önlenmesini istiyorlar.

TCK 154 VE TCK 179’A GÖRE POLŞS SUÇ İŞLİYOR..

Hukuka ve kanunlara bağlı kalması gereken, Polisin B.Çekmece Mimar Sinan ek binasına 200 m. İlerdeki sokaktda kanunları ihlal etmesi hoş karşılanmıyor. İstanbulun güvensiz olduğu intibaını yaratıyor..

5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 154

Hakkı olmayan yere tecavüz

(1) Bir hakka dayanmaksızın başkasına ait taşınmaz mal veya eklentilerini malikmiş gibi tamamen veya kısmen işgal eden veya sınırlarını değiştiren veya bozan veya hak sahibinin bunlardan kısmen de olsa yararlanmasına engel olan kimseye, suçtan zarar görenin şikâyeti üzerine altı aydanüç yıla kadar hapis ve bin güne kadar adlî para cezası verilir.

TCK Madde 179 - (1) Kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşımının güven içinde akışını sağlamak için konulmuş her türlü işareti değiştirerek, kullanılamaz hâle getirerek, konuldukları yerden kaldırarak, yanlış işaretler vererek, geçiş, varış, kalkış veya iniş yolları üzerine bir şey koyarak ya da teknik işletim sistemine müdahale ederek, başkalarının hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından bir tehlikeye neden olan kişiye bir yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilir.

Haber & Resimler : Dursun BORAN

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Erzurum'da seçimin galibi Mehmet SekmenÖnceki Haber

Erzurum'da seçimin galibi Mehmet Sekmen

Akşener: Seçimin galibi Millet İttifakı’dırSonraki Haber

Akşener: Seçimin galibi Millet İttifakı’...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar