İstanbul
DOLAR8.5998
EURO10.1202
ALTIN484.05

AB fonlarından faydalanmayan bakanlık mı var?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AB fonlarından faydalanmayan bakanlık mı var?
Akif Beki, "Fahrettin Altun, yabancı fonlardan yararlanan medyaya karşı en kısa sürede tedbir alınacağını söylüyor. Bu hiddet ve celalin nedenini biliyorsunuz. Medyascope, Serbestiyet, P24, 140Journos gibi siteler, Amerikan Chrest Vakfının fonlarından yararlanıyormuş. Alan da veren de saklamadığı halde sanki gizliymiş, el altından para alıyorlarmış ve yeni ortaya çıkmış gibi hedef gösterildiler." düşüncesini dile getirdi. Beki, "Milli Savunma ve Milli Eğitim dahil, AB fonlarından faydalanmayan bakanlık mı var!" yorumunu yaptı.

Karar gazetesi yazarı Akif Beki,  "Fahrettin Altun, yabancı fonlardan yararlanan medyaya karşı en kısa sürede tedbir alınacağını söylüyor. Bu hiddet ve celalin nedenini biliyorsunuz. Medyascope, Serbestiyet, P24, 140Journos gibi siteler, Amerikan Chrest Vakfının fonlarından yararlanıyormuş. Alan da veren de saklamadığı halde sanki gizliymiş, el altından para alıyorlarmış ve yeni ortaya çıkmış gibi hedef gösterildiler." düşüncesini dile getirdi. Beki, "Milli Savunma ve Milli Eğitim dahil, AB fonlarından faydalanmayan bakanlık mı var!" yorumunu yaptı. 

Akif Beki yazısında, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mart başında açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı, AB ve Avrupa Konseyi’nin paralarıyla hazırlanmamış dersiniz. Bu projenin ortağı ve ana yararlanıcısı, Adalet Bakanlığı değilmiş gibi. Diğer yararlanıcıları arasında yargıdan İçişleri’ne, STK’lardan gazetecilere pek çok paydaşın olduğu, resmi kaynaklarda belirtilmiyor sanki. Milli Savunma ve Milli Eğitim dahil, AB fonlarından faydalanmayan bakanlık mı var! SETA, 2018’de İslamofobiyle mücadele raporunu AB fonuyla hazırlamadı mı? İktidar ve taraftarları, projelerine dışarıdan hibe alınca beşinci kol faaliyeti, ajanlık filan olmuyor da eleştirel mecralar yapınca mı oluyor? E o zaman bir baş muhbir de yakışır, hatta şart artık iktidara. Böyle yandan ispiyonlatmakla zor yürüyor." ifadesini kullandı. 

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Fahrettin Altun'un paylaşımını kınıyorumÖnceki Haber

Fahrettin Altun'un paylaşımını kınıyorum

Türkiye'ye müsamaha göstermeyeceğizSonraki Haber

Türkiye'ye müsamaha göstermeyeceğiz

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar