Ankara
DOLAR18.6516
EURO19.3249
ALTIN1050.8

ABD'nin gönderdiği mektup endişe yaratmasın

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ABD'nin gönderdiği mektup endişe yaratmasın
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD tarafından Türkiye'de iş dünyasına gönderilen ve "Rusya ile ilişkilerde dikkatli olunması" çağrısı içeren mektubu sosyal medya hesabından değerlendirdi. Hükümetin iş dünyasının yanında olduğunu vurgulayan Nebati, "Türk iş dünyası örgütlerine iletilen mektubun iş çevrelerimizde bir endişe yaratması anlamsızdır" dedi.

Rusya'nın adını vermeden komşu ülkelerle ilişkilerin geliştirilmesinde kararlılık vurgusu yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başta turizm olmak üzere çeşitli sektörlerde, yaptırımlara konu olmayan çerçevede ilişkilerin süreceğini belirtti.

Nebati'nin paylaşımları şöyle:

"Türk iş dünyası örgütlerine iletilen mektubun iş çevrelerimizde bir endişe yaratması anlamsızdır. Türkiye dünyanın en önemli siyasi ve ekonomik güç merkezlerinden biridir. İş dünyamız devletinin gücünü her zaman yanında hissetmelidir.

Müttefikimiz ve ticaret ortağımız ABD'nin, işletmelerini, ekonomimize yatırım yapmaya davet ettiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz. Ülkemiz, müttefikleriyle birlikte küresel ve bölgesel zorluklara karşı, ortak çaba sarf etmeye ve işbirliğini güçlendirmeye önem veriyor.

Ayrıca komşularımızla, başta turizm olmak üzere çeşitli sektörlerde, yaptırımlara konu olmayan çerçevede, ticari ve ekonomik ilişkilerimizi geliştirmeye kararlıyız.

Türkiye ekonomisinin tüm aktörleri, serbest piyasa ekonomisi ilkelerine bağlıdır. Küresel ticarette daha fazla pay sahibi olmaya çalışmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti bu yolda iş dünyasının yanındadır.

Barışı ve daha fazla ticareti hedefleyen diplomasimizle iş insanlarımızın küresel ekonomide daha önemli bir rol oynaması için güçlü bir inisiyatif ortaya koyuyoruz.

Türk iş dünyası gerek iş ahlakı gerekse hızlı çözüm üretme yeteneği ve esnekliğiyle nice başarılara imza attı ve atmaya da devam edecek.

ABD Hazine Bakanlığı'nın Türk iş dünyası örgütlerine gönderdiği mektupta da belirtildiği üzere, Türk işletmeleri dünyadaki en yenilikçi şirketler arasında yer alıyor ve önemli zorlukların üstesinden gelerek büyümeye devam ediyor."

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Taşkesenlioğlu'nun boşanma haberlerine yayın yasağıÖnceki Haber

Taşkesenlioğlu'nun boşanma haberlerine y...

Orantısız adaletsizlik ve yükselen faşizmSonraki Haber

Orantısız adaletsizlik ve yükselen faşiz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar