Ankara
DOLAR18.446
EURO17.9047
ALTIN973.68

‘Af’ değil ‘müddetname’ düzenlemesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘Af’ değil ‘müddetname’ düzenlemesi
MHP'nin Adalet Bakanı Bozdağ ile 'infaz hesaplamalarının gözden geçirilmesi' için görüşmesi uzun süreden beri gündemde olan 'af' düzenlemesini tekrar gündeme getirdi. Ancak MHP görüşmenin af için olmadığını savunuyor. Bozdağ ile görüşen MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız ‘af’ için değil, mahkumların aynı suçtan farklı sürelerde cezaevinde kalmasına neden olan ‘müddetname’ uygulaması için görüştüğünü söyledi.

MHP'nin seçim sathına girdiği süreçte af yasası çıkarmak istediğine yönelik kulis bilgileri dün MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız'ın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüşme yapmasıyla daha da arttı.

Yıldız'ın “İnfaz hesaplamasının gözden geçirilmesi gerekliliğini Sayın Adalet Bakanımıza bugün anlatacağım” sözleri 'MHP af için düğmeye bastı' şeklinde yorumlandı. Ancak MHP'li Yıldız, görüşmenin af için yapılmadığını savundu. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’ya konuşan Yıldız, Bozdağ’la görüşmesinde aynı suçtan farklı cezaevlerinde yatanların benzer sürelerde mahkum kalmadığını anlattığını söyledi.

MAHKUMLARI CEZAEVİNDE KALMA SÜRELERİ HATALI HESAPLANIYOR

Yıldız, Bozdağ’a sorunun mahkumlar cezaevine girerken düzenlenen ve ‘müddetname’ olarak isimlendirilen belgedeki hesaplama hatalarından kaynaklandığını savundu.

Müddetname, savcılık tarafından hükümlünün cezaevine teslimi sonrasında hazırlanan bir belge. Bunda hükümlünün ne kadar süre cezaevinde kalacağı belirtiliyor.

“AF YAPSAK AÇIKTAN SÖYLERİM”

Yıldız, her cezaevinin kendine göre bir müddetname düzenlemesi yerine, merkezi bir sistemin işlemesi gerektiğini vurguladığını söyledi: “Hatanın kaynağı da bazı cezaevlerinin kanunlarda yer alan geçmiş yıllardaki indirim sürelerinin hükümlü lehine işletilmemiş olması.”

Bu görüşmenin ‘af’ düzenlenmesi için yapıldığı yönündeki yorumları da reddeden MHP’li Yıldız, şunları dedi: “Birileri çıkmış af düzenlemesi diyor. Ne affı, af düzenlemesi yapsak açıktan söylerim. Müddetname sorununu konuştuk.”

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Araç kullanırken her şeyden uzaklaşıyorumÖnceki Haber

Araç kullanırken her şeyden uzaklaşıyoru...

Suat Özçağdaş hakkında beraat kararı verildiSonraki Haber

Suat Özçağdaş hakkında beraat kararı ver...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar