Ankara
DOLAR17.9595
EURO18.2878
ALTIN1026.8

Aklınızı kiraya vermeyin

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aklınızı kiraya vermeyin
Abdurrahman Dilipak önümüzdeki seçimlere dikkat çekerek seçmeni uyardı. İsim vermeden AKP'ye dokundurdu. "Sonunda dümeni nereye kırdılar.." diyen Abdurrahman Dilipak, "Aklınızı kiraya vermeyin" dedi.

Abdurrahman Dilipak bugünkü yazısında sitem dolu ifadelerle eleştirilerde bulundu. Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, “Bizim halimize bakar mısınız, “Ne sağdayız, ne solda, Hak yoldayız Hak yolda” diye yola çıkanlar, sonunda dümeni nereye kırdılar..” dedi.

Abdurrahman Dilipak, “Siyasi taassub” başlıklı yazısında, “Önümüzde seçim var. Lütfen bu kez takım tutar gibi parti tutmayın. Hemşehricilik yapmayın. Adil şahidlerden olun. Ehliyet ve liyakatı esas alın. Partiniz aşağılık bir kişiyi aday göstermişse, ona oy vermeyin. Tek partiye oy vermek zorunda değilsiniz. Pazar yerinde bir pazarcının tablasından domates alırken bile seçiyorsunuz, ezik-bozuk olanı almıyorsunuz, domates aldığınız yerden salatalık, fasulye almak zorunda da değilsiniz. Bakın en iyi aday, hangi aday. Yani pazar yerinde domates alırken gösterdiğiniz titizliği aday seçerken de gösterin. Cumhurbaşkanlığı ayrı, milletvekili seçimi ayrı, büyük şehir belediye başkanı ayrı, il belediye başkanı, ilçe belediye başkanı ayrı, belediye meclisi üye seçimleri ayrı.” diye yazdı.

Abdurrahman Dilipak şöyle devam etti:

“Seçilecek sıradaki adaylara bakın, yani pazar yerinde iyi domatesleri öne, çürükleri arkaya koyan pazarcılar gibi davranan partilere dikkat edin. Aday listesinde, meydana kazanamayacak dürüstleri çıkarıp, onları gösterip, çürükleri seçtirmesinler. Akıllı ve bilgili mi, tecrübeli mi, dürüst mü, cesur mu bakın bakalım. Parti listelerine de bakın, bağımsızlar listesine de. 

Bugünkü mecliste pandemi sürecinde özgür iradesi ile hakikati söyleyecek neredeyse kimse çıkmadı. Bize aklını kiraya vermeyecek birileri lazım. Kalemini kiraya vermeyecek yazarlar lazım, media tetikçileri ya da sahibinin, efendilerinin sesi yalakalar değil.

Bakın, seçtiklerinizin yaptıklarından sorumlu olacaksınız. Onlar sizin adınıza yapıyorlar yaptıklarını ve yapacaklarını. Eğer seçtiğiniz, çizgisinden sapar, verdiği sözde durmazsa bunu hemen anında söylemeniz gerek. Yoksa mes’ul olursunuz. 

Seçimin namusu da, ahlakı da burada gizlidir. Eğer işi ehline vermezseniz, bunun bedelini ödemek zorunda kalırsınız ve son pişmanlık fayda sağlamaz.

Ha! Eğer sizin böyle bir derdiniz yoksa, ne yaparsanız yapın. Siz de kendinize uygun birini seçeceksiniz demektir. Siz de o zaman onlarla birlikte haşrolursunuz. Sonuçta tencere yuvarlanır, kapağını bulur ve herkes layık olduğu gibi yönetilir. Allah’ın ipine tutunanlar, Allah’ın rızasını gözeterek nebevi gelenek için bir çıkış yolu arayanlara gelince, o istişare eden, insanlarla konuşan, bu işi ciddiye alan, Allah’tan korkarak hareket edenlere gelince, onlar mahzun olmayacaklar.

Seçimde içimizden birini seçeceğiz, bizim seçtiğimiz, bizi temsil edecek olan ve bize hesap veren biri olmalı bu seçeceğimiz kişi. Bilgili, akıllı, dürüst ve cesur biri.. 

Ya Rab! Bize Hakkı Hak, batılı batıl göster, Hak da toplanmamızı nasib et. Bizi nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanların değil. 

Bizi rızanın tecellisinin vesilesi kıl. Selâm ve dua ile.”
 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YHT biletlerine dev zamÖnceki Haber

YHT biletlerine dev zam

Irak'ta milletvekilleri istifa ettiSonraki Haber

Irak'ta milletvekilleri istifa etti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar