Ankara
DOLAR18.5836
EURO18.4845
ALTIN1028.2

Aktifbank müdürü Selçuk Oğuztürk şikayet edildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aktifbank müdürü Selçuk Oğuztürk şikayet edildi
2 yıl önce Denizbank özel bankacılıktan, İstanbul Yeşilyurt Aktifbank’a şube müdürü olan Selçuk Oğuztürk ve müşteri temsilcisi Bared Kevork Pehlivanyan, bankanın sahibi Ahmet Çalık ve Genel Müdür Ayşe Gül Adacı Ogan’a müşterilere saygısızca davrandığı için şikayet edildi.

Özel Bankacılık olmasına rağmen, işlem yapmaya gelen müşteriler, bekleme odasında sıra beklerken, telefon ve laptoplarını şarj etmesinler diye, Selçuk Oğuztürk, prizleri söktürdü. Telefon şarjını yasakladı. Herşeyi problem yapıyor.

Bu saygısız ve özel bankacılığa yakışmayan davranışı, maille bankanın sahibi ve genel müdürüne bildiren bir müşteri, derhal müdür ve diğer görevlinin görevden alınmasını istedi.

Bankada 3 tane TV, çoğu zaman kimsenin seyretmediği halde 10 saat açık kalıyor. Gereksiz onlarca lamba söndürülmüyor. Her yıl binlerce TL boşuna elektrik parası ödeniyor. Banka zarara uğratılıyor.

SUÇ İŞLMEYE TAHRİK EDİYOR

Selçuk Oğuztürk den evvel, bankada problem yaşamadıklarını anlatan müşteri Dursun Boran. Elektrik enerjisi üreten bir gurubun bankasında, çağ dışı davranışlar, banka ve üst yönetime zarar veriyor dedi.

Saldırgan ve özel bankacılığa yakışmayan davranışları ile Türk Ceza Kanunu TCK 214 maddesine göre müdür Suç işlemeye tahrik suçu işliyor.

5 YIL HAPSİ İSTENECEK.

Saygısız davranışları yüzünden müdür ve Bared hakkında suç duyrusu yapan Boran, TCK 214 den yargılanmasını istedi.

Suç İşlemeye Tahrik Suçu Nedir?

TCK’nın 214. maddesinde “Kamu Barışına Karşı Suçlar” bölümünde şu şekilde düzenlenmiştir:

Madde 214 (1) Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kısmını diğer bir kısmına karşı silahlandırarak, birbirini öldürmeye tahrik eden kişi, onbeş yıldan yirmidört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Tahrik konusu suçların işlenmesi halinde, tahrik eden kişi, bu suçlara azmettiren sıfatıyla cezalandırılır.

İŞ ADAMI HASAN MENEMENCİOĞLU YAPILANLAR YANLIŞ DEDİ

Hukukcu iş adamı Hasan Menemencioğu şöyle dedi:

özel bankacılık, müşterinin kendini özel hissettiği, saygı gördüğü, hayatın kolaylaştığı yerdir. Kimse 50-60 km den kalkıp bankaya telefon şarj etmeye gelmez. Nezaketsiz durum. Cep telefonları artık bankacılık işlemleri dahil, onlarca iş ve ihtiyaç için kullanılıyor. Şarjıda çabuk bitiyor. Her an DEPREM beklenen zamandayız. Haberleşme önemli.

Müşterilere olay çıkarmaya tahrik edercesine, komik yasaklar koymak. Müşteri kaybettirir. Her yılbaşında pek çok banka, müşteri memnuniyeti için, özel müşterilerine, gömlekler, kaşkollar, çikolatalar, kravatlar verir.

Aktifbank müdürünün prizleri sökmesi, müşterilerin otopark ihtiyacına zorluk çıkarması, keyfi davranıştır. Paralı şarj cihazları koysun.

BANKALAR ÖZEL ARABALAR GÖNDERİYOR.

Vakıfbank, Alternatifbank, HSBC,Garanti vd bankaların, özel müşterilerine seyahat öncesi ve sonrası, araba gönderir. Müşterileri evden alana, Hava Alanından dönüşte evine bırakır. O zaman Selçuk’a böyle bir talep gelse “ burası renta car mı der “

Bankaların çoğunda özel müşteriler için Power Bank hediye edilir.

BANKA CAFE DEĞİL ÇAY KAHVE DE  YOK DERSE ŞAŞMAM

Hava alanlarında banka longelarında ( cafelerinde) alkollü, alkolsüz, sıcak, soğuk içecekler. Kahvaltılar, gazeteler, dergiler, sınırsız internet hizmeti, laptoplar, yazıcılar, çorba, salata, yemek veriliyor. Uçak öncesi banka özel müşterilerini azami derece memnun etmek için gayret ediyor.

Aktifbank müdürü Selçuk, yarın çay, kahve, soda servisini yasaklarsa şaşmam.  Oysa bu ikramlar yapılsın diye, her ay genel müdürlük ödenek, para gönderir. Pek çok müdür müşterilerini yemeğe davet eder.  

TRAŞ OLMUŞSUN İFTİRASI

Bared Kevork Pehlivanyan, geçen haftada bir VİP müşteriye wc de sakal traşı olmuşsunuz iftirası attı. Tuvaletlerde gizli kamera mı var ki, kim traş olmuş, kim jöle sürmüş, kim abdest almış, kim sifon çekmemiş biliniyor ? Bunlar bu ayıp lafları etmeye utanmıyorsa biz duyurmaya utanmayız.

Tuvalete bir anda bir kaç kişi girer çıkar. Topluma saygı için yağışlı havada nasıl insanlar wc lerde ayakkabılarını siler, ellerini yıkar. Ani ihtiyaç olmuşsa, permatik ile traş da olur.

Hava Alanları longelarında erkek wc lerde jöle, permatik, el kremi, kolonya, bayan wc lerde ped, el kremi, jöle vs bulunur.

Traş olmuşsun iftirası olay çıkarmaya tahriktir. Kişilik haklarına saldırıdır. Bankada mevduat kaybına neden olur. Yapılan gaz sayısınıda sayıyorlar mı?

Madem traş olunduğu bilinmiş, neden aylarca beklenmiş, müşteriye o gün, ertesi gün hemen söylenmemişte, hiç gerek yokken, geçen hafta ahlaksızca iftira edilmiş. Bunun söylendiği müşterinin 4 aydır bankaya gelmediğini de anlaşıldı.

Traş olmakla itham edilen müşteri temiz, düzenli, çevreci olarak biliniyor. Bankanın önünde önünde ki  alanda,sigara izmaritleri görüntü ve çevre kirliliği yaratıyor diye, Bakırköy belediyesi temizlik müdürlüğünden ekip isteyip, izmaritleri temizleten kişi.

PARA ÇEKEN MÜŞTERİLERE SAYGISIZLIK YAPIYORLAR

Bazı bankaların yöneticileri, faizler düştüğü için parasını çekip başka bankalara götürenlere saygısızca davranıyor.

Banka personeli mevduat ve müşteri artırmak, para satmak için çalışacağına neler ile uğraşıyorlar. Ayda 15-16 bin TL yi bunun için mi alıyorlar?

SELÇUK’U, YASİN ATİKLER GETİRMİŞ.

Selçuk’u, Deniz Bank dan, eski Denizbankcı olan Yasin Atikler, Aktifbank’a getirmiş. Atikler Aktifbank Genel Müdürlüğünde özel bankacılık bölge başkanı.

Resim de, Bared Kevork Pehlivanyan görülüyor

 

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Enflasyon bizim de canımızı acıtıyorÖnceki Haber

Enflasyon bizim de canımızı acıtıyor

TCDD, bir kez daha zarar ettiSonraki Haber

TCDD, bir kez daha zarar etti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar