AkzoNobel karlılığını daha da arttırdı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AkzoNobel karlılığını daha da arttırdı
Akzo Nobel 2019 dördüncü çeyrek ve tüm yıl için sonuçları açıkladı. Sonuçlar son pazardaki talepte görülen yumuşamaya rağmen dönüşümün yolunda gittiğini ve karlılığın daha da arttığını gösteriyor

AkzoNobel CEO’su Thierry Vanlancker sonuçları değerlendirdi

2019 yılı son çeyrek ve tüm yıl sonuçlarını değerlendiren AkzoNobel CEO’su Thierry Vanlancker 2019 sonuçlarının hedeflenen dönüşümün yolunda olduğunu gözler önüne serdiğini belirlerek şunları söyledi: “Hammadde maliyetlerindeki yükselişe ve son pazardaki talepte görülen yumuşamaya rağmen, önemli ilerleme kaydettik. 2019’un ikinci yarısında hız kazanan performansımızdaki iyileşme, satış kazancının 200 baz puana yakın artarak %12,5’e yükselmesini sağladı. Taahhüdümüzü yerine getirerek, Özel Kimyasallarının satışının ardından hissedarlarımıza 6,5 milyar Euro sağladık. Bir yandan da, geleceğe yatırım yapmaya devam ettik. ABD ahşap boyaları iş kolumuzda 50 milyon Euroluk yatırımın startını verdik, hava-uzay astarlarındaki global konumumuzu güçlendirecek Mapaero satın alımını tamamladık ve Geleceği Boya inovasyon ekosistemimizi genişlettik.”

“AkzoNobel’in başarılarının ardındaki gerçek itici gücü, dünyanın dört bir yanındaki adanmış çalışma arkadaşlarımızdan oluşan, çeşitlilik içeren insan kaynağımıza borçluyuz. Önümüzdeki yılda da tamamen Birlikte Kazanmak: 20’ye kadar 15 stratejimizi gerçekleştirmeye odaklanmayı sürdüreceğiz.”

AkzoNobel (milyon Euro)

4Ç 2018

4Ç 2019

%Δ CC3

Gelirler

2.308

2.242

(%3)

(%4)

Düzeltilmiş faaliyet karı1

181

223

%23

 

ROS

%7,8

%9,9

  

ROS, dağıtılmamış maliyetler hariç2

%9,0

%11,0

  

Faaliyet karı

68

173

%154

 

En son önemli gelişmeler

Toz boyalar, sembol binayı yeni düzeye taşıyor

Avrupa, yakında yeni en yüksek binasına kavuşacak ve bina, AkzoNobel’in sağladığı birinci sınıf toz boya sistemi ile Varşova’nın sert iklim koşullarından korunacak. Uluslararası çalışma alanı tedarikçisi HB Reavix tarafından yapılan Varso Tower, 310 metrelik yüksekliği ile Polonya başkentinin siluetinin yeni hakimi olacak. Kaplama ve profillerde, şirketin Interpon D2525 süper dayanıklı son kat boyasının çarpıcı Noir Sablé tonunun kullanımı ile yaratılan şık siyah dış yüzeylere sahip. Aynı zamanda, Interpon’un Redox Plus astarı da süper sert bir koruma sağlıyor.

Dulux Ambiance yelpazesi Hindistan’da piyasaya sürüldü

Dulux, Hindistan pazarında altı özel efektli boyasını piyasaya sürdü. Ambiance yelpazesinin parçası olan, yeni Marble, Metallic, Linen, Silk, ColourMotion ve Desert boyalar, tüketicilerin tamamen yeni tasarım ve desenler yaratmasının önünü açıyor. Ayrıca, Dulux Ambiance Velvet Touch Elastoglo da yine Dulux tarafından piyasaya sürüldü. En son elastromerik özelliklere sahip olan ürün, diğer premium iç mekan boyalara kıyasla boya tabakasının esnekliğinde üç kat artış sağlıyor. Bu özelliği ile harika bir perdah sağlamanın yanı sıra, kılcal çatlakları kapatıp duvarları koruyabiliyor.

Yat pazarı, devrimci sprey astar boyaya hazır

Süper yat üretici ve uygulayıcıları, artık sektörde taşları yerinden oynatmaya aday devrimci sprey astar boyadan yararlanabilecekler. Alwgrip ürün yelpazemizin bir parçası olan Awlfair SF, elle değil, basınçlı havasız sprey yoluyla uygulanabilen, yüksek performanslı bir astar boya. Çığır açan inovasyon, sadece ıslak boya üstüne ıslak boya uygulamaya imkan vermekle kalmıyor, aynı zamanda arada kumlamaya gerek kalmaksızın, günde iki kata kadar uygulama yapılabilmesi de olanak sağlıyor.

İnsana yaptığı yatırım, AkzoNobel’e “En İyi İşveren” unvanlarını kazandırdı

En İyi İşverenler Enstitüsü, AkzoNobel’in çalışanları için en iyi koşulları yaratmaktaki mükemmelliğini ödüllendirdi. Çin, Aralık 2019’da sertifikaya hak kazanırken, bunu Brezilya, Birleşik Krallık, Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri gibi diğer kilit pazarlar izledi. Şirket, insan odaklı inisiyatifler konusunda sahip olduğu güçlü sicili daha da ileri taşıyarak, halihazırda ardı ardına sekiz yıldır Birleşik Krallık’ta, yedi yıldır Çin’de ve dört yıldır Brezilya’da sahip olduğu sertifikalara, Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk “En İyi İşveren” sertifikalarını ekledi.

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Teknoloji Zirvesi’ne geri sayım başladıÖnceki Haber

Teknoloji Zirvesi’ne geri sayım başladı

Santralistanbul Kampüsü’nde müzikal şölenSonraki Haber

Santralistanbul Kampüsü’nde müzikal şöle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!