'Allah’ın mescidine kimlerin gireceğine iktidar karar verdi'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'Allah’ın mescidine kimlerin gireceğine iktidar karar verdi'
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin ilk il kongresi olan Batman il kongresine katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Davutoğlu, Ayasofya'nın açılışıyla ilgili eleştirilerde bulunarak "Allah'ın mescidine kimlerin girip giremeyeceğine bu iktidar karar verdi" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin ilk il kongresi olan Batman il kongresine katıldı. Partililere seslenen Davutoğlu, gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ayrımcılığın cami açılışına da taşındığını ifade eden Davutoğlu, "Allah'ın mescidine kimlerin girip giremeyeceğine bu iktidar karar verdi dün. Katılamadığımız için değil, muhataplarımızın bu duruma düşmesine üzülüyoruz" dedi.

"ALLAH'IN MESCİDİNE KİMİN GİRECEĞİNE BU İKTİDAR KARAR VERDİ"

Davutoğlu'nun açıklamasındaki ilgili bölüm şöyle:

"Tıpkı eski Türkiye’nin makbul vatandaş tarifi gibi Allah’ın mescidine kimlerin girip giremeyeceğine bu iktidar karar verdi. 86 yıl sonra Ayasofya Cuma namazı için makbul bir ‘seçkin cemaat’ e açıldı. İslam tarihinde ilk kez statünün, mevkinin ve makamın söz konusu olmadığı mukaddes namaz ibadeti protokoler davetin geçerli olduğu bir merasime dönüştürüldü.”

Dün bu aziz mabedin açılışında vatandaşlarımız mutlak eşitliğe dayalı aziz dinimizin temel ilkelerine aykırı bir şekilde üç ayrı gruba ayrıldı: Korona salgınına karşı her türlü tedbirle korunarak camiye girme şerefine nail olan 'seçkin'ler, bu büyük sevinci yaşayabilmek için sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı alanları salgın riski altında dolduran samimi kitleler ve duyulan şahsi kinden hareketle neredeyse bir aforoz psikolojisi içinde dışlananlar.

"DIŞARIDA BİNLERCE MÜSLÜMAN RİSK ALMAK DURUMUNDA KALDI"

Dün ise isimleri tek tek tespit edilen seçkinlerin sağlıkları alanları dolduran samimi kitlelerin sağlıklarından daha önemli görülmüştür. Onlar bu onuru caminin içinde sağlık kaygısı duymadan yaşarken dışarıda binlerce samimi Müslüman bu onur için risk almak durumunda kalmıştır.

"BİZLERE HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ AMBARGO UYGULANDI"

Maalesef üzülerek söylüyorum ki kendilerine hakkı ve adaleti hatırlatma suçu işleyen Gelecek Partisi mensupları olarak bizlere ise her zaman olduğu gibi açık bir ambargo uygulandı. Katılamadığımız için değil bu konuda muhataplarımızın düştüğü durum için onlar adına üzülüyoruz. Bilinmelidir ki Ayasofya ile vuslat fiziki değil ruhidir."

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Salim Salih Sarıoğlu'na korona virüs teşhisi konulduÖnceki Haber

Salim Salih Sarıoğlu'na korona virüs teş...

'F-16’ların ömrünü uzatmaya çalışıyoruz'Sonraki Haber

'F-16’ların ömrünü uzatmaya çalışıyoruz'

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!