Av Ali Polat tazminatı yine kaybetti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Av Ali Polat tazminatı yine kaybetti
Gazeteci Dursun Boran avukatlara dava kaybettirmeye devam ediyor. Hukuksuzluk ve haksızlıkla savaşlarıyla tanınan Boran. Anayasa ve hukuka ters karar veren çok sayıda hakim ve savcıyı Adalet Bakanlığına, HSK na şikayet etti. Boran, avukatlara karşı çok sayıda dava kazandı. İstanbul milletvekili adayı Boran'ın hedefi İçişleri yada Adalet Bakanı olup, hızla kamu düzenini sağlamak

Sözde Alkent 2000 çamlıca sitesinin 5 senedir avukatlığını yapan Ali Polat, yanlış davalar açıp, hukuka ters işler yapınca basında haber oldu. Haberleri Dursun Boran ın yaptırdığını iddia eden avukat, B.Çekmece 4. Asliye Hukuk Mahkemesinde 10 bin TL lik tazminat davası açtı.  

2017/76 E  davayı hakim Celil Arslan 11 Aralık 2017 saat 09.30 da yapılan 2. Celsede 2017/76 E. Davayı REDDETTİ . Avukat istinafa temyiz etti. Dosya bilirkişiye gitmedi diye dava bozuldu. 2019-257 yeni esas aldı. Hakim değişti.

Yeniden görülen davayı hakim Özge Alıcı Kesayak, 4. Celsede 23.12.2020 de reddetti. Gazeteci Boran, duruşmaya katılmadı, o gün bir TV ekibine aidat yolsuzluğunu anlattı.

AVUKAT 2. DEFA KAYBETTİ

Son 1 yılda 12 dava kazanan ve hepsine tek başına avukatsız giren Boran, dürüst, disiplinli gazeteci olarak tanınıyor. İstanbul 3. Bölgeden 4 dönem milletvekili adayı olan Boran’ın hedefi, İçişleri yada Adalet Bakanı olup, hızla kamu düzenini sağlamak.

BECERİKSİZLİĞİMİ NİYE DUYURDUN ?

Duruşmaya her zaman ki gibi, avukatsız giren senelerin, yüksek yargı ve adliye muhabiri, Dursun Boran. “ Haber doğru ve halkın , müvekkillerin bilgilendirilmesi için yapldı. Hakaret var demiyor avukat, beceriksizliğimi niye duyurdun diyor ! Anayasanın 28. Ve diğer ilgili maddelerince davanın reddini talep ediyorum “ dedi.

İLGİLİ HABER :

 Avukat Ali Polat yine dava kaybetti (turkhabergazetesi.com)

Gazeteci Dursun Boran, yanlış dava açan Av. A. Polat’ı haber yaptırdı. Avukat 2 sayfalık dilekçesinde Asliye Hukuk Mahkemesinden itirazın iptalini istedi. ( 08. Haziran 2015 saat 09.50 ) de 4. As. Huk da ilk duruşma yapıldı. Dursun Boran. Yanlış dava açıldığını REDDEDİLECEĞİNİ eksikliği bildiğinden katılmadı. Hakim davayı Reddetti.

Avukat Ali Polat’ın YANLIŞ DAVA AÇTIĞI ISPATLANDI !

Ama avukat A. Polat, “ Neden bilgisizliğimi, beceriksizliği haber yaptın “ diyerek, haberin kaynağı Dursun Boran hakkında, 10 bin TL talepli Büyükçekmece 4. Asliye Hukuk’da tazminat davası açtı

.

HAKİM CELİL ARSLAN , HABERDE SUÇ, HAKARET YOK DEDİ.

DAVAYI REDDETTİ. DURSUN BORAN AVUKATA KARŞI, AVUKATSIZ DAVA KAZANDI.

İstanbul B.Çekmece 4. Asliye Hukuk Mahkemesi hakimi 11 Aralık 2017 saat 09.30 da yapılan 2. Celsede 2017/76 E. Davayı REDDETTİ .

Duruşmaya her zaman ki gibi, avukatsız giren senelerin, yüksek yargı ve adliye muhabiri, Dursun Boran. “ Haber doğru ve halkın , müvekkillerin bilgilendirilmesi için yapldı. Hakaret var demiyor avukat, beceriksizliğimi niye duyurdun diyor ! Anayasanın 28. Ve diğer ilgili maddelerince davanın reddini talep ediyorum “ dedi.

DAVA NEYDİ ?

Alkent 2000 Mahallesi sözde Çamlıca sitesinin yeni avukatlığı alan Polat. Gazeteci Dursun Boran hakkında, aidat ödemediği iddiasıyla Temmuz 2014 dönemine ait 14.790.35 TL itirazın iptali davası açtı.

Av. Önce 3. İcra Müdürlüğünden 2014/14429 E. ilamsız takip başlattı. Tebligatı alan Boran. Borca zamanında itiraz etti. Mahallede aidat olmaz dedi. Takip durdu. Avukat bu defa 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 2015/53 E. itirazın iptali davası açtı.

 

SULH HUKUK MAHKEMESİNE DAVA AÇILACAĞINI BİLMEDİ !

 

Avukat 2 sayfa dilekçesinde Asliye Hukuk Mahkemesinden itirazın iptalini istedi. ( 08. Haziran 2015 saat 09.50 ) de 4. As. Huk da ilk duruşma yapıldı. Dursun Boran. Yanlış dava açıldığını REDDEDİLECEĞİNİ eksikliği bildiğinden katılmadı.

 

Hakim Şule Şenda Oto ( 116882) davacı vekili Av. Ali Polat'a son sözünü sordu. Avukat takip giderleri 2014 yılı Temmuz ayı ve sonrasına dair dedi. ( avukat 15.03.2012 de toplu yapıya geçtiklerini unutmuş! Bu toplu yapıya geçişin iptali için Dursun Boran tarafından 2012/452 E. 1. Sulh Huk Mah. açılan dava devam ediyor)

 

BÜYÜKHABER.COM DA YAYINLANAN HABER LİNKİ İÇİN TIKLAYIN.

http://www.buyukhaber.com/buyukcekmece/avukat-ali-polatin-yanlis-dava-acmasi-olay-oldu-h18478.html

 

Resim de, Gazeteci Dursun BORAN ‘ın kazandığı davanın Duruşma Tutanağı görülüyor.

Diğer resim. Star TV E. Haber & Protokol Müdürü , Devamlı Basın Kartı Sahibi. Gazeteci Dursun Boran “ kötülere karşı hukuk savaşına tam gaz devam “ dedi.

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
'Krizden tek çıkış yolu daha fazla demokrasi'Önceki Haber

'Krizden tek çıkış yolu daha fazla demok...

'6 ay içinde bitireceğiz'Sonraki Haber

'6 ay içinde bitireceğiz'

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!