Ankara
DOLAR18.4191
EURO17.8508
ALTIN973.15

Bağımsız medya ve gazeteciler birliği başkanını seçti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bağımsız medya ve gazeteciler birliği başkanını seçti
Henüz yılın ilk günlerinde kurulan Bağımsız Medya Gazeteciler Birliği, yapılanmalarıyla göz kamaştırdı. İlk altı ayda yapılması gereken resmi genel kurul toplantısını gerçekleştiren Bağımsız Medya Gazeteciler Birliği, üç yıl boyunca meslektaşlarımıza hizmet edecek yeni yönetimini seçti.

Bağımsız Medya Gazeteciler Birliği Genel başkanlığını üstlenen Ufuk Bulut şöyle açıklamalarda bulundu. "Türkiye genelinde tüm medya çalışanları bizim dostumuz ve arkadaşımızdır. Meslektaşlarımızı korumak kollamak başlıca görevimiz. Camianın lokomotifi olmak için yola Çıktık.14 ilde beş ay gibi kısa zamanda yapılarak Şube Başkanlıklarımızı oluşturduk. Sizlere söz veriyorum kimse bizi bölüp parçalayıp yönetemeyecek. Meslektaşlarımızın ufuklarında korumaya yeminliyiz. Bağımsız ve özgürce kamuoyunu bilinçlendirmek ve daha iyi aydınlatmak adına hür ve ilkeli haberciliğimize devam edeceğiz. Son zamanlarda basın enformasyon yazısıyla özgürlüğümizin kısıtlandığını düşündüğümüz yasaya da tepkimizi göstereceğiz diyen başkan Ufuk Bulut bölge bölge kurulan basın dernekleri gibi lokal olmayacağız" dedi.

Yeni yönetim görev başında...

Bağımsız Medya ve Gazeteciler Birliği yönetimine katılan birbirinden değerli üstat seviyesindeki gazetecilerin ortak fikirleri işe birlikteliğimize zeval getirmeden ve kimsenin tesiri altında kalmadan örgütlenerek ancak haklarimizi koruyabilir birbirimize sahip çıkabiliriz fikri üzerinde durdular. Bağımsız Medya ve Gazeteciler Birliği’nin genç meslektaşlara önem vermesi ve yönetime almaları çok sevindirici. İleride ki günlerde Türkiye gelindeki tüm gazetecileri bir çalıştayda toplayarak basını sorunlarını tartışıp konuşmak ve ortak paydalarda buluşmak için hazırlıklar yaptıklarını gözlemledim. Ben de bir medya çalışanı olarak çok kısa zamanda bu seviyede yapılanan ve başarılı işlere imza atacaklarına inandığım başta genel başkanımız Ufuk Bulut ve tüm yönetimmize yürekten inanıyor ve şimdiden çalışmalarında başarılar diliyorum...

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstiklal Kütüphanesi kapılarını açtıÖnceki Haber

İstiklal Kütüphanesi kapılarını açtı

Yandaş basın kavramı mesleğin gücüne zarar verdiSonraki Haber

Yandaş basın kavramı mesleğin gücüne zar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar