Başhekimlikten Genel Müdürlüğe

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başhekimlikten Genel Müdürlüğe
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine atanan, Uzm. Dr. Orhan Koç birinci yılını doldurdu. Engelliler ve bakım merkezleri yöneticilerinin rahat ulaşıp, dilek ve taleplerini aktardığı Koç, 2020 de ses getirecek projeler için çalışıyor.

Star TV E. Haber Müdürü Dursun BORAN ‘ın haberine göre, genel müdür Koç 1966 yılında Gümüşhane Arpalı Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Gümüşhane Arpalı Köyü’nde, ortaöğrenimini Bursa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.

1992 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Çocuk Cerrahi uzmanı olarak çeşitli hastanelerde görev yaptı. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kurumlarında Başhekimlik, Genel Müdür Yardımcılığı, Başkan Yardımcılığı ve Hastane Yöneticiliği gibi idari görevlerde bulundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Genel Sağlık Sigortası Genel Müdür Vekilliği ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Son olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Vekilliği görevini üstlendi. 

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı’nın 2018/204 nolu Atama Kararı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekler Federasyonu ve Türkiye Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği’nin Kurucu Genel Başkanı ve Onursal Başkanıdır. 

Evli ve 3 çocuk babası olan Uzm. Dr. Orhan Koç, İngilizce biliyor.

Koç’un diğer hizmetleri için linki tıklayın.

 https://ailevecalisma.gov.tr/media/14287/genel-mudur-uzm-dr-orhan-koc-ozgecmis.pdf

 

Koç, hergün onlarca bakım merkezi sahibi ve yöneticilerini, engellileri, yaınlarını kabul edip dinliyor. Problemlere çare buluyor.

Resim’de, Star TV E. Haber Müdürü ve İstanbul Milletvekili adayı Dursun Boran ile bakanlığın yeni projelerini konuşan Koç, görülüyor.

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Manken değil, JinekologÖnceki Haber

Manken değil, Jinekolog

İETT 18 milyon 498 bin sefer yaptıSonraki Haber

İETT 18 milyon 498 bin sefer yaptı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!