İstanbul
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39

'Benim Sabancı'ya yardım etmem gibi'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'Benim Sabancı'ya yardım etmem gibi'
Türkiye'nin, ABD'ye iki kez gönderdiği tıbbi yardımlar için CHP'li Muharrem İnce ''Amerika’ya sevap için mi yoksa swap için mi maske gönderdik. Hiç vaka olmayan ülkelere maske gönderdik. Benim Sabancı Ailesi'ne yardım etmem nasıl bir şey ise Türkiye'nin ABD'ye yardım etmesi de böyle bir şey" yorumunda bulundu.

Türkiye'nin, ABD'ye iki kez gönderdiği tıbbi yardımlar için eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce "Benim Sabancı Ailesi'ne yardım etmem nasıl bir şey ise Türkiye'nin ABD'ye yardım etmesi de böyle bir şey" dedi.

TV100'de Ahu Özyurt'un konuğu olan İnce'nin açıklamaları şöyle:

"Amerika’ya yardım ediyoruz, İngiltere’ye yardım ediyoruz. Amerika 2 milyon dolar ayırmış vatandaşına, sen vatandaşına yardım edemiyorsun. Maske al, Amerika’ya gönder aranı düzelt. Bunlar kahvehane diplomasisi.

Amerika'ya sevap için mi yoksa swap için mi maske gönderdik. Hiç vaka olmayan ülkelere maske gönderdik. Benim Sabancı Ailesi'ne yardım etmem nasıl bir şey ise Türkiye'nin Amerika’ya yardım etmesi de böyle bir şey.

"MASKE DAĞITMASINI BECEREMEDİLER"

Türkiye'de sağlıkçılarımız üstün başarı gösterdi ama kamu yönetimi anlamında ciddi eksikliklerimiz var. 3 haftada sokağa çıkma yasağını düzenleyebildiler. Şu anda maske dağıtmasını beceremediler. "Vatandaşa 2 milyon maske dağıttık" diyor. 20 ve 65 yaş arası vatandaşları çıkardığımız zaman 50 milyon vatandaş kalıyor geriye.

"FAİZLİ KREDİ VERDİLER"

Amerika'ya yardım göndermemizin zararı olmaz ama kendi vatandaşına göndermeden bunu yaparsanız ben anlayamam bunu. Kendi vatandaşına verirsin sonra gönderirsin bunu anlarım. Amerika her vatandaşına çek verdi. Türkiye’de önce 100 milyar dendi sonra rakam değişti. Mesela 5 bin liranın altında geliri olan vatandaşlara faizli kredi verdiler. En düşük emekli aylığını bin 500 lira yaptılar. Bir de bin lira dağıttılar.

"BU İNSANLARIN HALİNİ KİMSE SORMUYOR"

Kuaförler, seyyar satıcılar, lokantacılar ne olacak? Bu insanların halini kimse sormuyor. Bu insanlar varken İngiltere’ye yardım etmek reklam kokan harekettir. İşten çıkarmak yasak ama ücretsiz izne çıkarmak serbest. Resmi rakamlara göre 4.3 milyon insan işsiz. Bu krizden sonra sayısı 9 milyon oldu. Bunu hepimiz biliyoruz."

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
'Aşının bulunması yıllar sürebilir'Önceki Haber

'Aşının bulunması yıllar sürebilir'

'Maske sadece ek koruma olabilir'Sonraki Haber

'Maske sadece ek koruma olabilir'

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar