Bir devrimci adam Dursun Boran

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bir devrimci adam Dursun Boran
Tek kişilik ordu, tek başına sivil toplum kuruluşu. Tek başına ne yapılabilir? Çaresizlik lafını çöpe attıran gazeteci. Tek başına devrim gibi işler yapılabileceğini milyonlara gösterdi. Yolsuzlukla, haksızlıkla, çeteyle, mafya vari guruplar ile savaşıyor. Gasp çetesini, aidat şebekesini çökertti. Pek çok Avukat yardım, belge istiyor. B.Çekmece Belediye başkanının 2 işadamından rüşvet aldığını ses kayıtları ile ortaya çıkardı. Yayınladı.

Star TV E. Haber Müdürü, Dursun Boran, 40 yıllık basın mensubu. Gazeteciliğe lise yıllarında Malatya’da başladı. Anadolu Ajansı (A.A) muhabiri olarak 12 Eylül 1980 sonrası, yüzlere örgüt davasını takip edip, haber yaptı. Milyonlarca insan, her duruşma sonrası, Dursun Boran’ın Anadolu Ajansı’na geçtiği haberlerden, büyük davalar hakkında bilgi sahibi oldu. A.A dan 2 ödül aldı. 22 devlette mesleki çalışmalar yaptı. 

Haberleri milyonlarca trajı olan gazetelerde, TV lerde yayınlandı. Türkiye’nin özel Televizyonunda STAR TV ‘ de haber ve protokol müdürü oldu. Protokolü sevmez ama, protokol müdürü olması yine, baş kaldırması sonunda oldu!

Star TV Genel Yayın Müdürü Ufuk Güldemir ile kavga edince, 1996 da haber merkezinden protokol müdürlüğüne getirildi. Ama bu defa elinde ajanslar vasıtasıyla özel haberler yapıp, servis ettirdi. Kendi Star TV de, haberleri SHOW TV, ATV vd. kanallardaydı. Haberleri, kişiliği, eylemleri, hep örnek oldu.

250 MİLYON DOLARLIK AİDAT VURGUNUNU ORTAYA BELGELER İLE ÇIKARDI.

İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 Mahallesinde başını Chp’li B.Çekmece Belediye başkanı Hasan Akgün’ün çektiği aidat çetesini deşifre etti. Site denen yerin 19 sene sonra mahalle olduğunu, Yargıtay 20. Hukuk Dairesi Kararları ile kamu oyuna duyurdu.

AİDAT ÇETESİ VİLLASININ SUYUNU KESTİ.

Aidat çetesi 3 defa villasının bahçe ve içme suyunu yurt dışındayken kestirdi. Suyunu kestiren aidat çetesinden Mustafa Koldamca ve 5 kişi hakkında suç duyurusu yaptı. Tazminat davaları açtı. Villasına 3 defa yumurtalı saldırı yapıldı. Pes etmedi. 

Site yönetimi çete yönetimi çıktı.

Devrimci ruhlu adam gazeteci Boran’ın, haklarında suç duyurusu yaptığı sözde site yöneticileri, hayali ihracatçı çıktı. Tutuklandı. Mahkum oldular.

Alkent 2000 Mahallesi sözde çamlıca sitesi başkanlarından Ali Altınbaş, Sofu Altınbaş, milyonlarca dolarlık petrol ve vergi  kaçakçılığından mali polisçe göz altına alındı. 3 gün sorgulandı. Kaçakçılıktan haklarında dava açıldı. Boran’ın ne kadar haklı olduğu görüldü.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/unlu-is-insanlari-kacak-akaryakit-operasyonunda-gozaltina-alindi-6049667/

Diğer s.site yöneticisi tekstilci Süreyya Bektaş, hayali ihracatçı çıktı.

https://www.haber3.com/guncel/alkent-yoneticisi-hayali-ihracattan-tutuklandi-haberi-1372142

SABAH’DA “ MAHALE SAVAŞCISI ” BAŞLIĞIYLA HABER OLDU.

https://www.sabah.com.tr/yasam/2020/02/12/mahalle-savascisi-dursun-boran

Gazeteci Dursun Boran’ın, hukuk ve hak savaşı Cumhuriyet, Hürriyet, Sabah gazeteleri ile tüm basında haber oldu.

YARGITAY 18. HUKUK DAİREİ BAŞKAN VE ÜYELERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPTI. DAİRE KAPATILDI !

Yargıtay 18. Ve 20. Hukuk Daireslerinde başkan ve üyeler hakkında, taraflı, yanlış karar verdikleri için suç duyurusu yaptı. 15 Temmuz 2016 dan sonra 9 üyeden 7 si Fetöcu çıkınca 18. Hukuk Dairesi kapatıldı. Lağvedilen dairenin binlerce ah aldığı görüldü. Suç duyurularını TBMM de soru önergesi, basında haber yaptı. Kamuoyunu bilgilendirdi.

http://www.buyukhaber.com/gundem/gazeteciden-yargitayin-8-uyesine-suc-duyurusu-h18427.html

TBMM DE YOLSUZLUKLARI SORU ÖNERGESİ YAPTI.

Ortaya çıkardığı hukuk skandalı ve yolsuzlukları TBMM de soru önergesi, basında haber yaptırdı.

AKP’Lİ İÇİŞLERİ BAKANI MUAMMER GÜLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPTI.

Eski İstanbul Valisi ve 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu sonrası görevden alınan Muammer Güler hakkında, usulsüz özel güvenlik izni verdiği için suç duyurusu yaptı.

BORAN, Görevi kötüye kullanmak, suçluyu kayırmaktan, İstanbul’un AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve B.Çekmece nin CHP’li belediye başkanı hakkında Rüşvetten suç duyurusu yaptı.

200 SUÇ DUYURUSU YAPTI. ONLARCA TAZMİNAT DAVASI AÇTI

60 civarında hukuk, ceza, icra davalarına avukatsız giren, devrimci adam BORAN. 17 senedir haksızlıkla, yolsuzlukla korkmadan savaşıyor. B.Çekmece adliyesinde çok sayıda hakim, savcı hakkında suç duyurusu yaptı. 15 Temmuz sonrası B.Çekmece adliyesinde 38 hakim savcı tutuklandı. Bakanlıkça Hain ilan edildi. Meslekten atıldı.

DURUŞMALARA GİDERKEN AHMET KAYA DİNLİYOR.

BORAN. Duruşmalara giderken bazen Ahmet Kaya, bazen Abdussamed dinliyor. Herkes yazın ve kışın uyurken, O, 09.00 da ki duruşmaya yetişmek için sabah 07.00 de kalkıyor.

Yaşanılır Türkiye için slogan atmıyor. Operasyonlar, eylemler yapıyor.

HEDEFİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ VE İÇİŞLERİ BAKANI OLMAK

Gazeteci BORAN, 5 dönemdir İstanbul Milletvekili adayı. Hedefinde yolsuzlukla, çeteler ile savaşmak, sokakları temizlemek için İçişleri Bakanı olmak var.

Akp nin İdris Naim Şahin, Muammer Güler, Beşir Atalay’ı içişleri bakanı yaptığı Türkiye’de, Dursun BORAN. Çoktan İçişleri Bakanlığını hakketti.

CHP, AKP, İYİ PARTİ DEN GELEN TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRİYOR.

TBMM de 600 vekil çok. 250 vekil yeter diyen BORAN. 1 trilyon dolara yaklaşmış, i ve dış borcun olduğu Türkiye de, çok vergi toplamaya değil. Çok tasarrufa ihtiyaç var diyor.

YOLSUZLUKLA SAVAŞTA 1 MİLYON DOLAR HARCADI.

17 senedir hukuksuzluk, yolsuzluk ve çeteler ile mücadele için, açtığı davalar nedeniyle, binlerce TL harç yatırdı. Mahkeme masrafı ödedi. Döviz kur farkı, faiz geliri kaybından zararı 1 milyon dolar civarında.

Hakim, savcıların ihmali yüzünden, onlarca açılan uyduruk, aidat davaları için, icra müdürlüklerine teminat olarak binlerce dolar yatırdı. Faiz gelirinden oldu. Zarar etti. Devletin ihmali yüzünden sanık oldu. Yargılandı. Beraat etti.

Çok sayıda duruşmaya, Amerika, Almanya, İsviçre den geldi. Binlerce dolar, Euro uçak parası ödedi.

Resim’de, Türkiye’nin müstakbel İçişleri Bakanı Dursun BORAN.

E.Başbakan Binali Yıldırım ile, CHP E. Genel Sekreteri Gürsel Tekin ile görülüyor.

STAR TV ANA HABER RÖPORTAJI:

https://www.youtube.com/watch?v=sJB8Xcw4QeQ&t=63s

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gastronometro şeflerinden organik ürünlü ekmekÖnceki Haber

Gastronometro şeflerinden organik ürünlü...

Gazeteciden Yargıtay'ın 8 üyesine suç duyurusuSonraki Haber

Gazeteciden Yargıtay'ın 8 üyesine suç du...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!