Ankara
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55

Biz Cumhurbaşkanı seçemeyiz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Biz Cumhurbaşkanı seçemeyiz
Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken tüm siyasal partilerde ciddi bir hareketlenme var. İttifaklar, çatışmalar, transferler, birleşmeler ve ayrılıklar ile gündem fazlasıyla meşgul. Seçmen ise ağır ekonomik kriz ve geçim derdiyle boğuşurken bu işin sonunun nereye varacağını ve ne zaman işlerin düzene gireceğini merak ediyor.

Siyasal iletişimin tecrübeli ismi SubBrand Marka ve İletişim Ajansı Başkanı Mustafa Solmaz konuyla ilgili açıklamalarda bulundu;

“Aslında insanlar rutin hayatlarına devam etmek ve bu arada gelen doğru siyasal mesajlarla doğru kararlara varmak isterken; ekonomik sıkıntılara iletişimsizliğin kargaşasından doğan umutsuzluğu da eklemek zorunda kalıyor.” diyen Solmaz şöyle devam etti:

“İnsan beyninin en korktuğu şey bilinmezliktir. On beş yılın üzerinde insan beyni, (öğrenme, hafıza, görme, duyma, algı vb.) ile ilgili araştırmalar yapan biri olarak söylüyorum, insan belirsizlik ortamında aşırı gergin ve huzursuz olur. İnsanların her alanda verimli olması huzurlu bir ortamı şart koşar. Beyin ancak huzurlu ve net bir ortamda yaşam kapasitesini ortaya koyabilir.

Şu an maalesef ciddi bir siyasal iletişimsizlik ortamında bulunan insanlar ekonomik kriz ve diğer sebeplerle zorlu bir yaşam mücadelesi vermeye çalışıyorlar. Gelecek umutlarını yeşertmeye ihtiyaç duydukları bir ortamda bu yönde gelen doğru mesajlara muhtaçlar. Bu doğru ‘Siyasal Mesajlarla’ güvenilir bir seçim yapmak ve bu seçimin sonuncunda da içinde bulundukları bilinmezliği aşmayı ve geleceğe umutla koşmayı bekliyorlar. Ama maalesef siyasiler mesaj vermekten çok uzak. Siyasal İletişim konusundaki yokluk beraberinde insanların seçim zorluğu ve stresi yaşamasının yolunu açıyor.

Geçen hafta Prof.Dr. İlber Ortaylı Hocam “Ben doğduğumdan beri Cumhurbaşkanı Seçemeyiz” dedi; Buna katılmamak elde değil. Bir üst marka kimliği ve sürdürülebilir siyasal iletişim ortamından o kadar uzağız ki; bu bizi toplumsal uzlaşma ve asgari müştereklerde buluşma, sonrasında ise farklılıklarımızla siyasal mücadele vermekten mahrum bırakıyor. Her parti ülke işgal altındaymış da bir savaştaymışız havasında. Bu Siyasal iletişim beceriksizliği ise özellikle başta gençler olmak üzere hepimizi geleceğe umutlu bakma noktasından çok uzaklara götürüyor” açıklamasında bulundu.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
249 milyon lira zarar ettiği ortaya çıktıÖnceki Haber

249 milyon lira zarar ettiği ortaya çıkt...

Halkbank'a verilen süre dolduSonraki Haber

Halkbank'a verilen süre doldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar