Ankara
DOLAR9.2606
EURO10.8117
ALTIN531.55

Bizim ekmeğimize taş koyuyorlar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bizim ekmeğimize taş koyuyorlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu geçtiğimiz günlerde depoları basılarak malları ve araçları ellerinden alınan Ümraniye'deki atık kağıt işçilerini ziyaret etti.

Bir müddettir depoları basılarak çekçeklerine ve mallarına el konulan Ümraniye'deki atık kağıt işçilerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu'na CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'da eşlik etti.

İşçiler, “Bizim ekmeğimize taş koyuyorlar. Bize terörist muamelesi yapıyorlar. Depolardaki mallarımızı gasp ediyorlar. Gecenin iki üçünde ansızın depolara baskınlar düzenleniyor” diye seslenirken Kılıçdaroğlu, “Yanınızda olacağız hiç merak etmeyin” cevabıyla desteklerini açıkladı.

kilicdar-5.jpg

'15-20 BİN İNSAN EKMEĞİNE TAŞ KOYUYORLAR'

Bir işçi, “Sizin bir sözünüz vardı, ben çöpçülere dokunmam, doğru mu? Sizin partiniz sosyal demokrat bir partidir. Herkesin umudu. İşçilerin umudu. Emekçilerin umudu. Bu sektörden milyonlarca insan ekmek yiyor. Bize yardımcı olun, sesimizi duyurun. Biz çok zor durumdayız, emekçi insanlarız, bu insanların aileleri var, azımsanacak bir toplum değiliz. İstanbul’da 15-20 bin insan ekmek yiyor ve bizim ekmeğimize taş koyuyorlar” dedi.

'BELGE VERİLDİ DE BİZ Mİ ALMADIK'

Başka bir işçi ise valiliğin ruhsatları yok açıklamasını hatırlatarak, “Belediye zabıtaları geliyor, ‘suçlu biz değiliz, vali’ diyor. Vali açıklama yapıyor, ‘suçlu biz değiliz, çevre bakanı.’ Çevre bakanı açıklama yapıyor, ‘suçlu biz değiliz.’ Suçlu biz miyiz? Bir milyon insan atık toplamadan ekmek topluyor. Üsküdar’da Ümraniye’de dolu insan var. Bize belge verilmiyor, belge verildi de mi almadık biz? Suçlu kim? Bize terörist muamelesi yapıyor. Çantalarımız aranıyor. Depolardaki mallarımızı gasp ediyorlar. Götürüp satılıyor bunlar” şeklinde konuştu.

kilicdar-2.jpg

'HİÇBİRİNİZ SUÇLU DEĞİLSİNİZ'

Kemal Kılıçdaroğlu ise işçiye , “Hiçbiriniz suçlu değilsiniz. Siz çalışıyorsunuz, kazanmak istiyorsunuz, çoluk çocuğun rızkını sağlamak istiyorsunuz. Eğer var olan bir hükümet varsa, hükümetin yardımcı olması lazım" dedi.

'MALLARIMIZI İHALEYLE SATTILAR'

Başka bir işçi ise şöyle konuştu:

“İstanbul Valiliği bir yönerge yayınladı. ‘Çevre kirliliği, haksız kazanç, kamu malına zarar’ başlıkları altında belediyelere gönderdi. Bir üst tabakanın verdiğini alt tabaka yerine getirecek. Gecenin iki üçünde ansızın depolara baskınlar düzenleniyor. Bize söylenen şuydu, ’15 dakika içinde valizlerinizi alın gidin biz buraya el koyduk.’ Mallarımızı belediyeye götürüp, ihaleyle sattılar.”

kilicdar-3.jpg

'SİZE AİT OLANA EL KOYUYORSA MAFYA DÜZENİ VAR DEMEKTİR'

Kemal Kılıçdaroğlu, “Arkanızda mafya mı var bunun? Size ait olana el koyuyorsa mafya düzeni var demektir” dedi.

İşçi, “El koydular. Biz yoksul insanlarız. Bu işi biz yaratmışız” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Valilik kararı kendi iradesiyle mi aldı, yukarıdan talimat mı verdi onu öğreniriz, yukarıdan telkin gelmiştir. Birdenbire bir tablo ortaya çıktı. Ne zaman çıktı? Siz buradan gelir elde ettiğinizde. Demek ki bu gelire birileri göz koydu. Onu öğreniriz. Malı götüren, milyarlarını yurt dışına götüren, sıfır vergi veriyor. Bula bula sizi mi buldular. Akıl alacak şey değil” dedi.

kilicdar-4.jpg

Kılıçdaroğlu, “Yanınızda olacağız hiç merak etmeyin. Sizi tahrik edebilirler, özel çatışma içine girmeyin. Sizin haklı mücadelenizi farklı gösterebilir havuz medyası. Çok dikkatli olun” dedi.

İşçi, “Üstümüz kirli olabilir ama kalbimiz gül bahçesi. Bugün bize baskın yapanların ‘ev kokar’ dediği çöpünden ekmek çıkarıyoruz. Orta okulda bırakmak zorunda kaldım, benden 8 küçük kardeşim var” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Bununla ilgili çalışma yapıyoruz. Ön çalışmayı Çankaya Belediyesi başlattı. Onu bütün Türkiye’ye yayacağız, rahatlıkla toplayacaksınız. Hepiniz çalışacaksınız, hepiniz kazanacaksınız. Kimse de müdahale etmeyecek size” dedi.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye büyük çözümlerin eşiğindeÖnceki Haber

Türkiye büyük çözümlerin eşiğinde

Ülkeyi ‘Squid Game Oyunu’na çevirdilerSonraki Haber

Ülkeyi ‘Squid Game Oyunu’na çevirdiler

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar