Boran gasp çetesinin peşini bırakmıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Boran gasp çetesinin peşini bırakmıyor
2016 da İstanbul Hadımköy yolu Garanti Bankası önünde, kendisini gasp etmek isteyen 4 kişilik çeteyi, operasyon ile 15 dakikada yakalatan Dursun Boran. 16 celsedir her duruşmaya gidiyor. Suç makinası gaspçıların ceza almasına çalışıyor. Boran, kamu düzeni çeteler ile savaşmadan korunmaz diyor

İstanbul B.Çekmece 11. Asliye Ceza Mahkemesinde 2016-1226 E. Gasp çetesi davasında 24.11.2020 de 16. Celse yapıldı.

Mahkemenin asıl hakimi Serdal Çiçekliyurt izinli olduğundan, duruşmaya geçici hakim Şeyda Alegöz ve savcı Aysima Merve Tokdemir, katip Serkan Kökhan çıktı.

Gazeteci Dursun Boran ’ın 4 yıldır davacı olduğu son duruşmada, Sanıklardan Emir Şengül’ün Silivri 7. L Tipi ceza evinde, Sanık Halit Perktaş’ın Silivri 4. L Tipi ceza evinde, Sanık Orhan Kuş’un Alanya L Tipi cezaevinde, Sanık Özgür Perktaş’ın Maltepe 2. Nolu L cezaevinde başka suçlardan ceza aldığı için yattığı görüldü.

Sanıklardan, Halit, Emir, Orhan’ın 14. Celse 2 nolu ara kararın da duruşmalardan vareste tutuldu.  Davanın 17. Celsesi 23 Mart 2021 saat 11.15 de yapılacak. Sanıklar cezaevlerinden Serbs sistemi ile bağlanacaklar.

OLAY NASIL OLMUŞTU :   

Gazeteci Gasp Çetesini Çökertti (turkhabergazetesi.com)

Gazeteci Gasp Çetesini Çökertti

 • YEREL
 • 11 Ekim, 2016, Salı 19:36

İstanbul B.Çekmece Hadımköy yolu, caddesinde gasp edilmek istenen, gazeteci Dursun Boran. Gasp saldırısını püskürttü. 155 ile irtibata geçip, çalıntı BMW ile kaçan 2 gaspcıları 15 dakikada yakalattı.

23 Eylül 2016 saat 17.10 da Albaraka Bankasına telefon, su faturalarını yatırıp çıkan, Dursun Boran. Banka önünde açık otoparkda duran Jeepine bindi. 10 saniye sonra sakallı, şişman, beyaz gömlekli 25-30 yaşlarında biri, Jeepin ön kapısını 2 defa sert şekilde açmak istedi. 

Şüphelenen Boran arabasından inip, adının sonradan Emir Şengül olduğunu öğrendiği gaspcıya ne oluyor. Niye kapımı zorladın dedi. Gaspcı, bağırarak küfür etti. " Dağıtacam şimdi her tarafını " dedi. Bu arada Boran. Cep telefonundan Emir'i, yanında bekleyen adının sonradan Halit Pektaş olduğunu öğrendiği diğer arkadaşını ve 34 JM 2572 plakalı siyah kapısı açık bekleyen BMW ile direksiyonda, arabayı çalışır halde bekleyen 3 kişiyi videoya çekti.

PANİK OLUP KAÇTILAR . 

Gazeteci Boran'ın kendilerini kameraya çektiğini gören 3 gaspcı TEM Hadımköy gişelerine doğru kaçtı. Boran 155'i aradı. 10 dakika cevap vermeyince. Asayiş Şube Müdürü ve İl Emniyet Müdürü Özel Kalemi ardı. Gasp olayını ihbar etti. 

Yapılan telsiz anonsu ile, civardaki bankalar önünde görevli sivil güven timleri, sert kalkış yapan BMW den şüphelenmiş. Anonsuda duyunca takibe başladı. Silivri yolu üzerinde Metro Turizm dinlenme tesislerinde duran 3 gaspcı. Polislerce çembere alındı. Arabayı kulanan gasp çetesi üyesi kaçarken. Polisler Halit Perktaş ve Emin Şengül'ü yakaladı. 

ÇALINTI ARABANIN ÖNÜNDE BAŞKA, ARKASINDA BAŞKA 2 AYRI PLAKA ÇIKTI.

Bir saat öncede aynı arabayla, B.Çekmece Tapudan çıkan Van'lı, Yalçın Kırergin'in sokakta park ettiği arabasının camını kıran gaspcılar para aramışlar. Para bulamayınca arabanın her yerini parçalamış. 25 bin TL zarar vermişler. Bu olaydan sonrada, Gasp için Hadımköy yolundaki bankaların önüne gelmişler. 

Gaspcıların kullandığı otonun çalıntı, önünde 34 DN 6165, ARKASINDA 34 JM 2572 iki sahte çalıntı plaka çıktı.

10 GÜN ÖNCE HAPİSTEN ŞARTLI TAHLİYE OLMUŞ .

Yakalanan gaspcılardan Malatyalı, Konya Ereğli doğumlu, Halit Perktaş, gasp, hırsızlık, yaralama, otodan hırsızlık vd suçlardan dan 10 seneye mahkum olmuş.  40 suçtan kaydı var. Silivriden yatarken 10 gün önce şartlı tahliye olmuş. Emir Şengül , gasp, yağma, kasten yaralama, kapkaç gibi çok sayıda suçdan araması olan sabıkalı.

Banka takipli gasp yapan hırsızlar, Nitelikli gasptan yargılanacaklar. 

ESENYURT KIRAŞ ASAYİŞTE SORGULANAN, SANIKLAR B.ÇEKMECE ADLİYESİNDE TUTUKLANDI.

Tutuklanan gaspcılar, Gayrette Asayiş Şubeden Metris Cezaevine teslim edilmeye götürülürken, Metris önünde 7-8 kişilik diğer çete üyesi Polislere saldırdı. Elleri kelepçeli 2 gaspcıyı polisden kaçırdılar. Havaya ateş eden polisleri döven çete üyeleri, Halit Perktaş ve Emir Şengül'ü kaçırdı.

20 GÜNDÜR KAÇIRILAN 2 GASPCI HER YERDE ARANIYOR.

Asayiş şube dedektifleri, 2 gaspcıyı yakalamak için 20 gündür, her gece 10 yeri basıyor. Evlerde aramalar yapıyor.  Hala bulunmadılar. Yakalanırsa gaspcılar diğer yarım kalan 10 yıllık hapis cezasınıda yatacaklar. Tahliyeleri yanacak. 

GAZETECİ DURSUN BORAN'A POLİSTEN TEŞEKKÜR. 

Duyarlı davranıp, Polise yardımcı olarak kamu düzenini bozan. Suç çetelerini yakalatan, suçularla mücadele eden. Gazeteci ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Dursun Boran'a. Esenyurt İlçe emniyet müdürü Muharrem Yazgan, My. Alpaslan Yanar, Asayiş, araştırma Şube Amiri Enis Arslan, Polis memuru İsmail Çetiner TEŞEKKÜR ETTİLER. 

Parası ve eşyası gasp edilmedi halde, gasp girişiminin üzerine giden Boran. Saatlerce telefon çalışması yapıp, polisi yönlendirdi. Gaspcıların, başka emekli, işadamı, esnaf, kadın, erkek yüzlerce insanın mağdur olmasına engel oldu.

Resimde 2 firarı gaspcı görülüyor. 

 

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şahin yeniden RTÜK Başkanı seçildiÖnceki Haber

Şahin yeniden RTÜK Başkanı seçildi

İGDAŞ'tan '10 taksit' kampanyasıSonraki Haber

İGDAŞ'tan '10 taksit' kampanyası

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!