Ankara
DOLAR17.9661
EURO18.2254
ALTIN1025.5

Çiftçimizin ev ekonomisine katkı sağladık

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çiftçimizin ev ekonomisine katkı sağladık
İstanbul medyasından gazetecileri konuk eden Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, tasarruf yapan ve üreten bir belediye olarak ilçede üretim yapmak isteyen herkese de kapılarının açık olduğunu söyledi. Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney ve Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Sarı 63 gazeteciden oluşan heyeti belediye sosyal tesislerinde ağırladı, Susurluk'u anlattı

İstanbul Medya Derneği tarafından gerçekleştirilen Balıkesir turunda ilk durak Susurluk oldu. Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney  ve Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Sarı, 63 gazeteciden oluşan heyeti  belediye sosyal tesislerinde ağırladı. 

Gazeteciler,  Balıkesir’in İYİ Partili Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney tarafından ilçenin girişinde karşılandı. Başkan Güney, toplantıda Susurluk'un  tarihini ve yöresel yiyeceklerini tanıtırken “Bizim Belediyemiz partizan bir belediye değil, kapılarını tamamıyla halkına açan Atatürk ilke ve inkılaplarına uygun yönetilen bir belediyedir." dedi.

Balıkesir’in ve Susurluk'un doğal güzelliklerine sahip çıkılması için gayret ettiklerini, bu konuda da vatandaşlardan destek istediğini vurgulayan Başkan Nurettin Güney, "Balıkesir’i Kocaeli gibi kirletmeyelim." dedi.

31 Mart’tan bu yana geçen süreçte tasarrufa dayalı belediyecilik anlayışıyla bir yandan önceki dönemden kalan borçları ödemeye çalıştıklarını bir yandan da yeni projeler üretme çabasında olduklarını belirtti.

Başkan Güney ilçenin ihtiyaçlarını öncelik sırasıyla karşılama gayretinde olduklarını vurgularken önem verdiği projelerden birini de altını çizerek anlattı.

Susurluk’ta kadınların ev ekonomilerine katkı sağlamaları konusunda belediye olarak destek verdiklerini ve “Ömür - Üreten Kadınlar” projesini başlattıklarını söyledi.

Başkan Güney, “Kadınlarımızın kendi hayatları ile ilgili söz sahibi olmaları, istihdama katılmaları, ekonomik ve sosyal yönden güçlenmeleri amacıyla ömür-üreten kadınlar projesini başlattık. Susurluk Ömür-Üreten Kadınları şehrimizin geçmiş tarihinden beri süre gelen mutfak kültürümüzü ve yemeklerini Türkiye’ye tanıttı.

İlçenin önemli gelir kaynakları olan tarım ve hayvancılık konusunda da ciddi çalışmaları olduğunu belirten Başkan Güney şunları söyledi, “Ata Tohumu projemizle 75 kilo yerli buğday ekip 750 kilo buğday ve 48 balya saman ürettik. 780 kilo buğdayı yeniden üretime kazandırdık. Belediyemize ait atıl tarla ve arazileri tarımsal faaliyetlerde kullanılmak üzere değerlendirdik. Yerli üretimi desteklemek amacıyla “Üretici Pazarı”nı kurduk. Sadece yerel halkın ürünlerini. Sattığı pazarda çiftçimizin ev ekonomilerine katkı sağladık.”

Partizanlığın olmadığı üreten belediyecilik anlayışıyla hizmete devam ettiklerini belirten Başkan Nurettin Güney, arti farkı gözetmeksizin bir çok belediye ile ve iş dünyası ile görüşmeler yaptıklarını söyledi ve Susurluk ilçesine yatırım konusunda iş insanlarına her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduklarını vurguladı. Konuşmasının sonunda basının önemine vurgu yapan Güney “Basının 4. güç olduğuna inanıyoruz. Başımızın üstünde yeriniz var” ifadelerini kullandı. 

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dünyamızın geleceği tehdit altındaÖnceki Haber

Dünyamızın geleceği tehdit altında

Sen kendi vereceğin hesabı düşünSonraki Haber

Sen kendi vereceğin hesabı düşün

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar