Ankara
DOLAR17.9634
EURO18.2802
ALTIN1024.8

Çorum Belediyesi bin kişiyi icraya verdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çorum Belediyesi bin kişiyi icraya verdi
Sayıştay raporları sonucunda 600 milyon lira borçlu olduğu belgelenen Çorum Belediyesi'nin son zamanlarda ekonomik harcamalarda aşırıya kaçtığı gündeme getirilmiş ve muhalefet partileri tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Yapılan araştırmalar neticesinde Çorum Belediyesi'ne bin vatandaşı yaklaşık (4 trilyon) dört milyon lira tutarında su, kira ve Tabela ( Reklam) borcu olduğu belirlendi. Çorum icra Müdürlüğünde işlem gören dosyaların minimumu 300 ile 500 Tl, maksimumu ise 5000 Tl den başlıyor. Alacakların icra yolu ile tahsili için hummalı bir çalışma yürüten Çorum belediyesi yetkilileri ödenmeyen borçlar için ise su sayaçlarının söküleceğini açıkladı.

Yapılan Belediye meclis toplantılarında, arsa satışları ile borçları ödemeye çalıştıklarını açıklayan yetkililerin sair harcamaları ise satılan arsalardan elde edilen gelirlerden fazlaya mal olduğu öğrenildi.

Vatandaşlardan alacağı 3.600 milyon (3 trilyon 600 milyar) su alacağı bulunan Çorum Belediyesinin yaklaşık 400 bin (400 milyar) ı ise tabela ve yer kiralarından oluşuyor.

MADEN DE MADEN Mİ VAR?

Son zamanlarda basının ve muhalefetin gündeminden düşmeyen Belediye yetkililerinin 16 yaş altı satranç turnuvası harcamaları ise Çorum Belediye yetkililerini zorlayacağa benziyor.

Basının ve Muhalefetin en çok sorduğu sorular arasında ise 16 yaş gurubu satranç turnuvasına harcanan paraların Çorum ve Çorumluya olan katkısı.

Yetkililer tarafından, 16 Yaş gurubu satranç turnuvasına konaklama ve yer ücreti olarak 478 bin TL harcandığı açıklandı.

Öte yandan yol, ödüller ve yemek ücretinin maliyeti ise henüz açıklanmadı. Bu maliyetlerin açıklanması ile birlikte 16 Yaş altı Satranç Turnuvasının daha da yükseleceği tahmin ediliyor.

16 Yaş altı Satranç Turnuvasında yarışma alanına 10 dakikalık basın mensupları dışında hiçbir Çorumlu vatandaş alınmamıştı.

Av. Fatih Maden’in As Başkanı olduğu Satranç Federasyonunun düzenlediği 16 yaş altı turnuvanın Çorum ve Çorumluya ekonomik ve kültürel getirisinin olmadığı vurgulanırken, sponsorluğunu borç batağında olan Çorum Belediyesinin karşılaması ise ilde tepkilere neden oldu.

Şaibeli bir turnuva olduğu yerel basın tarafından dile getirilen turnuvanın Av. Fatih Maden’e bir jest olduğu ileri sürülürken, Fatih Maden’in, AKP Çorum Millet Vekili Aday adayı olan Bem-Bir Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay’ın Damadı olduğu, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın yolsuzluk soruşturmasında avukatı olduğu bu nedenle Çorum Belediyesinin bu sponsorluğu üstlendiği belirtildi.

Daha önce Av.Fatih Maden ile Dr. Halil İbrahim Aşğın’ın Çorum Ensar Vakfı’nda bir arada yöneticilik yaptıkları biliniyordu.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Agresif Arılar Reklam Ajansı'na 5 ödül birdenÖnceki Haber

Agresif Arılar Reklam Ajansı'na 5 ödül b...

'Ekonomi yönetimi terörize ediliyor'Sonraki Haber

'Ekonomi yönetimi terörize ediliyor'

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar