Damadı daire başkanı oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Damadı daire başkanı oldu
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan’ın damadı düğünden 18 gün sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne daire başkanı olarak atandı. Karara tepki gösteren CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, “Normal bir atama olabilir ama milletvekilinin kızı ile evlendikten sonra, hemen akabinde atanması bizlere manidar geldi” dedi.

AKP Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan’ın kızıyla evlenen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ARGE Şube Müdürü Raşit Dedeoğlu’nun düğünden 18 gün sonra belediyede daire başkanı olması dikkat çekti.

AKP Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Halil Özcan‘ın kızı Adile Nur Özcan ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde ARGE Şube Müdürü olarak görev yapan Raşit Dedeoğlu 16 Kasım 2019’da evlendi. Dedeoğlu’nun 4 Aralık 2019’da Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne Etüt ve Proje Daire Başkanı olarak atanması tartışma yarattı.

AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan bu atamaya tepki gösteren CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, “İlgi alakası olmayan bir insanın Etüt Proje Daire Başkanlığı’na atanması bir düğün hediyesi anlamına geliyor” dedi.

"DÜĞÜNDEN SONRA OLMASI MANİDAR"

“Günümüz Türkiye’sinde bu gibi liyakatsiz atamalar artık bize normal geliyor” diyen Cidir, şunları söyledi:

"Eğer Etüt Proje Daire Başkanlığı’na atanan kişi bu vasıflara uygunsa bunu normal karşılarız. Ancak bunlar göz ardı edilip başka kişilere bu yaranmak amacıyla bu atama yapılmışsa bu yanlışın en büyüğüdür."

Reşit Dedeoğlu’nun Etüt ve Proje Daire Başkanı olarak atanmasını manidar olduğunu belirten CHP Şanlıurfa İl Genel Meclis Üyesi Abdurrahman İzol, “Normal bir atama olabilir ama milletvekilinin kızı ile evlendikten sonra, hemen akabinde atanması bizlere manidar geldi” diye konuştu.

BELEDİYE VE AKP'Lİ VEKİL TELEFONLARA CEVAP VERMİYOR

Konuyla ilgili telefonla ulaşılan AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri gerçekleşen atamayla ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, AKP Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan ise telefonlara cevap vermedi.

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
'Kızılay, vergi kaçakçılığına aracılık ediyor'Önceki Haber

'Kızılay, vergi kaçakçılığına aracılık e...

'Görebileceğimiz en büyük krizi yaşıyoruz'Sonraki Haber

'Görebileceğimiz en büyük krizi yaşıyoru...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!