Del mare yaza hazır

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Del mare yaza hazır
İstanbul Üsküdar, boğaz kenarında ki şık mekan del mare, 4 ayrı salonunda aynı anda 300 kişiye hizmet veriyor. İşletme müdürlüğünü Hilmi Sarıkaya’nın yaptığı mekanda 60 kişi çalışıyor. Mekan her hafta VİP yemekli toplantılara ev sahipliği yapıyor. Mekanın parasız teknesi, denizden sizi istediğiniz yerden alıp mekana taşıyor. Sonrada bırakıyor.

Star TV E. Haber Müdürü Dursun BORAN ‘ın haberine göre, İstanbul Anadolu yakasında yalılara komşu del mare, 2004 den beri Türk turizmine ve ekonomisine hizmet ediyor.

Eski Fil deposu olan tarihi mekan, boğaza bakan en güzel yerde. İşadamı Metin Akbaşoğlu’nun sahibi olduğu restaurant, yaz hazırlıklarını tamamladı.

12.00-01.00 arası açık olan, içkili balık restaurantın müşteri arasında Türkiye’nin tanınmış CEO ları, iş insanları var. 30 çeşit sıcak ve soğuk mezesi ile her damak tadına hitap eden mekan, “ tuzda levrek balığı “ ile ünlü.

ÇIRAĞAN SARAYINDAN DEL MARE’YE

 Yıllarca İstanbul Ortaköy de tarihi Çırağan Sarayında ki Tuğra Restaurant müdürlüğü yapan Hilmi Sarıkaya 3 yıldır del mare nin işletme müdürü olarak hizmet veriyor.

Del Mare’nin bulunduğu bina, 1800’lü yılların başında Osmanlı tarafından inşa edilmiş ve fil ambarı olarak kullanılmış. 1900‘lü yılların başında ise

yeniden düzenlenmiş, bir baca eklenerek ispirto fabrikasına dönüştürülmüş. 200 yıllık tarihiyle boğazın kıyısında duran taş bir binada Del Mare. Denize sıfır konumuyla, üç katlı tarihi bu yapı, büyük emek harcanarak şimdiki görünümüne kavuşmuş.

Birçok ödül alan A La Carte menüsünün yanı sıra, sürekli güncellenen kapsamlı şarap menüsü ve gruplara özel menüleriyle de birçok  şirket

yemeklerine, VIP toplantılara ev sahipliği yapmıştır Del Mare.

Ücretsiz tekne hizmeti ile denizden ve karadan kolaylıkla ulaşabilirsiniz Del Mare’ye.

Resim’de, Star TV E. Haber Müdürü Dursun BORAN, VİP toplantılara ev sahipliği yapan mekanın müdürü Hilmi Sarıkaya ve Flash TV E. Genel Müdürü Yavuz Yılmaz ile yaza hazırlık çalışmalarını ve Turizmde ki son gelişmeleri konuştular.

 

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mustafa Demirkan hocanın kandil mesajıÖnceki Haber

Mustafa Demirkan hocanın kandil mesajı

İtalyan mutfağının yeni adresi SALVATORESonraki Haber

İtalyan mutfağının yeni adresi SALVATORE

Haber Yorumları

 • Hilmi Sarıkaya29-02-2020 18:33

  Muhteşem bir deniz ürünleri restoranı. Yemekler ve servis Muhteşem. Boğaza nazır bu lokasyonu mutlaka gidip tecrübe etmelisiniz.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!