Ankara
DOLAR17.9613
EURO18.2835
ALTIN1025.1

Doğu ve Güneydoğu'da huzur var

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Doğu ve Güneydoğu'da huzur var
İçişleri Bakanı Soylu, Diyarbakır'daki sahur programında jandarma, polis, güvenlik korucuları ve bekçilere hitap etti: Geldiğimiz noktada Doğu ve Güneydoğu'da Allah'a hamdolsun bir huzur var. Bunu istismar etmek isteyenler muhakkak olacaktır. Ama devletimizin geldiği noktada bunu denemeye çalışanlar karşılıklarını alacaklardır.

İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen sahur programında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, jandarma, polis, güvenlik korucuları ve bekçilerle bir araya geldi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, ramazanın hayırlı olmasını dileyerek, jandarmadan polise ve sahil güvenliğe kadar bakanlığın bütün birimlerinde çok ciddi teknolojik gelişmeler elde ettiklerini söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumunun geçen yıl yaptığı araştırmada, vatandaşların en çok asayişten memnun olduğunun belirlendiğini kaydeden Soylu, yaklaşık 3 yıldır asayiş hizmetleri açısından büyük bir memnuniyet olduğunu belirtti.

'DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA ALLAH’A HAMDOLSUN BİR HUZUR VAR'

Suç ve suçluyla mücadelede kararlı ama vatandaşlara müşfik bir anlayışı uygulamak durumunda olduklarını dile getiren Soylu, "Allah razı olsun. Arkadaşlarımız da bu görevlerini hakkıyla yerine getirebilmek için büyük bir gayret sarf ediyorlar. Hepinize minnettarız. Hepiniz giydiğiniz üniformaların hakkını veriyorsunuz. Vatandaşımız memnun." diye konuştu. Bakan Soylu, şöyle devam etti:

"Geldiğimiz noktada Doğu ve Güneydoğu'da Allah’a hamdolsun bir huzur var. Bunu istismar etmek isteyenler muhakkak olacaktır. Ama devletimizin geldiği noktada bunu denemeye çalışanlar karşılıklarını alacaklardır. Bizim huzurumuzun bozulmasına yönelik bir tahammülümüz söz konusu değildir. Hepiniz üniformalarınızın hakkını veriyorsunuz. Diyarbakır'da huzurun yeşerdiği bir ortamda bunun aynı periyotta gidebilmesi için gayretinizi devam ettiriyorsunuz. Milletimizin sizden beklentisi budur. Milletimiz güven içerisinde başını yastığa koyuyorsa bu sizlerin sayesindedir."

Her yılı bir yıl öncesine göre çok daha iyi noktada götürdüklerini belirten Soylu, bu yılın da geçen yıldan daha iyi olacağını, bütün dua ve temennilerinin bu olduğunu dile getirdi.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çocukların olmadığı cami, eksik camidirÖnceki Haber

Çocukların olmadığı cami, eksik camidir

Akaryakıt fiyatı Türkiye'de 3 kat daha pahalıSonraki Haber

Akaryakıt fiyatı Türkiye'de 3 kat daha p...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar