Ankara
DOLAR9.246
EURO10.8169
ALTIN530.81

Enflasyon sadece bizim sorunumuz değil

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Enflasyon sadece bizim sorunumuz değil
Enflasyon, ağustos ayında yıllık yüzde 19,25 ile Merkez Bankası’nın yüzde 19’luk politika faizi oranını geçti. Eleştirilere Rize'den cevap veren Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ise "Enflasyon sadece bizim değil tüm dünyanın sorunudur" ifadelerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılış Töreni'ne katıldı.

Burada önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonun yıllık bazda yüzde 19,25'le, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının (TCMB) belirlediği yüzde 19'luk politika faizini aşması sonrası yapılan eleştirilere cevap niteliğinde ifadeler kaydetti.

Erdoğan, "Enflasyon sadece bizim değil tüm dünyanın sorunudur. Euro Bölgesi son 10 yılın en yüksek enflasyonu ile baş etmeye çalışıyor" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"İyidere-İkizdere yolu 38 km, Hurmalık 1 tünelimiz 850 metre, Hurmalık 2 tünelimiz 720 metre, bağlantı yolları 3,6 km uzunluğa sahiptir.

Özellikle kış aylarında zorlukların yaşandığı bu bölge güvenli ve konforlu şekilde geçilebilecektir. 31 km'sini hizmete alıyoruz. Kalanı da en kısa sürede tamamlıyoruz.

İyidere lojistik limanının da devreye girmesiyle çok sayıda firma bu bölgede üretim faaliyetine başlayacaktır. Dünyanın yıldızı giderek yükselen bölgesi Doğu Karadeniz'de büyük ekonomi potansiyelinin altyapısını şimdiden kurmuş oluyoruz. Bu bölgemizde her yatırımın ülkemize çok ciddi geri dönüşleri olacağından şüphe duymuyoruz.

Yarın Sahara Tüneli'nin açılışıyla Rize'mizin kuzeyini ve güneyini birleştireceğiz. Bu eserin de şimdiden şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ülkemizin altyapı projeleri bakımından en zor bölgesi Karadeniz'i adım adım eserlere hizmetlere kavuşturuyoruz. Afetlere karşı da etkin bir mücadele yürütüyoruz.

1 YILA KADAR BÜTÜN ÇALIŞMALARI TAMAMLAYACAĞIZ

Son dönemde Karadeniz sahili boyuncu Giresun, Rize Artvin'de gerek Kastamonu'da yaşanan sel felaketlerinin yol açtığı hasarları kısa sürede ortadan kaldırdık. İlçelerimizi adeta yeni baştan inşa ederek insanımıza sahipsiz olmadığını gösteriyoruz. Kastamonu ve Sinop'ta da bir yıla kadar tüm çalışmaları tamamlamış olacağız.

DURMAK YOL YOLA DEVAM

Avrupa'da sel felaketleri üzerinden aylar geçmesine rağmen hala hiçbir altyapı çalışması yapılmadığını siz de televizyondan izliyorsunuz. Biz gerektiğinde helikopterle jeneratör taşıyarak, gerektiğinde seyyar köprüleri kurarak insanımıza her türlü hizmeti sağlıyoruz. Kastamonu'da felaket oradayız, Artvin'de felaket oradayız, Antalya'da yangın oradayız... Durmak yok yola devam.

NE KADAR SOL, KOMÜNİST VARSA ALIP BURAYA GÖNDERİYORLAR

Birileri biz bu adımları atarken nasıl önlerini keseriz diye buralara geliyor. Bunlar da ar, haya yok. Bir dikili taşınız olsun be. Biz İkizdere'de lojistik tesislerini yapıyoruz. Bunlar Ankara'dan geliyor. Tesisin yapımını durdurmak için gayret sağlıyor. Türkiye'nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa alıp buraya geliyorlar neymiş, bizim önümüzü kesecekler. Siz bu milletin önünü kesemezsiniz. Kesemeyeceksiniz. Biz bu tesisleri yapacağız. Bu yolları yapacağız. Sizin gücünüz bunların önünü kesmeye yetmez. Yeter ki benim milletim burada dimdik ayakta dursun.

ENFLASYON SADECE BİZİM DEĞİL DÜNYANIN SORUNU

Türkiye ekonomisi yüzde 21,7'lik büyüme oranıyla İngiltere'den sonra dünyada en fazla büyüyen ikinci ülke oldu.

Enflasyon sadece bizim değil tüm dünyanın sorunudur. Euro Bölgesi son 10 yılın en yüksek enflasyonu ile baş etmeye çalışıyor. Turizmde kısa sürede kayıplarımızı telafi edecek, hatta ötesine geçecek bir seviyeye geldik."

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aşı olmayan işçilere PCR testi zorunluluğu getirildiÖnceki Haber

Aşı olmayan işçilere PCR testi zorunlulu...

Dönemin yöneticileri arkandayız diyorduSonraki Haber

Dönemin yöneticileri arkandayız diyordu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar