Ankara
DOLAR18.6516
EURO19.3249
ALTIN1050.8

EYT adaletsizliği çözüme kavuşturulacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
EYT adaletsizliği çözüme kavuşturulacak
Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "TBMM'de milletimizin beklentilerini birer birer yasalaştırarak hayata geçireceğiz. Bunlardan birisi EYT'lilerdir. Ümit ediyorum ki yıl bitmeden bu adaletsizlik çözüme kavuşturulacaktır" dedi.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

TBMM'nin 27. dönem 6. yasama yılının ilk grup toplantısı nedeniyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Sizleri hürmetle selamlıyorum. Toplantımızı takip eden aziz vatandaşlarımızı, değerli kardeşlerimizi muhabbetle selamlıyor, şükranlarımı sunuyorum. 27. dönemin bu son yasama yılında siz değerli arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Türk milletinin beka ve hürriyet namusunu, devletin egemenlik haklarını cesaretle savunuyorken şehit düşen kahramanlarımızı saygıyla anıyorum.

"EYT YIL BİTMEDEN ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK"

2023 yılında bir yanda cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü gururla kutlayacağız diğer yandan 2 imtihanla karşılaşacağız. Seçim takviminin işlemeye başlamasına kadar TBMM'de milletimizin beklentilerini birer birer yasalaştırarak hayata geçireceğiz. Bunlardan birisi EYT'lilerdir. Ümit ediyorum ki yıl bitmeden bu adaletsizlik çözüme kavuşturulacaktır.

"ADAYIMIZ ERDOĞAN'I SONUNA KADAR HAYKIRACAĞIZ"

Anketler şunu söylemiş bunu söylemiş. Biz milletimize bakarız, ona kulak veririz. Milletimiz ne diyorsa coşkuyla yaparız. Biz milletimizin ne dediğine bakarız. 8 Ekim 2022'den itibaren başlamak suretiyle adım adım 2023 köyüm benim sohbet toplantılarıyla vatanımızın en ücra köşelerine bir kez daha gönül ve sevda seferberliğine çıkıyoruz. Köylerde olacağız. 16 Ekim'de Konya'da 23 Ekim'de Manisa'da açık hava toplantılarımızı yapacağız. Bizim Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu sonuna kadar haykıracağız.

"YUNANİSTAN'IN EGEMENLİK İDDİALARI HAKSIZ VE HUKUKSUZ"

Kıbrıs'ta eşit ve egemen iki devletli çözümün önüne engel çıkarmak için yeni bir senaryo gündemdedir. Yunanistan ABD'nin dolduruşuna gelip Türkiye'ye meydan okumaktadır. Yunanistan'ın Kuzey Ege adaları ile On İki Ada üzerindeki egemenlik iddiaları haksız ve hukuksuzdur. Allah'ımız var, milletimiz var. Soracağımız hesabımız var. Ulaşacağımız zaferlerimiz var.

İLHAK KARARI DEĞERLENDİRMESİ

İlhak kararı oldu bittiye getirilmiştir. Bizim halisane temennimiz Rusya ile Ukrayna arasında kalıcı ve köklü bir barışın temin edilmesidir. Barış gerçekleşmezse insanlığı geniş çaplı savaşlar döneminin beklediğini bugünden söylemek afaki bir değerlendirme olmayacaktır.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dolarda yükseliş sürüyorÖnceki Haber

Dolarda yükseliş sürüyor

Motorin ve benzine zamSonraki Haber

Motorin ve benzine zam

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar