Ankara
DOLAR18.4191
EURO17.8508
ALTIN973.15

FETÖ'ye hem maddi kazanç hem de insan gücü sağladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FETÖ'ye hem maddi kazanç hem de insan gücü sağladı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki hakkında CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık olukça sert ithamlarda bulundu. Çetin Arık, Özhaseki için “FETÖ'ye hem maddi kazanç hem de insan gücü sağladı” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’yle ilgili “FETÖ'ye hem maddi kazanç hem de insan gücü sağladı” dedi.

Mehmet Özhaseki, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’a “Bu şehirde 21 yıl belediye başkanlığı yaptım. Yaptıklarımı sıralasam Çetin Arık sabaha kadar okusa bitiremez” ifadeleriyle yüklenmişti. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık bu sözlere yazılı bir şekilde karşılık verdi.
Milletvekili Çetin Arık’ın cümleleri arasında en dikkat çekeni ise FETÖ ile Mehmet Özhaseki arasındaki iddialar oldu. Arık, Özhaseki’ye “Kayseri’nin zeki ama fakir çocuklarını FETÖ’ye teslim etti. FETÖ’ye hem maddi kazanç hem de insan gücü sağladı” ifadelerini kullandı.

"FAKİR ÇOCUKLARI FETÖ’YE TESLİM ETTİ"

Çetin Arık’ın yazılı cevabında FETÖ ile igili söylediği sözler şu şekilde

“Sayın Özhaseki, ‘Bu şehirde 21 yıl belediye başkanlığı yaptım. Yaptıklarımı sıralasam Çetin Arık sabaha kadar okusa bitiremez’ diyor. Evet, Sayın Özhaseki haklı. Onun bu şehre yaptığı kötülükleri, ihanetleri sabaha kadar anlatsam bitiremem. Ama birkaçını sıralayayım:

Belediye başkanlığı döneminde ‘Gülen Yüzler’ projesi adı altında SBS kursları düzenleyerek Kayseri’nin zeki ama fakir çocuklarını FETÖ’ye teslim etti. FETÖ’ye hem maddi kazanç hem de insan gücü sağladı. FETÖ için fakir fukaranın, garip gurebanın evini, arsasını elinden ağlata ağlata alıp FETÖ için okullar kurdu. İmar değişiklikleri yaparak milyonlarca lira rant sağladı. FETÖ’den gözaltına alınan ve tutuklanan iş adamları hep onun ismini verdi. İş adamları, ‘Biz ne yaptık ise Özhaseki yaptırdı. Bizi Pensilvanya’ya o götürdü. Biz üç gün kaldık, o beş gün kaldı. Şimdi o bakan oldu, biz delikten bakan olduk’ diyor. Bizzat AKP Milletvekili Mehmet Metiner, güzel şehrimiz Kayserimiz için ‘Türkiye’nin Pensilvanya’sı’ diyor. Özhaseki’ye çok ama çok basit bir soru: Kayseri Türkiye’nin Pensilvanya’sı ise (ben değil bizzat milletvekiliniz söylüyor) FETÖ’sü kim...

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İkinci tur görüşmeleri için sürpriz kararÖnceki Haber

İkinci tur görüşmeleri için sürpriz kara...

Böyle bir yapı Türkiye’nin geleceğine umut vermezSonraki Haber

Böyle bir yapı Türkiye’nin geleceğine um...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar