Gensenta sağlığın geleceğine ilerliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gensenta sağlığın geleceğine ilerliyor
İki fabrikası ve 1000’in üzerinde çalışanı ile ilaç sektöründe üretim, istihdam ve ihracat gücünü temsil eden Mustafa Nevzat, köklü geçmişinden aldığı güçle yenileniyor. Mustafa Nevzat İlaç, Gensenta adını alarak daha geniş bir coğrafyada, daha fazla hastaya, yeni ve kapsamlı çözümler sunma yolunda çalışmalarına devam ediyor.

Amgen ile güçlerini birleştiren Mustafa Nevzat İlaç, Gensenta adını alarak köklü geçmişinden aldığı güçle sağlığın geleceğine doğru yenileniyor. Biyoteknolojiden jeneriğe tüm alanlarda halkın sağlıklı yaşamına destek verme ve hastalara hizmet etme hedefiyle çalıştıklarını belirten Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman, “Yeni kimliğimiz ve vizyonumuzla Türkiye’nin yerli üretim ve ihracat hamlesine destek vermeye devam edeceğiz. Gensenta ile Türkiye üzerinden 5 kıtaya ihracat yapmayı planlıyoruz” dedi.

Gensenta, Amgen Global’in biyoteknoloji alanındaki yenilikçi çözümleri ve 40 yıla yakın tecrübesi ile hastaların ilaca erişimini kolaylaştırırken, küresel ilaç pazarının yüzde 70’ini oluşturan bölgeye Türkiye üzerinden ihracat yaparak Türkiye’nin ihracat hamlesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Dijitalleşmenin etkisiyle şirketlerin artık daha geniş bir coğrafyada daha fazla insanın hayatına değer katma olanağına sahip olduğunu dile getiren Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman, “Şirketimiz ve vizyonumuz bu doğrultuda yenileniyor. Türkiye’nin ve bölgenin önde gelen ilaç üretim tesislerinden ve Türkiye’nin ilaç alanındaki en büyük ihracatçılarından biri olmayı hedefliyoruz. Bu vizyonumuz, Türkiye’nin yanı sıra daha farklı kültür ve dil coğrafyalarında uluslararası birçok lisanda çok daha rahat telaffuz edilebilen Gensenta markasıyla tanıtılacak” dedi.

Gensenta adı ile jenerik ilaç alanında iddialı hedeflerini hayata geçirmeye devam edeceklerini belirten Güldem Berkman, “Hedefimiz; biyoteknolojiden jeneriğe tüm alanlarda ürünlerimizle vatandaşlarımızın sağlıklı yaşamına destek vermek ve hastalarımıza hizmet etmek” dedi.

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Almanya’da yılın otomobilleri seçildiÖnceki Haber

Almanya’da yılın otomobilleri seçildi

'Hiçbir zaman mütevazi olmadım'Sonraki Haber

'Hiçbir zaman mütevazi olmadım'

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!