'Hamza'dan şikâyetçi olan vatan sevgisini sorgulasın'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'Hamza'dan şikâyetçi olan vatan sevgisini sorgulasın'
AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, eski güreşçi ve Cumhurbaşkanı danışmanı Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank Yönetim Kurulu'na atanmasına ilişkin gelen eleştirilere verdiği "Hamza'dan şikâyetçi olan vatan sevgisini sorgulasın" yanıtının çarpıtıldığını savundu.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a konuşan Dağlı, kendisinin “Hamza Yerlikaya’nın atanmasını eleştiren vatan hainidir” diye bir sözünün olmadığını, yaptığı konuşmada atamayla ilgili teknik izahlara yer verdiğini söyledi.

Dağlı, “Hamza’nın şampiyonluklarından, bayrağımızı dalgalandırmasından söz ederken HDP sıralarından gelen itirazlar üzerine ‘Hamza’dan rahatsız oluyorsanız vatan sevginizden şüphe etmeniz lazım’ dedim. Orada kastettiğim Hamza Yerlikaya’nın atanması değil, Hamza Yerlikaya’nın başarılarıydı. Konu çarpıtıldı". ifadesini kullandı. 

Ne olmuştu...

Milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu’na atanması Meclis’te tartışma konusu oldu. AKP Milletvekili Tamer Dağlı, “Bu bankaların sporla ilgili hizmetleri de vardır. Hamza Yerlikaya gibi bu vatanı seven bütün sporcularımıza ne yapsak azdır. Eğer Hamza’dan rahatsız oluyorsanız vatan sevginizden şüphe etmeniz lazım” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda, kamu bankalarının ekonomiye etkilerinin incelenmesi ve siyasi atamaların araştırılması amacıyla HDP’nin verdiği araştırma önergesinin görüşmelerinde Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu’na güreşçi Hamza Yerlikaya’nın atanması tartışma konusu oldu.

“TEK VASFI VAR, GÜREŞÇİLİK”

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, milli güreşçi, eski AKP Milletvekili Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu’na atanmasını eleştirdi.

“Sayın Hamza Yerlikaya hangi liyakatiyle acaba şu anda Vakıfbank’ın yönetimine atandı biz bunu çok merak ediyoruz” diyen Paylan, “Ekonomiyle ilgili hiçbir eğitimi yok. Tek bir vasfı var, güreşçilik. Acaba ne yapacak Sayın Hamza Yerlikaya? Kredi verilirken vatandaşa nasıl künde atılır, vatandaş nasıl taklaya getirilir, vatandaş nasıl tuş edilir, yandaş olmayan şirket nasıl kündeye getirilir ve tuş edilir, acaba bunu mu öğretecek yönetim kurulunda? Bunu çok merak ediyoruz” ifadelerini kullandı.

KARABAT: KANKA DEĞİL, BANKA YÖNETİM KURULU

CHP Grubu adına konuşan Özgür Karabat, “Atadığınız, atama yaptığınız yerler ‘kanka yönetim kurulları’ değil, banka yönetim kurulları farkında mısınız?” diye sordu, Yerlikaya’nın ataması için de “Sporcular hepimizin sporcusu. O sporculara da yazık etmeyin, milleti kündeye getirmeyin, milleti tuş etmeyin” dedi.

DAĞLI: ATAMALAR HUKUKİ

AKP grubu adına konuşan Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Bankacılık Kanunu’na göre genel müdür için öngörülen şartların yönetim kurulu üyelerinin yarıdan bir fazlası için arandığını belirtti.

Dağlı, Yerlikaya’nın atanmasına yönelik eleştirilere de şu yanıtı verdi:

“Hamza Yerlikaya bu vatanı seven, bayrağını seven defalarca dalgalandıran bir sporcumuzdur. Bu bankaların sporla ilgili hizmetleri de vardır. Hamza Yerlikaya gibi bu vatanı seven bütün sporcularımıza ne yapsak azdır. Eğer Hamza’dan rahatsız oluyorsanız vatan sevginizden şüphe etmeniz lazım.”

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Maske takmayanlar 900 TL ceza ödeyecekÖnceki Haber

Maske takmayanlar 900 TL ceza ödeyecek

'Feyzioğlu artık bir avukatlık sorunudur'Sonraki Haber

'Feyzioğlu artık bir avukatlık sorunudur...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!