Ankara
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55

Haram olan şeylerle ile ilgili şerhimiz var

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Haram olan şeylerle ile ilgili şerhimiz var
BBP lideri Mustafa Destici, "Müzik festivali adı altında, şarap, bira festivali, ne bileyim böyle haram olan şeylerin ya da davranışların sergilenmesi normalmiş gibi sanki orada iki günlük bir serbest bölge bu anlamda oluşturuluyor gibi bir organizasyonu şahsen memleketim, ülkem, milletim, insanım ve gençlerim için de uygun görmem" yorumunu yaptı.

Eskişehir Valiliği 12-15 Mayıs’ta yapılacak Anadolu Fest öncesi açık alan etkinliklerini iptal etti. Valilik gerekçesinde ‘Huzur ortamının sağlanması ve asayişin korunması’ öne sürüldü.

Bir gazetecinin sorusu üzerine, Eskişehir Valiliği'nin Anadolu Fest öncesi kentteki toplu etkinlikleri 15 gün süreyle yasaklama kararını değerlendiren Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, tepki çeken bir açıklamada bulundu.

'HARAM OLAN ŞEYLERİN FESTİVALİ'

T24'ye yer alan habere göre; valiliğin bu konuda aldığı kararın doğru ve yerinde bir karar olarak gördüğünü belirten Destici şöyle konuştu:

"Müzik festivali, sanat adı altında bizim ahlakımızla, meşrebimizle, inancımızla, kültürümüzle uygun olmayan, gayri ahlaki diyebileceğimiz davranışları içinde yoğunluklu olarak barındıran bu tür faaliyetlerle ilgili şerhimiz var.

Herkes belki bunu açıkça söyleyemeyebilir ama ben açıkça söylüyorum, daha net söyleyeyim: Müzik festivali adı altında, şarap, bira festivali, ne bileyim böyle haram olan şeylerin ya da davranışların sergilenmesi normalmiş gibi sanki orada iki günlük bir serbest bölge bu anlamda oluşturuluyor gibi bir organizasyonu şahsen memleketim, ülkem, milletim, insanım ve gençlerim için de uygun görmem. Biz bu tür davranışları gençlerimizi özendirici pozisyona getirmemeliyiz. Daha önce de ifade ettim. Burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Bu milletin adı Türk milletidir. Bu milletin inancı İslam’dır ve Türk İslam inancına bağlıdır. Elbette ki başka etnik kökenden başka dinden, mezhebi anlayıştan insanlarımız da var. Onlara da saygı duyuyoruz, vatandaşlarımız var ama bunların hepsinin bu milletin değerlerine inancına, kültürüne saygı göstermesi lazım."

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yargı tarafsızlığını yitirdiÖnceki Haber

Yargı tarafsızlığını yitirdi

Olumlu bir düşünce içerisinde değilizSonraki Haber

Olumlu bir düşünce içerisinde değiliz

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar