Hava İş'de 556 üye ev sahibi olacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hava İş'de 556 üye ev sahibi olacak
THY kaptan, hostes, yer hizmetleri görevlisi, çalışanların, İstanbul Airport’a 15 km uzaktaki modern sitenin ihalesi 2 ay önce yapıldı. Star TV E. Haber Müdürü Dursun BORAN’ın özel haberine göre, İnşaat mühendisi Yusuf Sertkaya, 18 ayda teslim edecek. Kooperatif başkanı THY de öğretmen Münire Derindağ, evlerin ilgi görmesinden mutlu.

26 Eylül 2020 saat 12.00 de Arnavutköy ilçesi İslambey mahallesi, Kıbrıs caddesi, 21979 parsel adresşnde ki, arsada modern evlerin temeli törenle atılacak.

Gazeteci DursunBORAN ‘ın haberine göre, İdeal Yapı Mühendislik sahibi iş adamı Yusuf Sertkaya, C.Tesi günü atılacak temel ile 24 saat inşaatta çalışma başlatacak.

S.S. Hava-İş Konut Yapı Kooperatifi ( Hava-İş Residential Building Cooperative) in davetlisi olarak çok sayıda üye ve ev sahibi, bu güzel gönde tören alanında olacaklar. Coronavirüs nedeniyle, gerekli tedbirler alındı.

Törene,THY üst yönetiminde katılması bekleniyor. THY S.S. Hava İş yapı kooperatifi tarafından yapımına başlanan 8 bloktan oluşan sitenin ihalesi 20 Temmuz 2020 saat 14.30 da İnstagramdan canlı yapıldı.

İhaleye İhlas yapı, Göktuğ inşaat, Kibritci inşaat, INT İntayaintes, Berko İnşaat, Atlas İnşaat, Barış İnşaat, Turgut Müteahhitlik A.Ş, AKM yapı, Aksay, İdeal Yapı Mühendislik toplam 17 firma müracaat etti. 7 firma ihaleye katıldı.

Yapılan firma temayülünde İdeal yapı 137, Şua İnşaat 98, Atlas inşaat 17 oy aldı. Sözleşmeyi 27 Temuz da imzalayan İdeal Yapı Mühendislik, inşaata başladı.

Yeni hava alanına 10 dakika mesafedede ki siteden sadece kaptanlar ve uçuş ekibi ev alabiliyor.

Havuzlu, her blokta 6 kat ve kapalı otopark olacak, her daireye 1 otopark yeri verilecek. İnşaat 18 ayda teslim edilecek. 456 üyeli Kooperatif başkanı Derindağ, üyeleri için yeni proje hazırlıkları içinde.

 

İLGİLİ HABER :

https://www.turkhabergazetesi.com/haber/yusuf-sertkaya-thy-ekibini-ev-sahibi-yapacak-24456

 

Kanal34
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DFDS'den eğitime destekÖnceki Haber

DFDS'den eğitime destek

Volkswagen'in ilk elektrikli SUV’u ID.4Sonraki Haber

Volkswagen'in ilk elektrikli SUV’u ID.4

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!