Ankara
DOLAR18.6321
EURO19.4396
ALTIN1053.4

Hiç okula gitmeden sınıfı geçtiler

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hiç okula gitmeden sınıfı geçtiler
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in onayıyla 11. sınıfta okula hiç gitmeyen, başarısızlık veya disiplin suçundan sınıfta kalan 22 bin öğrenci, hiçbir şart aranmadan 12. sınıfa geçirildiği iddia edildi.

Anadolu Meslek Liseleri ve Anadolu Teknik Liselerinde, 11. sınıfta olup sınıf tekrarına kalan 22 bin öğrencinin, başarısızlık veya disiplin suçu dahil hangi sebeple olursa olsun, bir defaya mahsus, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in onayıyla 12. sınıfa geçirildiği iddia edildi.

Sözcü’den Sultan Uçar’ın haberine göre; resmi, özel ve mesleki teknik ortaöğretim kurumlarında 11. sınıfta kayıtlı olup, sınıfta kalan 22 bin öğrenciyle ilgili kararı MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener teklif etti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de kararı onayladı. 81 ile gönderilen resmi yazıyla talimat verildi. Böylelikle öğrenciler, talimat ile bir üst sınıfa geçirildi.

'BAKAN GEÇİRDİ SANA NE?'

Anadolu Meslek Lisesi Müdürü Y.S: “22 bin öğrencinin çoğu devamsızlık ve uyuşturucu, sigara, kavga gibi disiplin cezasından sınıfta kalanlar. Disiplin suçu almış veya okula 1 yıl hiç gelmediği için devamsızlıktan kalanlar, bakan onayıyla 12. sınıfa geçti. Aynı disiplinsizliği yine yapıyorlar. Uyarıyorum, ‘Bakan sınıf geçirdi. Sana ne?' diye, tehdit ediyorlar. Bakanın yazısı elimizi kolumuzu bağladı. Başarılı öğrencilere haksızlık.”

'OKULLARDA SUÇ ARTACAK'

Teknik Meslek Lisesi Müdürü C.K: “Cumhuriyet tarihinde, öğrenciler ilk kez böyle şartsız sınıf geçirildi. Ne suç işlerlerse işlesinler, 12. sınıfa geçtiler. Açık lise ve mesleki eğitime gönderilmeli veya 11. sınıfı tekrar ettirilmeliydiler. Okulumda, böyle 20 öğrenci var. Sigara içen mi ararsınız, bıçak getiren mi? Düzen, nizam kalmadı. ‘Bıçak yasak' diyorum. ‘Bakandan torpilliyim. Karışma müdür' diye, bıçak çekiyor. Okullarda suç artacak.”

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dolar 18,60 barajını da aştıÖnceki Haber

Dolar 18,60 barajını da aştı

Şennur Üzgen tiyatro sahnesindeSonraki Haber

Şennur Üzgen tiyatro sahnesinde

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar