İbrahim Boran sahalara iniyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İbrahim Boran sahalara iniyor
Amerika’da yaşayan, New York da Üniversite 3. Sınıfta pazarlama ve reklamcılık okuyan, ödüllü fotoğraf sanatçısı İbrahim Boran. Futbol maçlarını, tribünleri ve takımların antrenmanlarını çekecek. Olaylara farklı gözle bakıp, çeken Boran. Gençlik ve Spor Bakanlığına izin için müracaat etti.

Geçen yıl New York’ta yapılan ünlü 102 katlı Empire State Binası’nın fotoğraf yarışmasına katılan İbrahim Boran. 3 bin kişi arasında 2. oldu. 1.500 dolar ödül aldı.

Pazarlama ve Reklamcılık okuyan İbrahim Boran, 20 yaşında. Okuduğu üniversitenin 3 yıldır fotoğraf kulübü başkanı ve okulun kampüs fotoğrafçısı. 

TÜRKİYE’YE GURUR YAŞATTI. TRT DE 11 DEFA HABER OLDU.

Boran’ın 2. lik başarısı TRT ve A.A, DHA da haber oldu. TRT "Türkiye'ye Gururu Yaşattı" KJ si ile 11 defa haber yaptı. Haberi sosyal medya da binlerce defa seyredildi.

 

Türk fotoğrafçı İbrahim Boran'dan ABD'de ikincilik - YouTube

Ibrahim Boran Amerika'da Türkiye'ye Gurur Yaşattı - YouTube

 

New York, ABD nüfusunun en yoğun olduğu şehir ve dünyanın en önemli ticaret ve finans merkezi. Politika, medya, eğitim, eğlence ve moda da ki küresel etkilerini de düşünürsek bir dünya şehri. Birleşmiş Milletler Genel Konseyi Binası burada bulunduğundan dış ilişkiler için de oldukça önemli bir role sahip.

6.500 penceresi, 73 asansörü bulunan Empire State Binası’nın zemininden 102’inci kata 1.860 basamağa sahip merdivenle ulaşmakta mümkün. Binada kullanılan boruların toplam uzunluğu 113 km, kabloları ise 760 km. En yoğun zamanlarda aynı anda 3.400 işçinin çalıştığı projenin inşaatı 13 ay gibi (tam olarak 410 gün) rekor bir sürede tamamlandı.

https://www.instagram.com/ibrnphotography

https://ibrahimboran1.wixsite.com/ibproductions

https://facebook.com/ibrnphotography

Linklerden BORAN’ın çalışmalarını görebilirsiniz.

 

G.SARAY, F.BAHÇE, BJK, KASIMPAŞA, BAŞAKŞEHİR SEYİRCİSİ İSTANBUL’DA ÇEKECECEK.

Boran’ın çekeceği spor resimleri, haber ajansları, gazeteler, haber sitelerinde yayınlanacak. Taraftarların takım sevgisi objektife nasıl yansıyacak merak ediliyor.

MİLLİ TAKIMI DA ÇEKECEK

 

Genç foto muhabiri Boran. İlk fırsatta bir milli takım maçından da fotoğraflar çekecek. İlkokuldan beri futbol oynayan, yerli, yabancı futbol takımlarının maçlarını farklı ekranlardan takip eden Boran’ın resimleri spor dünyasında ses getirecek.

 

SPOR YAZARLARI, MÜDÜRLERİ, TAKİPCİLERİ FUTBOL DA ÇEK DEDİ.

Korona virüs nedeniyle okuduğu üniversite uzaktan eğitime geçince, 6 ay önce New York’dan İstanbul’a gelen İbrahim Boran. Üniversite eğitimine uzaktan devam ediyor. Derslerden kalan vaktinde, resimler paylaşıyor.

 

RESİMLERİ 70 MİLYON TIK ALDI

 

Stok fotoğraf sitelerinde değişik alanlardaki resimleri 70 milyon defa tıklandı. Her geçen gün görüntülenme sayısı artıyor. Ibrahim Boran (@ibrahimboran) | Unsplash Photo Community da bu sitelerden biri.

 

AYDA 4,5 MİLYON TIK ALIYOR.

Boran’ın her ay dünya genelinde resimleri 4.5 milyon civarında görüntülenip, değişik medya kuruluşlarında yayınlanıyor.

 

MASKELER İLE 2021 YAZIP ÇEKTİ.

Boran 1 Ocak 2021 gecesi 50 civarında maske ile yere 2021 yazıp

Çektiği resim yüzbinlerce tıklanma aldı. Boran bu resim ile maskenin önemine ve koronavirüse dikkat çekti.

Resimde, yeşil sahaları ve tribünleri farklı tarzda çekecek olan, ödüllü fotoğraf ve video sanatçısı İbrahim Boran görülüyor.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye trans yağsız üretimde öncülerdenÖnceki Haber

Türkiye trans yağsız üretimde öncülerden

6 önemli beslenme hatasıSonraki Haber

6 önemli beslenme hatası

Haber Yorumları

 • Mehmet emin kaynak23-02-2021 21:15

  Ülkemizi gururla Yurt dışında temsil eden genç yetenek sn .İbrahim BORANı çalışmalarından dolayı tebrik eder.Gençliğe örnek azmi ile çalışmalarının hayırlara vesile olmasını dilerim????

 • Mehmet emin kaynak23-02-2021 21:15

  Ülkemizi gururla Yurt dışında temsil eden genç yetenek sn .İbrahim BORANı çalışmalarından dolayı tebrik eder.Gençliğe örnek azmi ile çalışmalarının hayırlara vesile olmasını dilerim????

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!