Kadın Kolları seçimlerinde usulsüzlük iddiası

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kadın Kolları seçimlerinde usulsüzlük iddiası
Cumhuriyet Halk Partisi Tire Kadın Kolları Başkanlığı seçimleri tartışmalar arasında tamamlandı. Kongreye usulsüzlükler iddiası damga vurdu.

Ümit Köseataç'ın CHP Tire Kadın Kolları Başkan Adayı olduğu mavi liste seçimde 122 oy alırken, bir diğer Başkan Adayı Arzu Başargan beyaz liste 111 oy aldı.

Seçimin hemen ardından başkan adayı Arzu Başargan Kasap, kadın kolları başkanlığı seçimi sürecinde, CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar'ın kendisi aleyhinde seçim çalışması yürüttüğünü belirtti ve seçimin iptal edilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı ve Genel Merkeze konuyu ilettiğini söyledi.

İlçe Başkanı Hakan Şenoyar'ın, parti üyelerini bizzat arayarak, kendisinin adaylıktan çekildiğini söylediğini ve CHP Tire İlçe Başkanlığı SMS hattı ile oy kullanacak üyelere mesaj atarak, üyelerin mavi listeyi desteklemesi istenildiğini belirtti.

Yaşanan usulsüzlükler ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Adayı Arzu Başargan Kasap şunları söyledi; "Seçim dönemi boyunca gerek üyelerimiz aranarak adaylıktan çekildiğim söylenerek, gerekse sevgili eşimin İyi Partili olması kullanılarak birçok aleyhimde çirkin ve asılsız söylemler, üyelerimize telefon açılarak bazı kişi ve kişiler tarafından asılsız bir şekilde yapılmış bulunmaktadır. Tüm bunlara rağmen sükûnetimi koruyarak ayrıştırmak isteğinde olmadığım ve birlik ve beraberliğimizi korumak adına sessiz kaldım. Lakin bu son yapılanı artık kabul edemiyorum. Çünkü bu suçu işleyenler kadar, görmezden gelenler de; en az yapanlar kadar suçludur diye düşünüyorum.

İlçe Başkanlığımızdan atılan toplu mesajlarda, bizlere değil yandaş olduklarına inandıkları üyelerimize gönderilmiş olduğunu ne yazık ki çok geç öğrenmiş bulunmaktayım. Ancak; seçim süresi içerisinde öğrenilen ve üyelerimizi davet eden mesaj, seçimimizin bitmesine 1 saat kala İl Kadın Kolları Başkanımıza, Genel Kadın Kolları Başkanımıza ve İl Başkanımıza gönderilmiş bulunup, herhangi bir etki ve duruş gösterilmemiştir. Bunu, Cumhuriyet Halk Partimizin demokrasi zihniyeti ve çizgisine yakıştıramadığımız için tutanak tutup İlimize gönderdiğimiz gibi, Genel Merkezimize de bir dilekçe ile fax çekerek sunduk! İnanıyorum ki; Adalet Yürüyüşümüzü yapan Partimiz, bu yapılan haksızlığı ve adaletsizliği de görmezden gelmeyecek ve gerekeni yapacaktır.” dedi.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
'Aşk olmadan yaşayamam'Önceki Haber

'Aşk olmadan yaşayamam'

Benzine zam geldiSonraki Haber

Benzine zam geldi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!