'Kirli siyaseti beceremiyorum'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
'Kirli siyaseti beceremiyorum'
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek'in 'çapsız' sözüne de cevap verdi: Bu kirli siyaseti ortadan kaldırmak için oradayım. Çapsızlığım orada; onlar gibi beceremiyorum, çocuğuma televizyon hediye edemiyorum, spor kulübü hediye edemiyorum.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, KRT TV'de sürekli kendisini hedef alan Melih Gökçek'e tepki gösterdi. Gökçek'in sürekli sosyal medyadan kendisini hedef aldığını ifade eden Yavaş, şunları kaydetti:

"BEN AYRICALIK İSTEMİYORUM"

"Baktı ki belediyede işler yolunda, sürekli tweet atıyor 'Çapsız şöyle, çapsız böyle' diyor. Şahsımı hedef aldığı için gidip şikayet ediyorum, savcı ise siyasetçi AİHM kararları gereğince buna katlanmalıdır diyerek takipsizlik veriyor. Herhangi bir şahıs AKP'li belediye başkanına 'çapsız' dediği için aynı savcı hemen dava açıyor. Ben hukukçuyum, hukukla oynamasınlar ben ayrıcalık istemiyorum."

"İFTİRA ATMAKTA ÇAPSIZIM"

Gökçek'in 'çapsız' sözüne Uğur Dündar'ın "Hiç Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunuz için pişman oldunuz mu?" sorusu üzerinden cevap veren Yavaş "Bu kirli siyaseti ortadan kaldırmak için oradayım. Çapsızlığım orada; onlar gibi beceremiyorum, çocuğuma televizyon hediye edemiyorum, spor kulübü hediye edemiyorum. Benim dönemimde zengin olanlar yok. Yolsuzluk yapmakta ve iftira atmakta çapsızım, çapsızlık buysa" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

Uğur Dündar'ın "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?' sorusu üzerine Yavaş şu cevabı verdi:

"Ankara halkı, beni Ankara'ya hizmet etsin diye seçti. Hatta böyle siyasi işlere karışmamı istemediği de belli ki sadece hizmet odaklı çalışınca şu konuşulmaya başlandı. 'Adam işini yapıyor.' Demek ki, Türk milleti işini yapan adama hasret kalmış. İşini yaparken her şeye karışan insanı istemiyor.

'Biz seni belediye başkanı olarak seçtik, belediye başkanlığını güzelce yap diyor.' Ben de memnunum, inşallah daha güzel hizmetler yapacağız. Atatürk'ün bize emanet ettiği Başkent'i dünya başkentleriyle yarışır bir hale getirmek için çalışacağız.

Ondan sonra yarın sokağa çıktığımda 'Geldi güzel de hizmet etti', dendiği zaman benim için en büyük makam odur. Bunun haricinde bir şeye ne odaklıyım ne de düşünüyorum. Beni Ekrem Bey'le böyle zaman zaman yarıştırıyorlar ama şu kadarını söyleyeyim biz ancak hizmette yarışırız."

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dolar güne 7.86 TL'den başladıÖnceki Haber

Dolar güne 7.86 TL'den başladı

Varlık Fonu 1.25 milyar euro borçlandıSonraki Haber

Varlık Fonu 1.25 milyar euro borçlandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!