Ankara
DOLAR18.5836
EURO18.4845
ALTIN1028.2

Kırmızı ete büyük zam geliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kırmızı ete büyük zam geliyor
Temel gıda ürünleri arasında olan Kırmızı ete yine zam haberi geldi. Vatandaş kırmızı et almak için uygun marketler ararken, kırmızı etin fiyatı da hızla yükselmeye başladı. Kırmızı ete bu sefer görülmemiş bir zam geliyor. Tarih veren Tüm Süt Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği Başkanı Sencer Solakoğlu, ete yapılacak olan zammı açıkladı. İşte Kırmızı ete gelecek olan zam tutarı.

Enflasyonla beraber zam yağmuruna tutulan gıda ürünlerinde ivme düşmüyor. Ekmekten, şekere, yağdan, una kadar gelen zamlar vatandaşın cebindeki parayı da eritti. Ay sonunu zor getiren vatandaş, Kırmızı ete de hasret kaldı. Geçtiğimiz günlerde yüzde 48'lik zamla zam şampiyonu olan Kırmızı ete bir zam daha geliyor. Tüm Süt Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği Başkanı Sencer Solakoğlu, Kırmızı ete yüzde 23 ila 24 arasında zam yapılacağını söyledi. İşte zam sonrasında Kırmızı etin güncel fiyatı.

KIRMIZI ETE YÜZDE 24 ZAM GELİYOR!

Sözcü'nün haberine göre 1 ay içerisinde Kırmızı ete yüzde 23-24 arasında zam gelecek. Türkiye'de son yılların en büyük enflasyonu yaşanırken, tüm sektörler batma derecesine geldi. Tüketici kadar üreticiyi de etkileyen zamların devam gelmeye devam ediyor. Tüm Süt Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği Başkanı Sencer Solakoğlu'nun verdiği demeçte, Kırmız et 1 ay içerisinde tekrar zamlanacak. Kırmızı etin kilosu yapılan zamlardan sonra 150 liraya kadar yükseldi. Evine kırmızı et götüremeyen vatandaş ise çareyi tavuk etinde buldu. Tavuk etine ise geçtiğimiz gün yüzde 15'lik bir zam geldi.

et.jpg

"DÜZENLEME OLMAZSA KIYIM DEVAM EDER"

Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) yapacağı düzenlemelerin çözüm olmayacağını vurgulayan Solakoğlu, hayvan yetiştiricilerine verilecek olan 2 bin 500 TL ödemenin hiç bir faydasının olmayacağını belirtti. Hayvan sayısında ciddi bir düşüş olduğunu ifade eden Solakoğlu, bu durumun düzeltilmemesi durumunda anaç hayvanların kıyımına devam edileceğini söyledi.

İŞTE A101 ŞOK VE BİM'DE KIRMIZI ET FİYATLARI

A101'de Kombinet Dana Kuşbaşı 400 Gram 26, 90 TL, 400 gramlık Kıymanın fiyatı ise 38 lira 90 kuruş.

Şok'ta ise 400 gram kıyma 41,50 TL, 400 gram Kuşbaşı 43,50 TL,

Bim'de ise 400 gram Dana evlik sucuğu 49,90 TL.

 

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Örtülü ödenek harcamaları rekor kırdıÖnceki Haber

Örtülü ödenek harcamaları rekor kırdı

'Abluka-1' Diyarbakır'da başladıSonraki Haber

'Abluka-1' Diyarbakır'da başladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar