Ankara
DOLAR18.5776
EURO18.4915
ALTIN1028.2

Kötü günler geride kaldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kötü günler geride kaldı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Diyarbakır annelerinin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde sürdürdüğü oturma eyleminin bininci gününde konuştu. Soylu, "Kötü günler geride kaldı" diyerek Türkiye'nin tek sorununun terör olduğunu vurguladı.

Diyarbakır annelerinin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde sürdürdüğü oturma eyleminin bininci günü dolayısıyla kente gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, anne yüreğinin çok kıymetli olduğunu, gücünün kelimelerle tarif edilemeyeceğini dile getirdi. Soylu, anneler tarafından direncin yürütülüyor olmasının büyük ve tarihi bir olay olarak değerlendirdiğini söyledi.

'Kötü günler geride kaldı'

Bölgeye akın akın insanların geleceğini dile getiren Soylu, Diyarbakır'da üniversite okumanın ayrıcalıklı olacağını, kötü günlerin geride kaldığını, her geçen günün bir öncekinden çok daha iyi olacağına işaret etti.

'Erdoğan kardeşlik mutabakatını ortaya koydu'

Bakan Soylu, şöyle devam etti: "Kardeşlik bir dünyadır, eğer bunu yaparsanız, şunu burada bize izleyenlere söylemek istiyorum: Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin sadece cumhurbaşkanlığını ve başbakanlığını yapmadı, Türkiye'nin kardeşlik mutabakatını ortaya koydu. Kendisi hakkında ne söylenirse söylensin bundan vazgeçmedi, kendisi hakkında dönem dönem acımasız eleştiriler yapılsa da bu kardeşlikten vazgeçmedi ve hiçbir an küsmedi. Kim olursa olsun, ne olursa olsun istikametine devam etti."

'Tek derdimiz terör, ikinci derdimiz yok'

Türkiye'de yaşanan ekonomik krizde halk her gün derdine derman ararken ülkenin tek sorunun terör olduğunu kaydeden Soylu, "Bizim bir tek derdimiz var: Terör. İkinci bir derdimiz yok çünkü biz insanımıza, farklılıklarına, zenginliklerine, insanımızın kendisine güvenmek durumundayız çünkü hepimiz eşitiz yani güven kavramı karşılıklı bir kavramdır. Eğer karşılıklı birbirine güveni tesis etmişseniz aslında geleneğinizin de dininizin de gereğini yerine getirmişsinizdir" diye konuştu.

Sanatçılara konulan engeller: Benim dışımda

İçişleri Bakanı Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu: "Şimdi son günlerde 'İşte sanatçılara engel konuluyor.' Bu olan olaylar benim dışımda bir kere. Şöyle bir şey var, şunu ayırmamız lazım. Elbette ki kimsenin şarkısının dili sebebiyle, Arapça söyleyebiliyor mu, Kürtçe de söylüyor, söylemeye devam ediyor. Orada terörden kaynaklanan bir irtibat görülmüşse birtakım hassasiyetlerin oluşmasını yok görmemek lazım. Kimse Kürtçe şarkı söylüyor, sanatını icra ediyor diye engelleniyor değil bu ülkede, engellenemez ama şu var. Bakın, bunu dönem dönem mahalli meselelerde de yaşıyoruz. Kürtçe yerel şarkıcılar var. Çalıyorlar mı düğünlerde? Çalıyorlar mı? Ne zaman bir reaksiyon söz konusu oluyor bazen kamu tarafından bazen de insanlar tarafından? Bu şarkılar teröre evrildiği zaman, terör propagandasına döndüğü andan itibaren, 'Bir dakika dur.' diyor. Bu, bir siyasal istismardır."

haberturk
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
560 bin kişi bu alanda karşımda bulunuyorÖnceki Haber

560 bin kişi bu alanda karşımda bulunuyo...

Hayvanlar açlıktan kısır kaldılarSonraki Haber

Hayvanlar açlıktan kısır kaldılar

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar