İstanbul
DOLAR8.5992
EURO10.1326
ALTIN485.09

Mağduriyetleri giderecek adımları attık

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mağduriyetleri giderecek adımları attık
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Sakarya Zaferi’nin 100.Yılı Kutlama Programı'nda, “Hak, hukuk, adalet, özgürlük alanlarında milletimizin yaşadığı mağduriyetleri giderecek adımları attık.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Polatlı'da Sakarya Zaferi'nin 100. Yılı Kutlama Programı'nda açıklamalarda bulundu. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hak, hukuk, adalet, özgürlük alanlarında milletimizin yaşadığı mağduriyetleri giderecek adımları attık.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milli iradenin gücü önünde ne vesayetin ne sosyal mühendislik hesaplarının ne terör örgütlerinin ne darbelerin duramayacağı gerçeğini cümle aleme gösterdik.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Sakarya Zaferi Anadolu'daki bin yıllık varlığımızın dönüm noktalarından biridir. Kahramanlarımız isimlerini tarihe cesaretleri ve kanlarıyla kazımışlardır. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Sakarya Zaferi'nin akabinde sahadaki başarı diplomasi alanına da taşınmıştır.

Demokrasi ve kalkınma standartlarımızı dünyanın en ileri ülkeleri seviyesine çıkartarak asırlardır kuşatma altında tutulan medeniyet, tarih ve kültür ufkumuzu tekrar açmayı başardık. Bir yandan eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, sanayiden spora, her alanda asırlık ihmallerin telafisini gerçekleştirdik.

Hak, hukuk, adalet, özgürlük alanlarında milletimizin yaşadığı mağduriyetleri giderecek adımları attık.

Küresel siyasi ve ekonomik sistemin yeniden yapılanma sancıları yaşadığı dönemde Türkiye olarak yönümüz geleceğe dönük yürüyoruz. Cumhur İttifakı olarak geleceğimize daha özgüvenle yürüyoruz.

Salgından tabi afetlere kadar son dönemde yaşanan her olağanüstü durum, bu tabloyu daha da belirgin hale getiriyor. Hamdolsun biz milletimizin, birliğine, beraberliğine sahip çıkması, arkamızdaki binlerce yıllık devlet geleneğinin gücü sayesinde dimdik ayaktayız. Bilhassa son dönemde yaşadıklarımızın ardından artık kendimize daha çok güveniyor, geleceğimize daha umutla bakıyoruz. 2023'e yaklaştıkça bu güven ve umut zeminini bozmaya yönelik tacizlerin artması doğru istikamette gittiğimizin işareti. Cumhur İttifakı olarak geleceğimize daha özgüvenli yürüyoruz.

Milletimiz, Milli Mücadele günlerinden bu yana sahip olduğu o derin irfan hasletiyle tercihini hep ülkesi ve kendisi için doğru olandan yana kullanmıştır. Kardeşlerim, bizim için esas olan milletimizin iradesidir. Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizin başarıya ulaşması için son nefesimize kadar çalışacağız.

 

Kanal34

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye'nin en uzun nehri kuruduÖnceki Haber

Türkiye'nin en uzun nehri kurudu

Mevzuata aykırı olduğu tescillendiSonraki Haber

Mevzuata aykırı olduğu tescillendi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar